Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2022 16:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Uskladnuju ve flaskach od tatarky na balkone. Jsou nevodive.Ty vetsi ve flasce od okurek. :mrgreen: Nabijim na mramorove desce na ktere griluji stejky. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2022 8:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Praha 4
Kuba78 píše:

Ty jo tohle je vazny.. muzu poprosit o podrobnosti? Jaky to byl ipad? Kondice baterie neco ukazovala? Nebyla baterka prifoukla? A jak presne blafnul?


Byl z roku 2018, po výměně skla (ne displaye) v autorizovaném servisu. Bez varování. Nafouklý nebyl, nic nehlásil. O půl druhé v noci, pravděpodobně na konci nabíjení se asi nafouknul a odtrhnul se display. Dcera s vnučkou spaly ve stejné místnosti a dceru něco vzbudilo (asi rána, když se otevřel). Hned po probuzení začal ohňostroj. Takže ho poslepu a oslněná odpojila od nabíječky, chytla vnučku a prchla ze zakouřené místnosti. IPad ji z popálených rukou spadnul ze židle na koberec, a tam se zatavil.
Další poučení pro mne bylo, že pojišťovna považuje koberec, pokud je zalištovaný, případně přilepený - za součást stavby. A já měl v pojistné smlouvě domácnosti limit plnění na stavbu 2000 Kč. Hloupě jsem se domníval, že stavba je barák a ten má pojištěný SVJ. Takže pánové pozor - plovoucí podlahy, vinyl, profesionálně a kulturně položené koberce - poptejte se, jak je máte pojištěné.
Pokud jde o můj iPad - pojišťovna si vyžádala ohodnocení od autorizovaného servisu. Asi jestli ten škvarek nejde opravit. Takže mi asi po Vánocích (spíš 2023) řeknou, že dostanu starou belu (Bellu). Už vím, že jsem na pojišťovnu vůbec neměl chodit. Už teď mne to stálo tolik času, že se to nevyplatilo. A ještě není konec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2022 15:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Pojišťovna nechtěla papír od hasičů? U mne jo, a ti mi obratem napařili pokutu, že jsem zahoření (LiPol při nabíjení, chytla válenda) nenahlásil o půlnoci neodkladně, ale až druhý den ráno. Na "vyšetřování" sice mají 30 dní, ale protokol jsem z nich tahal 2 měsíce. Stěžovat si můžeš tak akorát na lampárně.
Automaticky mi dali "částečné zavinění", protože máš "předcházet požáru". A když nastal, tak jsi asi nepředcházel, že :lol:

Na druhou stranu pojišťovna se zachovala překvapivě slušně, strhla mi za to jen 10 %. Naštěstí jsem asi rok předtím pojistku aktualizoval. Dali 50 litrů za poškozená letadla v rámci připojištění domácnosti na "hobby". Kde jsem neměl doklad (bazarovky), stačil jim vytištěný podobný inzerát nebo e-shop.

Mimochodem zaplatili bez řečí i prádelnu, kam jsme odvezli asi 5 kufrů kombíku kontaminovaného prádla. Samozřejmě dekontaminaci zdí spec. firmou, malování, poškození nábytku... Dohromady dalších 100 a nedělali žádné cavyky. Škodu to fakt zalepilo. Dost překvapení oproti minulým zkušenostem třeba s krádeží kola z baráku :(

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2022 16:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Praha 4
U nás hasiči nebyli, nedošlo k požáru. Během odpojování od nabíječky iPad spadnul ze židle na koberec, židle ještě nehořela a koberec ležící na zemi byl asi docela samozhášivý. Byla to asi klika, ta židle má sedák z napnutého hadru ze syntetiky a se vzduchem i zdola by to asi hořelo ochotně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2022 17:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Ako podložku pri nabíjaní používam plytký tanier. :(

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: sob 05.11.2022 9:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.1.2020
Příspěvky: 36
Bydliště: ČR
Mám dva dotazy:
1. Je nějaký rozdíl ohledně bezpečnosti akumulátorů v mobilních telefonech mezi LiPol a LiIon akumulátorem? Mám dojem, že se v telefonech většinou používají LiIon aku (?)
2. LiPol aku jsem kvůli jejich možné nebezpečnosti přestal v modelařině používat již před mnoha lety. Přešel jsem na LiIon akumulátory Jeti Power Ion. Doufám že snad těmito neduhy netrpí ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: sob 05.11.2022 12:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
Trpí taky, mechanicky jsou sice odolnější ale ta technologie je příbuzná. Letos jsem hasil kolegův 10S2P pack z Liionek, no byl to dobrý ohňostroj, pravda že tam byl zpouštěč havárie a mechanické poškození. Li-Pol jsme jednou hasili když při na ijeni v modelu zahořely, ale to je tak 15-20 let zpět. Mě osobně jednou zahořela Liionka, ale moje chyba, zkrat při pájení, následovala půl metrová fontánka přes přetlakový ventil na + pólu a nevěřil bych, jak se ten článek dokáže rozpálit do jasně červené.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2022 22:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2013
Příspěvky: 557
Bydliště: Praha 8 , ČR
Obrázky: 2
Skladuju v plechovém kufru na nářadí z bauhausu. A ten je uložen ve sklepě v relativně nehořlavé kotelně. Stejně se toho ale bojím....


Přílohy:
kufr.PNG
kufr.PNG
[ 249.01 KiB | Zobrazeno 1740 krát ]


_________________
Futaby T14SG, T9CP+Duplex, FC16+FrSky
už jen elektry, LMS Beckov
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2022 8:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Máte někdo zkušenost, že by se baterky "naštvaly" bez jakékoliv manipulace (nabíjení, pájení a pod.) ?....prostě, když jen leží v +- 15 st nabité, vybité nebo nabité na Storage.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2022 11:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
No, po přečtení "hrůzostrašných" příběhu z jiných starších vláken na podobné téma :x jsem se rozhodl udělat rázná opatření. :P
Předtím jsem skladoval Li-Polky v zavařeninových sklenicích položených na betónové podlaze ve sklepě. To se mi pochopitelně pak zdálo nedostatečně bezpečné, tak jsem koupil v stavebninách 2 betonové tvárnice, tzv. kalmy, kterými se zpevňují svahy a taky mi ze stavby plotu zbyl jeden betonový dekl. Tak jsem na betonový podklad položil gressovou dlaždici, postavil na ni 2 kalmy dovnitř uložil ty Li-Polky v zavařeninových sklenicích a přikryl tým betónovým deklem. Tak jsem si říkal že v pohodě jsem to dobře vyřešil a mohu teď konečně klidně spát. 8)
Příloha:
20221109_162505m.jpg
20221109_162505m.jpg
[ 92.94 KiB | Zobrazeno 1574 krát ]

Příloha:
20221109_162548m.jpg
20221109_162548m.jpg
[ 129.6 KiB | Zobrazeno 1574 krát ]

Příloha:
20221109_162554m.jpg
20221109_162554m.jpg
[ 122.04 KiB | Zobrazeno 1574 krát ]


Ale po přečtení příspěvků tohoto vlákna se můj spánek zase prudce zhoršil :o a nabývám pocitu, že i toto "betónové" řešení není dostatečné a asi to celé budu muset vyhodit někam ven mimo sklep, mimo dům. Bohužel i s tím vědomím, že baterky budou v zimě zřejmě trpět mrazem. :roll:
Jelikož jsem spíš provozovatel spalováků, ale mám i menší elektry, tak naštěstí těch LiPolek nemám zas tak moc a nejvýkonnější mám jen 3s 2200mAh. Pravda mám jednu 5000mAh ve startéru pro spalováky. Ale zamýšlím se i nad variantou, že by všechny LiPolky šly z domu ven a já zůstal opravdu jen u spalováků a pro napájení RX/TX používal jen NiCd a NiMH. :roll:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2022 11:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Bildy píše:
Máte někdo zkušenost, že by se baterky "naštvaly" bez jakékoliv manipulace (nabíjení, pájení a pod.) ?....prostě, když jen leží v +- 15 st nabité, vybité nebo nabité na Storage.

Já nemám naštěstí sa zahořením zkušenost žádnou a takovou už vůbec ne. :wink:

Ale ten paranoidní strach z toho, co by se mohlo stát mám pořád. :| :( :cry:

Zvlášť když vím o jednom případu kdy známému modeláři vyhořel pouze sklep a o jednom případu v nedalekém okolí, kdy vyhořela celá střecha domu. :(

Ale v obou případech to bylo vinou nabíjení nesprávnou nabíječkou. :P

V případě toho sklepa sice s vědomím co by se mohlo stát, bylo to pod ohledem, ale do toho mu přišel telefonát na mobil, on vyšel ven, hovor byl trochu delší, takže neměl to nabíjení chvíli pod dozorem, ale naštěstí se stihl vrátit včas aby to aspoň nějak uhasil.
Ve druhém případě to byla čirá nevědomost dědečka, který se rozhodl vnukovi nabít akumulátor RC autíčka jakýmsi upraveným síťovým adaptérem, kde následně vyhořelo celé horní poschodí novopostaveného domu i se střechou. Tam dílo zkázy dokončili i hasiči potoky hasící vody.

Ale o takovém případu, že by se LiPolka jen tak z ničeho nic rozhodla zahořet, nevím. Dokonce i sám jsem měl pár dost nafouklých článků, které byly evidentně kaput, ale v tomto ohledu se chovaly slušně. Tak jsem je prostě vyhodil do separáku. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2022 12:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Taky to tu sleduju a podobný domeček, jako postavil VTjr, mám v plánu. Ale co ty baterky v mobilech a podobně? Ty tam asi nosit nebudeme.
Možná bysme spíš měli řešit otázku, proč by měla zdravá baterka vzplanout? Nebo i stará, s nějakou "rozumnou" mírou nafouknutí.

Co tak vím, tak musí dojít ke zkratu, nebo protržení obalu. Napadá někoho ještě jiná příčina vzplanutí? Mě ne.
Pak tedy: může nastat zkrat nebo mechanické poškození, když baterka jen tak leží? Řek bych, že je to skoro vyloučené.


Proč ale začnou někdy hořet při nabíjení? Máte někdo ponětí? Když se používá zdravá baterka a normální modelářská nabíječka. Je to takhle? : Porucha nabíječky->přebití->nafouknutí->prasknutí-> požár?


Spíš než odstrašující případy by mě zajímaly ty příčiny....

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2022 12:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
Jinak minulý víkend jsem likvidoval stařičkou 5S 5Ah lipoku, nafouklá, nabitá... Zkušebně jsem ji prorazil, baterka se orosila, smršťovačka teplem spekla, baterka zakouřila a to bylo vše. Žádný oheň se nekonal. Pak jsem ještě zkušebně ji hodil do nádoby s vodou, zabublala, voda se ohřála tak na 40°C (0,5l) a pak klid.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2022 14:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
A čím si ji prorazil? :o
Možná, kdybys do ni napříč zatloukl kladivem železný hřebík, tak by ten efekt byl mnohem zajímavější! :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2022 14:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Tak si říkám: jak to skladujou ve velkoskladech.
Nedávno jsem četl, že se prodávají ty malý bunkry ( řopíky) To by bylo řešení, né?

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bildy a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz