Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2010 19:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.9.2008
Příspěvky: 1007
Bydliště: Brno
Doktor

Myslel jsem to trochu jinak.
6 serv - třeba akrobat 1.5 - 2.2m, váha od 2 do 8kg.
To když tě liskne přes kemu tak to aj cítíš.

v těchto modelech musí soudný člověk uznat, že je to nepoužitelné, ikdyž je jen 1/3 vadných kusů :lol:

_________________
Velox Revolution II ZDZ 50NG
EasyStar II
LOOP VA


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2010 19:23 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 3
pepin píše:

Aškoli se s Malíkem velice rád hádám že je na vás tvrdej,tentokrát je měkej,protože kdyby byl tvrdej,tak napíše-začátečník devítikanál nevyužije a trochu pokročilý modelář už s turnigy vysílačem létat nebude,páč dospěje k modelum,jejichž cena nebude odpovídat technické náhodné nespolehlivosti tohoto vysílače,jinými slovy,použít jde podle toho co jsem zatím postřehl na modely,kdy není podstatné,jestli jedna z ran je na ruce a druhá na výbavu-serva-baterky-vysílač-přijímač a dotyčný se u dražšího modelu snaží tu ránu a totálku směřovat pouze do té fáze-NA RUCE prostě mít možnost říct si,to jsem ale debil,co jsem ted udělal,ale néééé odevzdaně se koukat na model,který si dělá co chce at se snažím,jak se snažím.JInak se na to samozřejmě kouká někdo,kdo má v modelu 500kč a kdo má v modelu 50000kč.Jedno je rozhodně jisté,cenu vysílaču neurčujeme my,nýbrž výrobci a ta se určitě po zralé uvaza u jakéhokoli výrobku vměstná někam s jistou číslicí,kdy se dojde k závěru,že za víc to nestojí,ohledně vysílače Turnigy-9kanál bych řekl,že největší položka dost možná připadá v nákladech výroby na pruzkum a zaplacení firmy,která zjištovala,kolik je na světě troubu,co si tento vysílač koupí,za to podle mého museli dát balík.Nic proti tomu vysílači nemám,nestojí skoro nic,ale smysluplné využití devíti kanálu nejde ruku v ruce s jeho náhodnou spolehlivostí a náklady na model,který těch 9 kanálu potřebuje.


Bla bla bla.

Vyrobni naklady na napr Futabu a TG9X jsou velice srovnatelne. Proc je tedy TG9X levna protoze to neni znacka a nikdo by to za ty penize nekoupil, firmware je urcite velmi syrove, neni k mu zadny navod ani podpora, neutraci se za rekalmu a na 100% se nedela zahorovani PCB.
Zdalo by se ze je to tedy jak nekteri pisi cinsky sunt v cene 500 rohliku.
Ma to vsak nekolik ale.

Renomovani vyrobci vyrabeji ve stejnych fabrikach jako se delaji tyto noname. PCB jsou u Turnigy osazovany na lince takze poznamky o problematickem pajeni bych vynechal je to s prominutim blbost. TG9X jsem mel otevrenou a PCB byli osazene naprosto korektne. Co se tyce potenciometru nevim jake jsou pouzite v znackovych radiich nerozebiral jsem je, ale ty ktere jsou pouzite zde by meli dle mych zkusenosti vydrzet cca 500hodin letani rekreacniho modelare. Nevidim v tomto tedy problem. Co se tyce radiove casti vysilac a prijimac. Mam k dispozici poze original 2,4GHz modul V2 a prijimace 6 a 8 kanal. Podle prvnich mereni vypada ze vysilaci vykon je podle papirovych parametru coz by vzhledem k citlivosti chipsetu v prijimaci melo dodat dotatecny dosah v radu stovek metru. Proste letani v dosahu viditelnosti (rekreacni modelari) s naprosto dostatecnou rezervou na unik signalu. Takze kecy o neriditelnem modelu kuli radiu bych taky bral jako mimo misu.
Je tu otazka rozsahu provoznich teplot, Testoval jsem v rozsahu okolni teploty od -2 az 25 st. C a radio pracovalo bez zavad. Urcite budu testovat i v zime tak uvidime. Co se tyce firmware tam radio skutecne zustava kdesi vzadu hlavne diky absenci manualu a take jsem se stkal s zajimavou chybkou pri nastavovani radia. Ono podivne vytuhnuti za ktereho se jde dostat dvojhmatem. Nicmene zde je asi to nejzasadnejsi ale existuje nekolik alternetiv fw. vyvijenych nadsenci a pro zatim vypada, ze velmi zajimavych.

Takze zaverem. Tvrzeni ze je to radio na h.... je tvrzeni arogantnich hnupu co to radio pravdepodobne nikdy nevideli a asi si musi honit ego, ze maji radio za nekolik 10 tisic. Tvrzeni ze zacatecnik nevyuzije 8mi kanal mi take pripada trochu mimo. Ano muzete letat s 3-kanalem bez kridelek nebo 4-kanalem s kridelky pres Y kabel, ale urcite se shodneme ze pokud se nastavi diferenciace vychylek a nastavite si EPO na trochu mensi vychylky velmi vam to jako zacatecnikovy pomuze. Takze shrnuti by podle me znelo Pro letani modelu v dohledu s letadlem z epp s hmotnosti okolo 1 kg, pokud jsme ochotni si informace o nastavovani vyhledat na internetu, me toto radio nepripada vubec spatne a ani nebezpecne. Dokonce s Rimrovou web stranku jsou informace v cestine dostune velmi snadno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2010 19:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Já to rádio nevlastním,pouze jsem ho viděl a líbí se mi,protože o něm ale Rimr-jediný,komu duvěřuji,že o něm něco ví a prošlo mu už rukama více kusu píše ve vedlejším tématu,že je koupi opravdu potřeba zvážit a počítat spíš s tou horší variantou,dospěl jsem k názoru,že co se mi líbí nebude podstatné,podstatné bude to,co o něm někdo co o něm hodně ví pověděl ostatním-třeba mě a on mi tam píše,at to zvážím a raději nepočítám s tím,že to bude normálně fungovat,no a to jsem alespon doposud považoval u svých předešlých vysílaču za samozřejmost,blbla mi jen jedna Modela a docela mi to občasné neřízení vadilo.Procentuální spolehlivost tam moc dobře nevychází a trochu si i říkám,že možná každý nehlasoval-teda ti,co jim to fachčí asi určitě ano.Chodím sem asi dva roky,ale podobnou debatu-standartní technické problémy jsem zde u jiného vysílače nezaznamenal-teda mimo setových,tam se všichni včetně začátečníku vždy shodli na jediném,co nejrychleji vyhodit a pořídit třeba Optika,spoustu modelářu ho má mnoho let a slouží jim k plné spokojenosti-teda mimo limit mixu a počtu kanálu,technicky ale šlape.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2010 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
mikvalik píše:
Doktor

Myslel jsem to trochu jinak.
6 serv - třeba akrobat 1.5 - 2.2m, váha od 2 do 8kg.
To když tě liskne přes kemu tak to aj cítíš.

v těchto modelech musí soudný člověk uznat, že je to nepoužitelné, ikdyž je jen 1/3 vadných kusů :lol:

Já Ti rozumim. Máš na mysli asi něco takového.:)
http://www.youtube.com/watch?v=o5emeXFlxJY


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2010 20:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
mlexa píše:
Bla bla bla.

Vyrobni naklady na napr Futabu a TG9X jsou velice srovnatelne. Proc je tedy TG9X levna protoze to neni znacka a nikdo by to za ty penize nekoupil,.........
Renomovani vyrobci vyrabeji ve stejnych fabrikach jako se delaji tyto noname....
Co se tyce potenciometru nevim jake jsou pouzite v znackovych radiich nerozebiral jsem je, ale ty ktere jsou pouzite zde by meli dle mych zkusenosti vydrzet cca 500hodin..........
Testoval jsem v rozsahu okolni teploty od -2 az 25 st. C a radio pracovalo bez zavad. Urcite budu testovat i v zime tak uvidime.......

Takze zaverem. Tvrzeni ze je to radio na h.... je tvrzeni arogantnich hnupu co to radio pravdepodobne nikdy nevideli a asi si musi honit ego, ze maji radio za nekolik 10 tisic......



Nechceš se nad tím ještě zamyslet?
- Výrobní náklady na Futabu jsou vyšší než na TGY9. Materiálové rozdíly jsem tady už vypsal, ještě je k tomu třeba připočítat taky náklady na vývoj a servisní podporu
- jestli si myslíš, že z čínské výroby padá všechno ve stejné kvalitě, tak se mýlíš
- vím jaké jsou použité potenciometry ve značkových rádiích
- co je to test, tak s tím pojmem se nejdřív seznam. Sem zatím napiš: " Zkusil jsem to. Na jediném kusu. Zatím to vypadá......"
- takže závěrem - mám rádia za několik 10 tisíc, měl jsem na stole rozebraný Turnigy, prohlédl jsem si to dobře, nejsem arogantní hňup.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2010 21:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6893
Bydliště: Moravský kras
ZS píše:
Toje velmi kamarádská a smysluplná odpověď od profíka začátečníkovi


A co jsi čekal na takovou otázku?

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.12.2010 22:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 635
Já sice mám Futabu za několik desítek tisíc v pořizovací ceně, ale T9x + modul a příjmače FrSky jsem si objednal pro zajímavost taky (a pro syna, který by to taky rád zkusil). Pokud to rádio bude fungovat, není důvod s ním nelítat třeba v šestapůlkovým až desítkovým éru. A vzhledem k ceně ji klidně hodím do popelnice, když fungovat nebude :) . Že se kouše soft při programování nebo co - to jsem tady četl. A je super, že si zde modeláři v těchto případech poradí. Mimochodem - stalo se někomu, že by to zapích, protože se mu T9x posrala ZA LETU?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 0:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2010
Příspěvky: 435
radi5 píše:
...Mimochodem - stalo se někomu, že by to zapích, protože se mu T9x posrala ZA LETU?

Mě funguje T9x bez chyb a nevím o nikom kdo poškodil nějaký model z toho důvodu, že by mu za letu selhala T9x. Třeba RiMr má několik kusů a používá je delší dobu a zná i víc lidí co ji také používají. Ten by o tom mohl taky poreferovat a říct jestli ví o nějakém konkrétním případu kdy někomu padnul model díky selhání T9x za letu. Bohužel RiMra odsud vyhnali těmi svými kecy.

S touhle Tx ať už je tady různými kritiky její úroveň hodnocena jakkoli se v reálu prostě na HW ani SW nepadá, ale to samozřejmě kritici nechtějí slyšet a raději tady malují čerty na zeď tak jako by T9x za letu selhávala skoro každému. Kdyby tomu tak bylo tak už bych ji já ani nikdo další nepoužíval, ale opak je pravdou a i přes různé jiné drobné nedostatky je to z hlediska funkčnosti za letu pořád spolehlivé zařízení.

Chyby v SW co se tady probíraly se týkaly pouze nastavování, které se neprovádí za letu a zamrzávání menu při konfiguraci.

Jistě se někde po světě najde někdo komu selhala i za letu, ale to budou naprosto výjimečné případy a podobně se najdou po světě i případy selhání jiných Tx včetně značkových :wink:


Naposledy upravil KarelSkala dne pát 10.12.2010 0:34, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 0:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Naprostý souhlas Karle. Napsal jsi to hezky, ale kritiky to stejně nepřesvědčí, protože jim nejde o reálnou skutečnost, ale jenom a pouze o obtěžování ostatních v této diskuzi a také o co možná největší zaplevelení této diskuze, aby tady skoro nikdo nenašel žádné informace, protože prokousávat se takovým svinstvem co tady píšou to má každého pokud možno co nejvíce odradit. Vůbec o nic jiného jim nejde ať se to snaží jakkoli maskovat rádoby "bohulibou" činností, kterou tím podle jejich názoru činí (pozn. podobně bohulibou činností se oháněli i takoví lidé jako byl třeba Mengele). :wink:


Naposledy upravil Drondys dne pát 10.12.2010 1:56, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 1:36 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 6.6.2008
Příspěvky: 369
JMalik píše:
Loner píše:
JMalika a LV si nevsimej, to jsou takovy mistni kreteni co jenom opruzuji a bohuzel neni paka jak je z tohoto tematu vykopat.



Tohle se jmenuje diskuse, je to veřejně přístupné fórum a pokud se Ti to nelíbí, založ si svoje vlastní, kde si nastavíš pravidla jak Ti budou vyhovovat.
Pokud máš pocit, že se nechovám korektně, dej podnět moderátorům, nebo adminovi ať to řeší.
Zatím z Tebe nevypadl jediný solidní argument na opozici toho co jsem napsal. Z té výše uvedené citace se zatím kretem neshledávám, pokud to nějak konkrétně neupřesníš.


JIRKO, TY NEDISKUTUJES, JENOM TU JAKO MALEJ FRACEK PRUDIS A OBTEZUJES. co se tyce adminu tak uz jste proste s nima tak scuknuty ze vam tohle otravovani a zaplevelovani prochazi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 8:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1102
Bydliště: PN - SK
Do r*ti, uz prestante s tymi blbymi kecmi!
Profici aj "profici" sa uz vyjadrili, tak ich poprosim laskavo sa zdrzat dalsich komentarov, ktore su uz dost OT, len sa tu hadate o slovicka.

Ak sa vas niekto spyta na porovnanie T9x a znackoveho radia, odkazte ho na RiMr-a, alebo na tuto diskusiu a hotovo.

Ked si niekto neda povedat, tak mu ani tymito "argumentaciami" nazor nezmenite, zial drzku si musi nabit sam, malokto sa pouci z chyb druhych.

Ja mam tiez toto radio, druhe som objednal pre synatora. Opravit si ho viem, limity toho riesenia poznam, casom sa ukaze ako je to s dlhodobou MTBF.

:roll:

PS: profikov si vazim koli ich skusenostiam
PS2: blbcov a trollov nemam rad a nereagujem na nich
PS3: admini by mohli na RCM udrzovat trochu poriadok, na "mojich" forach by taketo cosi uz bolo moderovane (neznamena nutne mazane!)


Krasny den vsetkym.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 8:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Loner píše:

JIRKO, TY NEDISKUTUJES, JENOM TU JAKO MALEJ FRACEK PRUDIS A OBTEZUJES. co se tyce adminu tak uz jste proste s nima tak scuknuty ze vam tohle otravovani a zaplevelovani prochazi.


Nikoho z moderátorů osobně neznám, nevídám se s nimi. TomaseC jsem viděl asi dvakrát na soutěži v hale v Příbrami, myslím, že když se někde potkáme ani nebude vědět o koho jde. S adminem ani s moderátory si nedopisuji, abych nad něčím pofňukával, nebo tady vyžadoval nějaká řešení.
Někteří se tady chováte jako když vám na pískovišti rozšlápnou bábovičky.
(A to vám je nikdo ani nerozkopal s tím, že je to blbě a bylo by lepší začít stavět znovu).
Píšu to sem proto, aby až mě zase zkontaktuje někdo ze začátečníků s problémem TGY9, jsem ho mohl odkázat na toto vlákno, jestli si ho přečetl.
Pokud o tom nic neví a nečetl to, pokusím se mu pomoci. Pokud to četl a teď vyžaduje ode mě pomoc, pošlu ho někam.
Jestli si to koupíš Ty, Drondys, KarelSkala....a podobní je mi putna.

Myslím, že by jste tohle měli nejradši jako uzavřený klub vyvolených s tím, že sem budou psát jen věřící (v TGY9) :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 9:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2010
Příspěvky: 435
JMalik píše:
...Píšu to sem proto, aby až mě zase zkontaktuje někdo ze začátečníků s problémem TGY9, jsem ho mohl odkázat na toto vlákno, jestli si ho přečetl...

Píšeš to sem jen proto, aby si to ten začátečník nepřečetl, protože se při tom čtení z toho svinstva co jsi tu napsal ty a pár dalších pseudokritiků, nejprve pozvrací, ale ne z toho jaká je T9x, ale jenom z těch vašich přiblblých keců okolo a hned potom si řekne: "Co jsem to kontaktoval za ...autocenzura ... píp píp píp ..." a pak už tě nikdy nekontaktuje. Takže uděláš nejlíp když mu rovnou odpovíš, že mu neporadíš, protože T9x je hluboce pod tvojí úroveň a nemusíš sem psát ty svoje ubohé slátaniny. Nemusíš tady zaplevelovat tuto diskuzi a pak se tady takto směšně a uboze vymlouvat. Už jsi tady dříve sliboval, že toho necháš, ale z toho jak tady prudíš znovu a znovu je vidět, že svoje sliby neumíš držet a že ti jde jen o zaplevelení diskuze a o nic jiného. Smiř se už konečně s tím, že uživatelů T9x bude stále přibývat, protože pro ně je a bude přijatelná i přes všechny drobné nedostatky, které má a přes veškerá srovnání s jinými Tx. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
precital som to cele - bohuzial

ste vy mazaci normalny ludia alebo ste z inej planety ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 10:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
kto potrebuje flashnut turnigy9x nech sa mi ozve sukromne.
cena : postovne a balne. nie je problem ani pre cechov len posotvne stoji trochu viac. ak osobne tak zadara.
nahram mu soft aky chce, odporucam ale ten co pouziva ok-rimr.com


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz