Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Konektory pro regulátor 160A
PříspěvekNapsal: ned 22.08.2021 19:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.2.2019
Příspěvky: 42
Ahoj, jak řešíte konektory a jejich uspořádání pro regulátor 160A při použití dvou 6-ti článkových baterií? Jak se řeší blbuvzdornost při zapojování konektorů v modelu, pokud nemají domeček ? XT90 s antisparkem se mi zdají slabé a jiné větší konektory jsou chráněné jen smršťovačkou, nebo mají domeček bez antisparku. Navíc, pokud baterie mají delší kabely, šli by zapojit při troše nepozornosti do sebe a pak je hotovo.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektory pro regulátor 160A
PříspěvekNapsal: ned 22.08.2021 19:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Dáš na plus samičku a na mínus samečka. Pak to nemůžeš zapojit obráceně. Na propojení aku mezi sebou dát bacha prostě musíš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektory pro regulátor 160A
PříspěvekNapsal: ned 22.08.2021 19:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.2.2019
Příspěvky: 42
Hmm, to mám. Ale pokud je v trupu šest kabelů a málo místa, tak mám na mysli něco blbuvzdornějšího. Mám konektory průměr 5,5 od Jeti, ale nelíbí se mi, že se jen tak plácají v prostoru trupu. Nějaké uchycení , oddělení baterií přepážkou, vytisknout domeček, .... Něco takového.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektory pro regulátor 160A
PříspěvekNapsal: ned 22.08.2021 20:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Není potřeba. Důležitý je akorát dobře izolovat konce samiček smršťovačkou. (prostě aby se samička nemohla dotknout z čela vodivě )

Baterky se z modelu vyndavají a vodiče mají krátké. Nerozumím, jak by se tohle mohlo poplést s vodiči od regulátoru.
Prostě uložím baterky do modelu a spojím je k sobě vodiči. Zbudou dva od baterek a dva od reglu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektory pro regulátor 160A
PříspěvekNapsal: ned 22.08.2021 22:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Velorex píše:
Hmm, to mám. Ale pokud je v trupu šest kabelů a málo místa, tak mám na mysli něco blbuvzdornějšího. Mám konektory průměr 5,5 od Jeti, ale nelíbí se mi, že se jen tak plácají v prostoru trupu. Nějaké uchycení , oddělení baterií přepážkou, vytisknout domeček, .... Něco takového.


já ty 6s spojuju do 12s hned po nabíjení, v trupu mám pak vyvedený plusy na jednu stranu baterky a - na druhou, takže splést to není úplně jednoduchý. ale pokud chceš domečkový konektory (a předpokládám, že antisparkový) tak Supra nebo QS8.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektory pro regulátor 160A
PříspěvekNapsal: pon 23.08.2021 1:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7456
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Pro moje použití jsem vystačil s XT90 většinou jen s XT60 A někde z důvodů velikosti mám XT30
_ Takže pro doplnění vědomosti konektory na 160 A jsem musel jít na web
1) XT150 Gold Bullet 6mm (RC.305 Přehled modelářských silových konektorů) není antispark
2) AS 150 Gold Bullet typicky 8mm (tamtéž) nemá domeček zdířka - banánek
Castle Creations (6.5mm) (Polarized) Bullet Connector
3) 6.5MM MALE or FEMALE SET /-/ Castle Domanský
A zahlédl jsem tam Double up on power In dvě např. 3S11.2V Out 6S22.4V

_ Jiskření nemám obecně rád. Výrobu (DIY 2v1) antispark konektorů taky moc nemusím. A) Buď je koupím
B) Nebo komplikace dalším kabelem zapojovaným jako první, mezi ESC (vývody +a- na 2.konektoru)
(V kabelu je odpor 5.6R pro pomalé vyrovnání potenciálů.) U baterky jde kabel na +a- balančního konektoru

_ Pro učesání chumlu vodičů jde do trupu vlepit jeden (několik úseků) "rukávu" - pásků ze suchého zipu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektory pro regulátor 160A
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2021 9:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.2.2019
Příspěvky: 42
Dík za odpověď. S konektory a antisparkem problém není, Jeti nabízí konektory i antisparkové konektory ve velkém rozsahu. Spíš mi šlo o praktické zkušenosti - jak to má kdo ošetřené v letadle. Takových akrobatů a 3D letadel o rozpětí okolo 2,2m je spousty. Bohužel v mém okolí to nikdo nemá a nemám se koho zeptat. Konektory na volno asi ano, jinak to asi nejde. Udělat kratší kabely a dutinku dát kratší než kolíček tak, aby to nešlo zastrčit do sebe. Konektory od regulátoru přidělat k bočním stěnám. Nic jiného mne nenapadá. Ale raději bych přece nějaké "XT150 antispark".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektory pro regulátor 160A
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2021 11:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
U konektoru tě zajímá přechodový odpor a průchodem proudu přes něj způsobené oteplení. Je zbytečné dimenzovat je na špičkový proud regulátoru, těch 160 A tam nepoteče pořád (ani by to regulátor trvale neuchladil). U konektoru tě zajímá střední proud za dobu letu (zjistíš velmi jednoduše když znáš čas letu a spotřebovanou kapacitu z baterie). Na 2,2 akrobata bych úplně klidně použil anti-spark variantu XT90.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektory pro regulátor 160A
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2021 16:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2010
Příspěvky: 70
Já mám baterie spojené mezi sebou XT90 a potom k reglu 8mm MPJet. Jiskření řeší Regl Scorpion vyvedeným 2mm konektorem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektory pro regulátor 160A
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2021 17:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.2.2019
Příspěvky: 42
Našel jsem zajímavé:
https://www.youtube.com/watch?v=4rcCdCVBXAI
a potom konektory:
https://profimodel.cz/cs/konektory/6216 ... 88109.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektory pro regulátor 160A
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2021 17:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.2.2019
Příspěvky: 42
Citace:
Já mám baterie spojené mezi sebou XT90 a potom k reglu 8mm MPJet. Jiskření řeší Regl Scorpion vyvedeným 2mm konektorem

To znamená, že máš na konci baterií XT-90 a potom nějaký propojovací kabel, kde je v sérii konektor 8mm male /XT90/XT90/ a konektor 8mm female ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektory pro regulátor 160A
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2021 18:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2010
Příspěvky: 70
Na bateriích XT 90. Propojovací kabel kde g toho udělám 12S a z toho dva kabely na konci s konektory Mp jet Průměr 8mm . Přez ty jde cca 120A n plný plyn


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektory pro regulátor 160A
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2021 19:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.2.2019
Příspěvky: 42
No, ale ten proud 120A jde také i přes ty XT-90. Není to potom zbytečné ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektory pro regulátor 160A
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2021 19:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Velorex píše:
No, ale ten proud 120A jde také i přes ty XT-90. Není to potom zbytečné ?

Já to chápu tak, že oba kontakty použije pro jedno spojení. Takže mu vlastně přes každý (banánek) teče polovina proudu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konektory pro regulátor 160A
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2021 19:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.2.2019
Příspěvky: 42
Aha, to mne nenapadlo. Abych se ujistil, že to chápu, jedna baterie má např. 8mm M a XT-90F a druhá XT-90M a 8mm F ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz