Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 164  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2011 12:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
semir píše:
...........jaj tak :-) ale vies ze mas velky podiel tu s kolegom RiMr-om na velkom mnozstve 9X predanom do CSSR, ze ? :-) robite dobru robotu


TICHO !!! PSSSST ! lebo mi to este zdania :D

P.S: to coro - hod mi prosim schemu niekde (nenasiel som ju). popozeram sa taky :)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2011 12:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Šak plánuju podpořit aj naše evropské machry :)
Mám tam nachystanou Vekovu Vosu a pokud z něho za dobrou cenu vymámím i Mustanga, vyzkůšáme osadit špičkový český éroplán čínským vybavením, co z toho bude :D
I když ten Mustang si lajznu s T9x leda sám a někde na samotě. A kameramanka dostane blembák... :D
No a až vyjde JETI, tak plánuju palcovce věnovat stejnou pozornost, jako T9x... Ono bude i tam lecos ke študování, o to nemám strach :)
No a čekám až bude na trhu ten nový Multiplex DogFighter, ten se mi MOC líbí! Taky ho vycpu čínou. Ten je pro vyzkoušenou T9x v pohodě...

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Podsvit displeje HobbyKing
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2011 12:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2011
Příspěvky: 18
Ahoj diskutéři. Delší dobu tady pročítám obsah fóra a rád bych rovněž přispěl svou troškou do mlýna. 1) Právě před pár minutkami mi dorazil balíček s podsvitem z HK a mám dvě zprávy - jednu dobrou a druhou ještě lepší: A)oproti velké spotřebě z eshopu je realita mnohem příjemnější při 8V napájení je spotřeba 10mA a pri 12.1V je to 20mA. Konstrukce je velice jednoduchá až primitivní - jde o LED podsvit s jedinou modrou LED napájenou přes rezistor 470OHM. B) provedení podsvitového panelu je evidentně ověřená konstrukce z jiného výrobku - panel je z čirého plexi do něhož je z boku integrována LED a světlo se výborně rozptyluje od zdroje do panelu. Obvod panelu je polepen reflexní Al fólií která odráží světlo zpět do panelu a panel samotný je polepen difuzní fólií, která rozptyluje světlo rovnoměrně do celé plochy. Zadní stěna je rovněž polepena podobnou fólií ale s nižší propustností. Celkový dojem je srovnatelný s CCFL podsvitem - nejsou zde patrné žádné hotspoty. Z mého pohledu jde o mnohem elegantnější řešení než CCFL neboť nepřítomnost invertoru pro napájení podsvitu uvnitř rádia je velké plus. Až nainstaluji podsvit do rádia podívám se na možnost dalšího snížení jasu - vypadá to že s jasem bude možné jít dolů a tím ušetřit pár mA. Plánuji výrobu rozšiřující DPS která by kromě programátou ISP řešila i řízení podsvitu (například 3 stupňově - OFF, LOW + HIGH ovládáno firmwarem ER9x) a RS232 rozhraní pro FRSky telemetrii takže uvidíme kam až se dá tahle záležitost posunout. Čau Radek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podsvit displeje HobbyKing
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2011 12:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
RadekZ píše:
...... uvidíme kam až se dá tahle záležitost posunout. Čau Radek

Az ku hviezdam. Tesim sa na nove poznatky :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: T9x a poťáky
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2011 13:09 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2011
Příspěvky: 18
Ještě mám jednu zajímavost z "oživování" T9x - když mi dorazila tahle kráska domů hned jsem se jal provést inspekci interiéru a mohu konstatovat následující - osazení základní desky je kvalitativně naprosto v pořádku a odpovídá osazení na automatu to jest stejná kvalita jako kdekoliv jinde v evropě. Pájení kabelů uvnitř je poněkud jiná písnička a je tu znát, že se provádí ručně ( mimochodem to ani jinak nejde) a proto se stane, že v tomto objemu se sem tam něco přehlédne. V mém případě zapomněla páječka zapájet jeden vodič do DPS u potenciometru plynu když se rádio dávalo do kupy tak to někdo pravděpodobně odhalil a vodič dodatečně zapájel do destičky, ale z vnější strany (strana spojů) zatímco původní vodiče byli zapájené zevnitř (strava součástek) a při té příležitosti nu ohřátý konec vodiče prošel do izolace jiného vodiče na druhé straně. Závada se projevovala opavdu potměšile tak, že pouze v určité poloze plynu kolem středu šel plyn skokove naplno vypadalo to jako přerušená dráha na poťáku. Nebýt toho že jsem hodil PPM výstup z procesoru na osciloskop a viděl skok na impuslu plynového kanálu asi bych na to ani nepřišel byť sem to poté viděl i v monitorovacím menu. Z této zkušenosti mohu potvrdit jedno - co je vidět na displeji je i na PPM signálu. Oprava byla otázkou pár minut diagnostika pár hodin. Zkušenost ze zkoumáním poťáků mě donutila k akci a momentálně mám v šuplíku 20ks MuRata poťáků a jakmile vymyslím mechaniku jak je šikovně nainstalovat na páčky v rádiu, půjdou tam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2011 14:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
To ze to bolo z hora je bezna montazna prax - je to skoro u vsetkych t9x - nikto to nezabudol, tak to dali origo.

P.S: oprava textu - zle som si precistal :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2011 14:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2011
Příspěvky: 18
Nene, jak jsem psal to chování souviselo s mechanickou tuhostí v uložení páčky a v konkrétním místě došlo ke zkratu mezi těmi vodiči. Evidentní souhra naprosto nepravděpodobných vlivů - ten zkrat se zkrátka projevil jen v určitém místě jak se mechanika nějakým způsobem dotkla toho plošáčku . Po přepájení vodiče v plošáčku to maká jak víno. Když jsem se díval na vnitřnosti těch poťáků, tak pravděpodobnost vadné dráhy v tak úzkém pásmu poloh je takřka nulová - uhlíková dráha je široká a jezdí po ní tři jezdci paralelně takže by musela být přeškrábnutá celá dráha a to navíc po radiále od osy poťáku a jen v šířce cca 0.05mm. Poťák jsem po odpojení proměřil a byl krásně lineární bez nějakého šustění vlivem nečistot na dráze. Zkrátka fajnová chybka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2011 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
RadekZ píše:
Nene,........ Zkrátka fajnová chybka.


jojo, je to obcasny skrat vznikajuci pri pohybe
- uz som to upravil v odkaze, zle som si to poprve precital :)

ale ako pises - chyba potenciometrov je nepravdepodobna - tiez som si ich pozeral (ale cert nikdy nespi)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2011 14:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.3.2011
Příspěvky: 47
boboland píše:
...len keby niekto popisal aj ostatne funkcie radioclone - ce to nebude oproti er9x osklbane na ukor telemetrie...


Radioclone nepodporuje telemetriu, uz sa don nevosla :D. Ja mam telemetriu separe, s vlastnym LCD.

Ohladom inych funkcii, co ma narychlo napada:

30 dvojurovnovych mixov (mix znamena 1 vstup na 1 vystup, tj na 2 servove kridlo treba 2 mixy, na elevony 4 mixy, atd), re-aranzovanie a pomenovanie vstupov, vlastne usporiadanie veci na LCD (texty, cisla, trimy, stopky, polohy vypinacov, cokolvek kdekolvek, na LCD je na to 2x8 riadkov po 9 znakov, takze 16 veci + 2 vertilakne "teplomery"), programovatelne trimy, spolu 256 bodov na krivkove mixy, kalibrovanie napatia baterie a programovatelny alarm, volne priradenie kanalov ovladacim prvkom, ovladanie podsvietenia (stale vyp. / stale zap. / 1-30 sekund), atd.

Programuje sa to tazko a zdlhavo, to nepopieram, ale da sa na tom napipat snad aj jadrova elektraren :D. Pre rychle nahodenie nejakej konfiguracie je mozne vytvorit "templaty", akesi sablony, a z nich si vytvorit model narychlo v poli, polietat, a doma doladit, domixovat co treba naviac (funguje len s SD).

SD karta je vsak viacmenej nutnost. Konfiguracia modelu je obrovska a zabera celu pamat procesora, takze udrzi iba jeden jediny model.

Info je malo a navod iba ciastocny, aj to v Polstine :D Chce to fakt cas, trpezlivost a badatelskeho ducha. Mne to za to stoji a vsetko si poriadne vyskusam, napipam mixy, flashnem novsi firmver ked vyjde... Mna to bavi a takto sa mi to paci :)

_________________
[color=blue]TGY 9x + RadioClone + FrSky telemetry [/color]
[color=green]lietajuci izolacny material[/color]
[b][url]http://rcairfoam.creathinq.com/?lang=sk[/url][/b]


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2011 15:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Teď jsem trochu mimo...
Já jsem měl za to, že FW pro FrSky je upravená Er9x verze?

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2011 15:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
RcAF píše:
............
Radioclone nepodporuje telemetriu, uz sa don nevosla :D. Ja mam telemetriu separe, s vlastnym LCD.
...................................
Info je malo a navod iba ciastocny, aj to v Polstine :D Chce to fakt cas, trpezlivost a badatelskeho ducha. Mne to za to stoji a vsetko si poriadne vyskusam, napipam mixy, flashnem novsi firmver ked vyjde... Mna to bavi a takto sa mi to paci :)


takze som bol v omyle :) - tak zostavam u er9x

Polsky viem plynule, tak precitat to nebolo problem, ale som amater a zaciatocnik a na pipanie bez riadneho navodu a prednastavenych mixov si zatial vobec netrufam. a vlastne sa mi ani nechce. som skor na hardware.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2011 15:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
RiMr píše:
Teď jsem trochu mimo...
Já jsem měl za to, že FW pro FrSky je upravená Er9x verze?

nie si mimo, ja som bol mimo :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18.03.2011 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
boboland píše:
semir píše:
...........jaj tak :-) ale vies ze mas velky podiel tu s kolegom RiMr-om na velkom mnozstve 9X predanom do CSSR, ze ? :-) robite dobru robotu


TICHO !!! PSSSST ! lebo mi to este zdania :D

P.S: to coro - hod mi prosim schemu niekde (nenasiel som ju). popozeram sa taky :)

K tomu PPM - vypadáva na krátko, vypadáva len na výstupe zo žiaka a simulátore - možno to je v rámci tréningu!
Kde inde si otestujete ako sa správa model keď na necelú sekundu vypadne riadenie?!?
Bezpečne, sanozrejme - na kábli alebo sime, skutočné riadenie je bez výpadkov.
:) :)

Schéma napr. tu http://www.rcgroups.com/forums/showatt. ... 1299742978
a tu http://www.rcgroups.com/forums/showatt. ... 1299931222
Ale práve to inkriminované zapojenie ktoré napája RF modul z pinu ATMega sofistikovanou cestou cez 7805 v opačnom smere a prechod z bázy tranzistoru, tam vôbec NIE JE.
Inak na RF module mala byť ledka, niektorí ju tam majú, ja som si doplnil. Pri zapípaní trimu v režime simulátor, blikla, keď tam mám kondenzátor (zmenil som n menší ale aj tak ho tam chcem kvoli mäkkým baterkám) vydrží blikať dosť dlho..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.03.2011 18:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2010
Příspěvky: 708
Bydliště: Levice
caute
skusal niekto nieco dat na prepinace na vysielaci aby to fungovalo aj v sime? mne ide zasuvanie podvozku, inac nic, chcel by som ale 3polohove klapky na throttle hold


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 21.03.2011 19:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Bumpy_SK píše:
caute
skusal niekto nieco dat na prepinace na vysielaci aby to fungovalo aj v sime? mne ide zasuvanie podvozku, inac nic, chcel by som ale 3polohove klapky na throttle hold

Tohle myslím se standardně dodávaným firmware z HC neuděláš tj. k tomu bys musel upgradovat firmware ve své T9X na ER9X viz tento odkaz na návod k upgrade.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 164  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz