Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06.04.2010 9:14 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 43
optic ma dva mixi? teda ano ma dva volne mixi a orem toho este plno dalsich predvolenych. mozno to je low end ale je super pre zaciatok.
a co sa tyka kniplov to sa neda porovnat. 6 kanal bohate staci (na zaciatok)
a cena s origo modulom a prijimacom a baterkami bola 180e co nieje az zas tak vela.a ze nema graficky displej? no a? ja chcem lietat a nie macrovat ako vyzera moje Tx. cinske vysielacky mozno su aj spolahlive ale ako dlho, mam fc 15 ktora ma 20 rokov a aj napriek tomu chodi ako hodinky ani nesklbne. cinske radia montujem max do lodi kde neohrozujem zdravie a majetok ostatnych.
80percent recenzii vznikne tak ze sa pisu este pocas prvotneho nadsenia, vela ludi si precita len dve tri recenzie a uz to berie ako odporucanie. ked som videl recenziu ako vypada turnigacka z vnutra , tak koniec. uz je len otazka casu kedy sa vyslahaju poty, plastove loziska na kniploch, kedy zoxiduje plosny spoj.. atd


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06.04.2010 9:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2009
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha 6
mihal píše:
a ze nema graficky displej? no a?


... jednodušší ovládání....

Citace:
cinske vysielacky mozno su aj spolahlive ale ako dlho, mam fc 15 ktora ma 20 rokov a aj napriek tomu chodi ako hodinky ani nesklbne.


S tím nemám problém, pochybuji že mě RC bude bavit víc jak 2-3 roky. Vlastně doufám že ne, žere to moc času. Pak to prostě hodím do popelnice a bude se zase věnovat něčemu jinému.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06.04.2010 10:14 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 43
Luzr píše:
stím nemám problém, pochybuji že mě RC bude bavit víc jak 2-3 roky. Vlastně doufám že ne, žere to moc času. Pak to prostě hodím do popelnice a bude se zase věnovat něčemu jinému.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06.04.2010 10:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2005
Příspěvky: 620
Bydliště: Louny
poláci chystají svůj upravený SW pro Turnigy 9X a zdá se, že až to vychytají bude absolutní pecka..
http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=25564

http://www.youtube.com/watch?v=E2_YsjYq ... r_embedded


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2010 11:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Hmmm. Tady to zase "žije" ... :D
Mám T9x z první série, ještě s těmi některými nefunkčními mixy. Lítám s ní od dubna loňského roku, v létě, v zimě, několikrát mi bohužel v létě zmokla (né že byla zkrápěna, ale zmokla), naposled před pár dny, mám v ní Assan, občas vinou vlastní blbosti lítám i bez antény (se střídavým úspěchem :twisted: ).
Rádio má stejné mechaniky jako DX6i, myslím že je prostě zkopírovali (tolik k těm příšerným mechanikám), měl jsem obě rádia "vyklopené" vedle sebe.
Celkově jde o robustní pevné rádio, což se nedá říct o některých značkových konkurentech (opět DX6i - to vrže v ruce a v rizikových situacích má na mále - třikrát jsem řešil a opravoval prasklé spínače trimů u DX6i u třech různých lidí - u T9x něco takového nepřipadá v úvahu). Je nutné mít štěstí na kvalitu (časem se kvalita výrazně zlepšila - srovnával jsem úroveň zpracování u své a u nové T9x) a je nutná kontrola střev, jestli tam není nějaký drát připájený za jedno vlákno (neviděl jsem, ale slyšel jsem o tom). Perfektně tam pasuje tříčlánek LiPol Rhino určený do Tx. Každopádně, úroveň zpracování střev je u Futab a Spektrumů důvěryhodnější, o tom žádná.
Neměl jsem s rádiem žádný problém. Proto ho naprosto bez váhání DOPORUČUJU začátečníkům (poznač si to JMaliku :wink: ), na prvotní vyzkoušení, jestli je to vůbec bude bavit a na následné poletování s izolací, nebo podobným materiálem. Začátečník ale vždycky dostane DŮRAZNÉ varování že může mít smůlu na kvalitu, že si rádio musí nechat zkontrolovat (ale to přece každé), že by na něho mohl spadnout (ale to na každé rádio) a dostane na výběr i volby levnější (HK) i volby dražší (DX5, DX6i, malé Futaby - jiné rádia neznám). Vždycky ho upozorním, že jestli se mu modelařina zalíbí, tak musí v budoucnu počítat s investicí do nového "pořádného" rádia. Celkem jsem za cca tři roky takto doporučil šest T9x, dvě HK, tři Dx6i, všechna rádia jsem v rámci svých možností důkladně zkontroloval. Zatím se mi "nevrátilo" žádné rádio, když nepočítám ulomené trimy a jeden promáčklý displej - vše u DX6i. Tři majitelé T9x už přešly na větší éra a na můj nátlak (opravdu neodbytný, ve smyslu "s Cularisem na T9x já nechci mít nic společného, ať ti to poskládá a zalítne někdo jiný") i na lepší rádio, ve dvou případech na FASST, v jednom na DX7. Jednoho to přestalo bavit, ostatní zamrzli stejně jako já na úrovni "sociální" modelařiny a T9x jim (nám) zatím stačí. V budoucnu plánuju taky přechod na FASST.
NEDOPORUČUJU T9x na vrtulníky (neumím je, tak je nemůžu doporučovat...) a nedoporučuju začínat s lítáním bez aspoň základní kontroly nového rádia někým kdo to rádio aspoň trochu zná.
Tady ta stále se opakující se kovbojka jak je toto rádio absolutně nepoužitelné (stejně jako regy, accu, nabíječe a motory z Číny) už ani není úsměvná, je spíš únavná. Myslím že stejně jako kdekoliv jinde se stačí řídit zdravým rozumem a respektovat s dostatečnou rezervou limity svoje i zařízení které používám. :)
Howgh, domluvil jsem :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2010 12:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2008
Příspěvky: 291
Koukám, že zde je vlákno znalých:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... er_(Mode_1)_(v2_Firmware)
Dle popisu je to vysílač s modulem 2,4 a přijímač 2,4, bez baterií do Tx za 60 USD. Dle popisu ve vláknu je to pro rekreačního letce za ty prachy až moc dobré. Nyní k otázkám:
Je v tomto setu vysílač opatřený VF modulem výměnným nebo je VF modul 2,4 pevnou součástí vysílače? Na fotce je dle mého modul demontovatelný, píšou:It has a module inbuilt.
Součastně bych rád věděl jaký systém přenosu je používán. Jeden dodávaný přijímač je málo a stejný Turnigy jsem v nabídce HC nenašel.... možná neumím hledat. Zkoušel jsem získat informace ve vlastním vláknu, ale moc odpovědí nebylo.
Prosím majitele Turnigy, případně znalé věci o odpověď a radu. Moc děkuji.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2010 12:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2005
Příspěvky: 19102
TO RiMr - co máš ještě za rádio -tohle máš jen jako druhý ne? :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2010 12:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
arda1 píše:
TO RiMr - co máš ještě za rádio -tohle máš jen jako druhý ne? :wink:


Měl jsem Dx6i, ale po cca půl roce bezproblémového létání s Assanem jsem ho prodal (mám na DSM2 jen ty nejlepší vzpomínky), chvilku jsem lítatl s Futabou (FASST samozřejmě bez problémů, i když Assanisti tvrdí že ne, přece jen serva chodí na FASSTu a DSM2 "hladčeji" než na Assanu, ovšem výbava šestikanálu od Futaby je hanebná! Hodinu jsem hledal stopky než jsem to pochopil... :? )
Teď lítám jen s Assanem a chci si časem koupit dvanáctikanál od Futaby.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2010 12:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Symplex píše:
Jeden dodávaný přijímač je málo a stejný Turnigy jsem v nabídce HC nenašel.... možná neumím hledat. Zkoušel jsem získat informace ve vlastním vláknu, ale moc odpovědí nebylo.
Prosím majitele Turnigy, případně znalé věci o odpověď a radu. Moc děkuji.


Myslím že to chce chvilku počkat, že časem budou naskladňovat i další přijímače. Taky čekám na podrobnější informace, co tam je za modul... :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2010 12:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2009
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha 6
Symplex píše:
Koukám, že zde je vlákno znalých:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... er_(Mode_1)_(v2_Firmware)
Dle popisu je to vysílač s modulem 2,4 a přijímač 2,4, bez baterií do Tx za 60 USD. Dle popisu ve vláknu je to pro rekreačního letce za ty prachy až moc dobré. Nyní k otázkám:
Je v tomto setu vysílač opatřený VF modulem výměnným nebo je VF modul 2,4 pevnou součástí vysílače? Na fotce je dle mého modul demontovatelný, píšou:It has a module inbuilt.
Součastně bych rád věděl jaký systém přenosu je používán. Jeden dodávaný přijímač je málo a stejný Turnigy jsem v nabídce HC nenašel.... možná neumím hledat. Zkoušel jsem získat informace ve vlastním vláknu, ale moc odpovědí nebylo.
Prosím majitele Turnigy, případně znalé věci o odpověď a radu. Moc děkuji.


Koukám na to sám jak puk, tohle je novinka.

Dřív se TG9x prodával zásadně bez modulu....

Škoda, mohl jsem ušetřit za Coronu :)

Z jiné strany jsou zajímavé ty DSM2 klony RX. Kdybych o nich věděl před 3 měsící, koupil bych DX7 (jestli mě to bude RC ještě příští rok bavit, asi to stejně udělám).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2010 12:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2009
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha 6
(smazana zdvojena zprava)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2010 13:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2008
Příspěvky: 291
Asi bude nejrozumější počkat a koupit stejné přijímače Turnigy jako jsou v prodeji se soupravou, než zkoušet co s tím bude chodit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2010 13:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Myslím že se nám to vyjasňuje :-)
Koukni sem, na ten třetí obrázek kde je jen přijímač v detailu:
http://hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8991&Product_Name=Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w/_Module_&_8ch_Receiver_%28Mode_1%29_%28v2_Firmware%29

a sem:
http://hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9429

Podobnost čistě náhodná... :wink:


EDIT: což by ovšem značilo osmikanálový přijímač za cca "tři kila" :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2010 14:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2008
Příspěvky: 291
To by šlo. Je fakt, že až na přelepku Rx vypadá stejně. Za cenu Assanu se dá koupit přijímačů ...... Nakonec za zkoušku to stojí, člověk v životě přijde o víc než o 15 dolarů. Nebo najít někoho, kdo má Hobby King soupravu a zkusit vysílač spárovat s dodávaným přijímačem Turnigy.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2010 14:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1110
Bydliště: PN - SK
Ten 8kanal ma satelitny prijmac?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz