Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 15.04.2021 15:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12820
Bydliště: praha 5
dudaj píše:
Já si dal cíl co chci ujet a dle toho koupil baterku. Kámoš koupil dvojnásobnou kapacitu a dobíjí po každém druhém výletě. To považuji za ptákovinu.


není to tak jednoznačný, pokud mu nevadí vyšší váha a cenově nebyl zásadní rozdíl mezi jeho a tvoji baterkou, pokud by on nabijel po každém výletě pouze na 80 procent a nevybijel baterii tolik, jako ty, určitě by měl ve výsledku větší počet použitelných cyklu, určitě by si regulátor vystačil s menším proudovým zatížením než více vybitá baterie a pokud má tu vícekapacitní baterii složenou z většího počtu XP článku, bude taková baterie fungovat i když už budou články staré a vyměklé.

já jsem ted potunil koloběžku pro jízdu s vozíkem pro děti, abych se z výletu vracel s baterii ideálně nevybitou víc, než z poloviny, protože pokud mám dané omezení regulátoru---třeba na 25A, on si musí s těmi max 25A vystačit jak při plně nabité baterii--42V, ale i s vybitou baterií--30V, takže když mi napětí klesne pod 35V, už je to na výkonu sakra poznat.

takže na vozejk jsem přidal ještě jednu 13Ah cyklobaterku---určitě je tato baterie poskládaná z tvrdých a kvalitních článku, což je mi ale stejně prd platný, když mi od té baterie pak vede k regulátoru tenký drát dlouhý víc jak 2 metry , takže i kdybych na té baterii změřil jaké má RI, stejně je mi taková informace uplně k prdu, bo na tak dlouhém kabelu , navíc o malém pruřezu by logicky museli být veliké ztráty, pokud bych ji používal pro pohon jako jedinou, kterou napájím ten pohon.

ztráty se ale dají změřit uplně jednoduše--jeden wattmetr hned u baterky, druhý wattmetr před regulátorem, rozdíl by bylo to, co se vytopí na tom kabelu a podle toho rozdílu se už jen rozhodnout, jestli to má vubec smysl ten ztrátový ubytek řešit.

Příloha:
P1120186.JPG
P1120186.JPG
[ 107.75 KiB | Zobrazeno 2990 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz