Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2021 9:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
... už dost mimo téma, ale když jsou ty hospody zavřené, tak kde se vykecat, žejo ...

BoŠ píše:
... Za mě nejsou poměrové stopky potřeba.

Na druhou stranu realizace (v kódu) je tak jednoduchá a užitečná, že nechápu, proč nejsou všude. (Když jsem jednoduché proporcionální stopky dokázal dostat do FS-T6, musí to jít všude, kde nějaké stopky jsou.)

BoŠ píše:
...Já mám většinou bezpečnou rezervu kolem dvou minut letu po okruhu letiště.

A i ta bezpečná rezerva se pak určuje lépe. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2021 9:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Takže k tématu:
Pokud vysílačka funguje, a dají se k ní pořídit přijímače, tak lze k řízení pro začátek určitě použít. Telemetrie pro létání není potřeba, výhodou jsou stopky spínané chodem motoru, pomocí kterých se dá poměrně jednoduše odhadnout stav pohonné baterie.
Pokud se tam dají nabastlit poměrové stopky, tak dle některých názorů je to fajn, dle mého nejsou potřebné.
Pro další pokročilejší létání lze později pořídit i nějakou novější soupravu s telemetrií, která se dá využít pro sledování spotřeby energie, případně sledování stavu baterie.
Tyto pomůcky umožní vyšší využití kapacity baterie, otázkou je, jestli není jednodušší provést více kratších letů s dobitím. Pokud ale člověk nemíní na ploše nabíjet, potom se můžou výše uvedené pomůcky dobře uplatnit.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2021 14:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Víš co. Ono je to i o tom, s čím lítáš. Pokud bych lítal s Betou a velkou baterkou, budu lítat cca 20 min. A to většinou přistanu dřív protože se mi zdá, že už jsem si polítal dost.
Ovšem, když letím s Delfínem, kde letím část na 1/2 - 3/4 plynu a mezi tím pár obratů na plnej plyn, poletím s menší rezervou na přistání cca 5 min. Pokud bych nechával ,,tvojí" rezervu a k tomu bez poměru, letěl bych tak 2-2,5 min. Takže bych vlastně odstartoval, obletěl letiště a šel na přistání. Během letu mi tel. hlásí pokles na 3,6 V při plným plynu. A podle poměrovýho času po těch 5 min mám po přistání a odpočinutí tak 3,8-3,7 V, což je ta rezerva. Mohl bych to ještě chvíli možná dojit, ale nerad lítám na doraz.
A teď mi řekni jak bys s normálníma stopkama určil, jak dlouho letět, když každej let má jiný letový fáze. Jednou víc pod plynem, jednou pomalu.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2021 15:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Shorty píše:
Víš co. Ono je to i o tom, s čím lítáš. Pokud bych lítal s Betou a velkou baterkou, budu lítat cca 20 min. A to většinou přistanu dřív protože se mi zdá, že už jsem si polítal dost.
Ovšem, když letím s Delfínem, kde letím část na 1/2 - 3/4 plynu a mezi tím pár obratů na plnej plyn, poletím s menší rezervou na přistání cca 5 min. Pokud bych nechával ,,tvojí" rezervu a k tomu bez poměru, letěl bych tak 2-2,5 min. Takže bych vlastně odstartoval, obletěl letiště a šel na přistání. Během letu mi tel. hlásí pokles na 3,6 V při plným plynu. A podle poměrovýho času po těch 5 min mám po přistání a odpočinutí tak 3,8-3,7 V, což je ta rezerva. Mohl bych to ještě chvíli možná dojit, ale nerad lítám na doraz.
A teď mi řekni jak bys s normálníma stopkama určil, jak dlouho letět, když každej let má jiný letový fáze. Jednou víc pod plynem, jednou pomalu.


Předem - napsal jsem můj názor na poměrové stopky. Někdo si na základě zkušeností dokáže dle způsobu letu čas korigovat, někdo použije poměrové stopky, někdo údaje z telemetrie.
Pokud by to bylo drahý dmychadlo, tak s telemetrií, měření spotřeby, pokud nějaká houba tak klidně na stopky. Po pár letech bych nějaký rozumný čas dosáhl. U Speedfire (hotliner F5B) mám motorový čas cca 2 min, létá se buď plný plyn nebo bez plynu, takže se to dá stopkama v pohodě zvládnout (mám tam telemetrický regulátor, ale jeho údaje mepoužívám). U jedné heliny mám telemetrii - létám na spotřebu, u druhé létám na stopky. Akrobaty létám na stopky, pokud hodně blbnu, tak si zkracuji čas, pokud trénuji sestavu, tak tam je to skoro přesně stejný každý let. Spalováky létám na čas.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2021 16:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Já ti tvůj názor neberu. Jen mi přijde použití poměrovýho času jednodušší a myslím, že nejsem sám. Proč neustále propočítávat a upravovat, když se to děje samo.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2021 17:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Shorty píše:
... Proč neustále propočítávat a upravovat, když se to děje samo.

No právě, že "většinou" ne. :-/ Nebo už jsou OpenTX ve většině? Asi ne. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2021 19:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
prikrylm píše:
No právě, že "většinou" ne. :-/ Nebo už jsou OpenTX ve většině? Asi ne. :)


To nemůžu říct. Předpokládám, že kdo mohl, nechal si nebo nainstaloval sám. Pokud ne, není o čem se bavit.
Tady se spíš teď bavíme o tom, jestli je to dobrý používat nebo ne.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.03.2021 10:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Shorty píše:

To nemůžu říct. Předpokládám, že kdo mohl, nechal si nebo nainstaloval sám. Pokud ne, není o čem se bavit.
Tady se spíš teď bavíme o tom, jestli je to dobrý používat nebo ne.
My se bavíme o použitelnosti vysílačky bez této fičury.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.03.2021 14:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
BoŠ píše:
My se bavíme o použitelnosti vysílačky bez této fičury.

Tak pardón Už se sem nebudu plíst. :mrgreen:

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.10.2022 16:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Pre lietanie s EasyStar3 nepotrebuješ ani stopky. S aku. 2200 mAh pristaneš po cca. 30-45 min. (to sa dá mrknúť aj na hodinky) a stále ti ešte bezpečne ostane min. 40% kapacity. Mám to osobne odskúšané a to nelietam s tím nijak šetrne na aku.
Kúp prijímač a lietaj. A časom sa rozhodneš kade ďalej.


Přílohy:
DS 2308 1500KV.png
DS 2308 1500KV.png
[ 402.31 KiB | Zobrazeno 1665 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz