Reklama

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 05.12.2020 20:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Obrázky: 0
K vrtulníčku mám deset jednočlánků 600mAh. Na příští sezónu připravuju něco jako parkflyera, motor s vrtulí a regulátorem jsem testoval ze dvou spojených 1s sériově na 2s. Zjistil jsem, že výkonově to vyhovuje, tak mě napadlo, jestli nepoužít spojené jednočlánky i provozně. Nemusel bych pořizovat nabíječku s balancérem, nabíjel bych je samostatně na stávající. Přijde mi to jako jednoduché řešení pro začátek, ale netušim, jestli to nemá nějaký "háček" ...

PepikW

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 05.12.2020 20:50 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 295
Blog: Zobrazit blog (3)
Podle mě to bude v pohodě, dokud se při zapojování nespleteš..

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 05.12.2020 21:46 
Mazák
Mazák

Obrázky: 5
Když všech deset 1S 600 mAh chceš používat na vrtulníčku a současně i dva libovolně zvolené na parkflyeru,
tak vlastně ani jinou možnost nemáš. Jak těch 10 ks 1S 600 mAh nabíjíš? Po jednom? Víc současně?

Když na parkflyer dáš dva konektory 1S do modelu kde střed plus - mínus vytvoříš propojením, a kraje
půjdou do modelů 2S, tak na tom není co zkazit - zaměnit. Otázkou je zda tam nedát i balanční pro možný pípák

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 05.12.2020 23:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Obrázky: 0
Díky oběma, tohle jsem potřeboval potvrdit.

Konektory jsou "walkera", už je mám propojený. Nabíječka k vrtulníku je USB pro 2x 1s. Když to bude funkční koupil bych nějakou větší/chytřejší. Pípák nevim, zatim lítám "na čas".

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 05.12.2020 23:55 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Já bych háček viděl. Pokud dáš do série nejsilnější a nejslabší článek z těch 10 ks, co máš, tak při lítání na čas se ten slabej rychleji vybije a odpravíš ho na podpětí. Chtělo by to pípák na hlídání ninimálního napětí článků ale otázka je, jestli se do toho parkflyeru běžně prodávanej pískač na šestičlánek a dvouma sirénama vejde.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 06.12.2020 0:48 
Mazák
Mazák

Obrázky: 5
Ty konektory mám na MJX T38 do místnosti s IR řízením heli accu 1S LiPol ale jen 200 mAh

Obrázek

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: čtv 10.12.2020 19:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Celeron píše:
Já bych háček viděl. Pokud dáš do série nejsilnější a nejslabší článek z těch 10 ks, co máš, tak při lítání na čas se ten slabej rychleji vybije a odpravíš ho na podpětí. Chtělo by to pípák na hlídání ninimálního napětí článků ale otázka je, jestli se do toho parkflyeru běžně prodávanej pískač na šestičlánek a dvouma sirénama vejde.

Toho bych se až tak nebál, ani v továrním 2s nejsou články nutně úplně stejné.
Reálné riziko vidím spíše jinde - pokud náhodou zapojíš 1 vybitý do série s 1 nabitým, pak ten vybitý odpravíš asi spolehlivě. Když bude vybitý hodně, poznáš to velmi rychle na nízkém výkonu motoru (a nebudeš dál lítat). Kritické ale bude 1 částečně vybitý + 1 plně nabitý - tam to při startu nemusíš poznat a skutečně ho při lítání můžeš vybít pod minimální napětí.

Pokud jsi při 10 článcích schopen je nikdy nepromíchat (= máš na to nějaký zavedený systém), pak se ale není čeho bát.