Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nabíječ IMAX B6
PříspěvekNapsal: úte 01.11.2022 17:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.8.2022
Příspěvky: 14
DObrý den,
ptřeboval bych odbornou radu.Dne 26.10.22 jsem zakoupil tento nabíječ.O co se jedná,vnuk šel nabíjet LiPo akumulator 1800mAh 3s.Zachvíli mě volal ať se jdu podívat,že má problém.Když jsem přišel.tak mi říká podívej se na displej co mi to tam
píše.Bylo tam BATTERY VOL ERR CELL CONNECT.Servisní konektor měl už odpojený.Připadá mi,že konektor obrátil ,aby šel zasunout neboť u baterie je EH.Od teď nejde nabíjet,neboť to píše pořád stejný nápis.Dá se to nějak opravit,nebo nabíjěč je kaput. Děkuji moc za jakkou koliv kladnou zprávu.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ IMAX B6
PříspěvekNapsal: úte 01.11.2022 18:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Jestli došlo k otočení balančního konektoru, tak s vysokou pravděpodobností balanční část nabíječky odkráčela do křemíkového nebe. (též se mi povedlo :-/ )
Pravděpodobně ale půjde stále nabíjet "nebalančně". Takže např přikoupit externí balancér.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ IMAX B6
PříspěvekNapsal: úte 01.11.2022 20:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.8.2022
Příspěvky: 14
prikrylm píše:
Jestli došlo k otočení balančního konektoru, tak s vysokou pravděpodobností balanční část nabíječky odkráčela do křemíkového nebe. (též se mi povedlo :-/ )
Pravděpodobně ale půjde stále nabíjet "nebalančně". Takže např přikoupit externí balancér.


Děkuji za nabídku,ale jelikož slaboproud je pro mě vzdálený vesmír můžete mi poradit,jak zapojit ten externí balancér s nabiječkou a jaký typ balancéru.Děkuji moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ IMAX B6
PříspěvekNapsal: úte 01.11.2022 20:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 731
Imax b6 jsem několikrát opravoval .
Byly pouze přepálené spoje mezi konektory na desce kde se balanční konektory připojují .
Stačilo tam natáhnout kousky drátu.
Musí se ale vyměřit ohmetrem odkud a kam .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ IMAX B6
PříspěvekNapsal: úte 01.11.2022 23:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.8.2022
Příspěvky: 14
STROHUR píše:
Imax b6 jsem několikrát opravoval .
Byly pouze přepálené spoje mezi konektory na desce kde se balanční konektory připojují .
Stačilo tam natáhnout kousky drátu.
Musí se ale vyměřit ohmetrem odkud a kam .


Děkuji za bezva zjištění,byl bys ochoten mi za penežní náhradu to opravit,byl bych Ti velmi vděčný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ IMAX B6
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2022 11:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Když shořela mě, tak byly evidentně odpálené tranzistory. A ty jsou na mě dost malé, abych je opravil. I když jsem to zkoušel, používám nabíječku už jen na nabíjení bez balanceru. Takže rozebrat, prohlídnout. Třeba TO budou jen "drátky".
Opravit se dá kdeco, tak držím palce.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ IMAX B6
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2022 16:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1729
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Opravit jde všechno.Už jsem jich pár dělal včetně výměny MCU a alternativního firmware.
https://github.com/stawel/cheali-charger
Zapojení je tady.
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... -Schematic
Cesty od balanceru odejdou když se posune balanční konektor o jeden pin.Otočení balančáku bude horší jak píše přikryl včetně tranzistorů.
Kdyby tazatel napsal odkud je tak by se třeba někdo ozval.
Bylo by dobré to rozdělat a poslat sem fotky.Když to odejde u 3S tak je zde ještě možnost pořídit balanční desku a tu připojit na vstup 6S a balancovat přes ni.Otázka je co tam odešlo?Rozhodně teď nic nenabíjet a nepřipojovat!To je častá chyba.Zapojím to blbě...aha...něco v tom luplo a smrdí to...tak to zapojím znovu ale dobře....hotovo vyřízeno. :roll:
Video jako malý návod.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ IMAX B6
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2022 20:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.8.2022
Příspěvky: 14
blembondo píše:
Opravit jde všechno.Už jsem jich pár dělal včetně výměny MCU a alternativního firmware.
https://github.com/stawel/cheali-charger
Zapojení je tady.
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... -Schematic
Cesty od balanceru odejdou když se posune balanční konektor o jeden pin.Otočení balančáku bude horší jak píše přikryl včetně tranzistorů.
Kdyby tazatel napsal odkud je tak by se třeba někdo ozval.
Bylo by dobré to rozdělat a poslat sem fotky.Když to odejde u 3S tak je zde ještě možnost pořídit balanční desku a tu připojit na vstup 6S a balancovat přes ni.Otázka je co tam odešlo?Rozhodně teď nic nenabíjet a nepřipojovat!To je častá chyba.Zapojím to blbě...aha...něco v tom luplo a smrdí to...tak to zapojím znovu ale dobře....hotovo vyřízeno. :roll:
Video jako malý návod.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Děkuji moc za mnoho podnětů co by tam mohlo odejít,ale chlapi já jsem strojař tomuhle nerozumím ani za mák,a englich už vůbec ne,nás učili jen azbuku.Jsem od HK.Ale ještě jednou díky moc,budu schánět někoho.Jak jsem kouknul na to video,tak já to mám to samé.ale ta angličtina,co tam udělal,že to odstranil,může mi to někdo přeložit?Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ IMAX B6
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2022 20:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1729
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Jako strojař určitě umíš odšroubovat ty boční víka a obnažit desku.Pak mrkni na tu destičku s konektory na straně a dej sem fotku jako přílohu.To by šlo?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ IMAX B6
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2022 15:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.8.2022
Příspěvky: 14
blembondo píše:
Jako strojař určitě umíš odšroubovat ty boční víka a obnažit desku.Pak mrkni na tu destičku s konektory na straně a dej sem fotku jako přílohu.To by šlo?


blembondo,díky moc za radu,ale vzpoměl jsem si na jednoho ing.v oboru elektro,(už je v důchodu)kterého znám,tak jsem mu zavolal a vysvětlil o co jde.Řekl mi přivez to,stejně nemám co dělat.Tak jsem mu to odvezl.Uvidím jak to dopadne,když blbě,tak to zkusím já a ozvuse.Ještě jednou děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz