Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaké koupit lipol 1,3ah 3S tvrdé
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2020 6:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
automet píše:
Hlasujem za Dualsky Xpower EX akurát tá EX-ková rada momentálne akosi vypadla z trhu. Ale tie bez "ECO" budú zrejme jej nástupci.


Nic proti, ale s jakými dalšími baterkami je srovnáváš?

Při jakých odběrech třeba vyjádřených v C jaké udrží napětí ?
Protože je potřeba znát údaje konkrétní a když někdo doma baterky má, mohl by sem dát třeba tyto vlastnosti po roce užívání.
Byly tady doporučené baterky z bighobby a můžu potvrdit, že mám dvě sady 35 C asi 5 let a stále funkční a nenafukují se, nicméně od začátku
byly poměrně měkké a někam, kde poběží 8 -10 minut je směle doporučím. Pod 3 minuty běhu v žádném případě.

Baterky 25 C 1300 třeba na edf jsou nesmysl. Poklesne tah úplně zbytečně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké koupit lipol 1,3ah 3S tvrdé
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2020 6:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
používam len tie ECO Dualsky, sú maximálne len na "ekologický" odber tak 25 ampérov. V koptére používam 3S 2200mAh tam sa vôbec nehreje, ale keď ju dám do EG už je cítit oteplenie ako dostava do "tela" tam to bude na hranici 40A.
Výrobca by mal aj uvádzať využitelnú kapacitu. Inak tým "C ečkam" neverím, čím väčší odber Amperoch tým kratšia životnosť.
Tie EX mi prišli ako nepodareni pokus, po roku mi odišiel jeden článok, teraz je znej dvojčlanok do ES.
Tiež som pozeral po vyššej rade ale cena nepustí. :mrgreen:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké koupit lipol 1,3ah 3S tvrdé
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2020 7:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
jen pro upresneni - ja sice vetsinu letadel litam do 25A, ale prave kvuli vyuzitelnosti v albatrosu potrebuju neco, co dava stabilne 30-35A aspon tu minutu a pul (coz je tak akorat nez se ta baterka vycucne k hranici kdy pristavam) a 40A pri startu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké koupit lipol 1,3ah 3S tvrdé
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2020 10:34 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 192
Bydliště: Plzen
Dualsky ECO je levna rada.
Nabijeci proud se casto zbytecne hroti. V kontrastu s vybijecim proudem ...
V podstate vsechny soucasne baterie vydrzi nabijeni nejakych 5C. Ale pokud neni spech, tak vsichni vyrobci doporucuji nabijet 1C :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké koupit lipol 1,3ah 3S tvrdé
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2020 9:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
tak jen pro informaci - rotorama uz ma 3S skladem, zakoupil jsem tedy sobe tyto https://www.rotorama.cz/baterie/tattu-f ... ah-3s-100c a uvidime co z nich vypadne, az jim dam pokourit (doufam, ze nebudou pak kourit:-))


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké koupit lipol 1,3ah 3S tvrdé
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2020 12:52 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Dej vědět jak si povedou, to bude zajímavá informace.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké koupit lipol 1,3ah 3S tvrdé
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2020 16:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
TomasC píše:
Dej vědět jak si povedou, to bude zajímavá informace.


zatim muzu rict na zacatek maximalne to, ze udavana hmotnost je trochu mimo, pac sem navazil 121g a 122g. sice nic dramatickyho to pro mne neznamena, ale celkem rozdil proti uvadenym 113g.. Nicmene pokud bude toto jediny problem tak budu spokojen. proti Boltu jsou vyrazne mensi a i lehci https://hobbyking.com/en_us/turnigy-bol ... s-65c.html a pokud fakt daji konstantne az 100C.. tak pro me naprosto dostacujici.

proudovou zatez svymi letadly vygeneruji maximalne 40A, ale az prestane foukat a vydam se na letiste tak zkusim co se da vyzdimat a dam sem potom vyjezd MUI z jetistudia.


Přílohy:
baterky.jpg
baterky.jpg
[ 84.1 KiB | Zobrazeno 3367 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké koupit lipol 1,3ah 3S tvrdé
PříspěvekNapsal: pon 06.07.2020 11:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
takze zatim byly baterky parkrat ve vzduchu. jsou dost tvrde, kapacitu jsem vyzdimal pri testu pres 1300mah, pod zatezi se hreji, ale zatim nenafoukly. zatim dobry. prilozene mereni odberu na zemi, v Albatrosu z HK, 50mm 11 lopatkove EDF, 50A regl, na plny plyn. baterky - stare Turnigy 30C (ty jsou uz radne nafoukane, vydrzi prd.. tak jen jim davam co proto abych zjistil co jeste vydrzi, pak pujdou do slane lazne a do popelnice), Bolt (ty uz maji taky neco nalitano, udrzi kapacitu tak 1000mah a pak vypnou) a potom ty nove. ty prvni dve jsem nechal plny plyn dokud napeti nepadlo natolik aby regl vypnul motor, u tech novych jsem po 1384mah odebrane kapacite plyn stahnul sam - ale porad drzely 10V. zajimave jsou ty propady napeti - dvakrat na moment z 10,5 na 9,5. pritom odber byl stabilni. po tehle zatezi byly baterie dost teple, ale nenafoukle. no nejsem si jist, jestli tech 100C (130A) opravdu daji bez toho aniz by se roztavily.. ale pro moje ucely a odber do 50A spickove a kolem 30-40A bezne jsou asi ok.


Přílohy:
Albatros_MUI_test_lipo_Turnigy_1300_30C.jpg
Albatros_MUI_test_lipo_Turnigy_1300_30C.jpg
[ 63.4 KiB | Zobrazeno 3227 krát ]

Albatros_MUI_test_lipo_Turnigy_Bolt_1300_65_130C.jpg
Albatros_MUI_test_lipo_Turnigy_Bolt_1300_65_130C.jpg
[ 61.7 KiB | Zobrazeno 3227 krát ]

Albatros_MUI_test_lipo_Tattu_1300_100C.jpg
Albatros_MUI_test_lipo_Tattu_1300_100C.jpg
[ 61.93 KiB | Zobrazeno 3227 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké koupit lipol 1,3ah 3S tvrdé
PříspěvekNapsal: pon 06.07.2020 16:02 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
ten sken toho napětí je nějaká divočina, jak to lítá. To je výstup z reglu ?
Něco je špatně, možná předstih, nějaký pájení , nevím. Prostě to napětí by mělo mít podobnou křivku jako proud a ne takhle lítat nahoru dolu. Když jde nahoru proud, klesá napětí a jak klesá proud stoupá napětí. Tobě proud kolísá minimálně a napětí jančí.
Ty bolty už jsou taky dobrý tak do vrtačky.
Ty Tatu byly už předtím rozhejbaný ? Nebo je to jejich první zátěž ?
Ty udržej v počátku 3,7 V při těhle proudech.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké koupit lipol 1,3ah 3S tvrdé
PříspěvekNapsal: úte 07.07.2020 18:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
tatu jsou novy, ve vzduchu byly asi jednou dvakrat, tohle je dejme tomu potreti, je to test na zemi abych vytahal co nejvetsi zatez amperovou. narocnejsi pohon na 3s asi doma nemam. Je to vystup z MUI. regl je tam stary red brick https://hobbyking.com/en_us/hobbyking-r ... tore=en_us kdysi sem ho mel doma tak sem ho tam vrazil kdyz jsem toho Albatrose predelaval ze standardniho setupu a standardniho dmychadla (zdalo se mi ze to moc nelita) na Changesun 11 lopatkovy EDF - ted to lita rychle, ale taky kratce protoze proud sel nahoru na dvojnasobek :-) silne pochybuju ze jsem ho tenkrat programoval ten regl - a pokud ano, tak jediny co se na nem da nastavit je tak maximalne typ clanku a brzda.. a o kvalite reglu si nedelam zadne velke iluze.

nicmene tady je jeste vystup z pozemniho testu Acromastera - je tam MVVS 3,5/1200 a Jeti SPIN44 (je to presne tehle Acromaster https://www.rcalbum.cz/model/3332-acromaster.html) tam uz se regl chova civilizovaneji s napetim - ale ten test byl proveden na baterky tak jak jsem je vybalil z krabice, byly nabite napul. a nechal jsem to na plny plyn do vypnuti reglu.


Přílohy:
Acromaster_Tatu_MUI_mereni.jpg
Acromaster_Tatu_MUI_mereni.jpg
[ 82.66 KiB | Zobrazeno 3111 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké koupit lipol 1,3ah 3S tvrdé
PříspěvekNapsal: úte 07.07.2020 20:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
To už vypadá líp, ten graf V.
Jinak ještě jedna věc.
ty posuzuješ tvrdost baterií podle výdrže a co daj za A.

To není vypovídající o kvalitě bateriií.

Já kvalitu posuzuji jak vysoké napětí udrží pod zátěží.
Příklad - baterka při odběru 30 A klesne na napětí 3.3 V na článek --- 3 čl baterie teda dá motoru 297 W.
A druhá při odběru 30 A poklesne na 3,7 V na článek ---------- baterka dá 333 W což je o 12 % větší výkon.
V praxi to ale je mnohem víc, protože vyšším napětím stoupne i odběr motoru v A.
Takže tah EDF se může zvednout třeba o 40 % a to už je sakra znát.
V zásadě by edf nemělo běžet neustále na plný výkon. Běžně lítám tak na půl plynu a tam je spotřeba odhadem tak 30% plného výkonu.
Udávané kontiunální proudy u baterek neberu doslova. Spíš jako orientaci. Odebírám maximum tak 1/2 z prezentovaného kontinuálního proudu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké koupit lipol 1,3ah 3S tvrdé
PříspěvekNapsal: úte 07.07.2020 20:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
To si asi nerozumime - kvuli presne tomu co rikas jsem delal i ty testy. pro me jsou dulezity tri veci - jestli se pri tehle moji maximalni amperove zatezi (ktera samozrejme za letu nenastane) s baterkama neco stane, tedy nafouknou se, jsou moc horke.. potom jestli daji tu kapacitu a jestli drzi voltaz konstantne rozumne pod zatezi. To, jestli daji opravdu svych teoretickych 100C me vlastne nezajima, zajima me jen zatez v mych modelech. A ta je vetsinou u vsech mych modelu tak 20-25A max, jen u tehle male jecici bestie pres 40A. A taky vim, ze kdyz je tam napsano 100C, tak v nejlepsim pripade muzu doufam v kontinualnich 50C a kdovi jestli.
No a podle tohoto testu kdyz to vyzdimu uplne dosucha si taky nastavim limit, kolik motoroveho casu maximalne muzu dat abych mel rezervu. Ne vsechny modely litam porad s MUI kde bych meril odebranou kapacitu - do nekterych se proste nevejde, napriklad do toho albatrosu dost blbe, takze litam na cas.

A pro Albika me zajima presne to co pises - tvrdost podle toho kolik pod zatezi udrzi voltaz. At to pekne fici po obloze. Vsak to z toho grafu jde videt - turnigy byly uz na vyhozeni, Bolty jeste zvladaj, ale uz zadna slava. ty bolty sice uz moc nedrzi, ale dodneska nejsou vubec nafoukle - ovsem nevim jestli to mam prisuzovat tomu ze jsou natolik kvalitni, nebo tomu, ze mam takovy dojem ze jsou oblozene plastovou nebo uhlikovou destickou prave proto aby se nenafukovaly :-)
Mimochodem, mam doma staricke 2S lipo 1300mah, koupene na podzim 2005. nemaj jeste ani balancni konektor, takze nabijene vzdy na hulvata bez balancovani, prez zimu skladovano nabite, storage rezim to nevidelo ani z rychliku.. a dodneska z nich vyzdimu pulku kapacity (pri male zatezi, par amper, do auticka klukovi) a dodneska vubec nejsou nafoukle, maji porad stejny tvar a jsou stejne tvrde (mysleno fyzicky, nikoliv na zatez). a pak ze lipolky nevydrzi :-)

tady jen pro srovnani, asi rok stary realny letovy zaznam Albatrose s Bolty na palube.


Přílohy:
Albatros_MUI_bolt_2019.jpg
Albatros_MUI_bolt_2019.jpg
[ 59.73 KiB | Zobrazeno 3073 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké koupit lipol 1,3ah 3S tvrdé
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2020 9:30 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Ale jo, rozumíme si.
Ty Bolty byly mizerný koukám i před rokem. 3,4 V na článek je fakt málo.
Hlavně že maj takovou "race" barvu :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké koupit lipol 1,3ah 3S tvrdé
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2020 9:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
ty Bolty jsou stary presne tri roky, stejne jako ty modry turnigy a stejne jako zippy compacty 1600 4s co jsem mel. Compacty letely do popelnice uz vloni na podzim, modry turnigy leti ted, bolty si mozna jeste chvili necham, krome Albatrosa jsou pouzitelny. Bolty staly tenkrat o neco mene nez dneska ty z rotoramy, tak sem si rikal ze to vyzkousim. Mival jsem predtim i Nanotech, ty byly tvrdy asi tak prvnich pet minut, pak se nafoukly, ty vydrzely tak dva roky nez sly uplne do kopru. Rhino vydrzely o neco dele, ale taky nakonec skoncily nafoukly v kosi. Mival jsem i xpower.

proste to tak nejak zkousim, ktery baterky by byly ok pro moje pouziti a byly dostatecne male a lehke. mozna jeste koupim ty bighobby cos doporucoval ty, at mam dve nove sady a muzu porovnavat. predpokladam, ze si myslel tyto https://www.bighobby.cz/Power-X6-1300-m ... -d1646.htm a nikoliv ty jejich nanotechy? zatim me od nich odradilo to, ze maj Dean konektor, ja litam XT60 a musel bych to prepajet a to je prace :-) mozna zkusim i ty jejich nanotechy https://www.bighobby.cz/Bighobby-NANO-T ... -d2634.htm jestli jsou uz ok nebo porad "nahounotechy" jako ty puvodni z HK..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké koupit lipol 1,3ah 3S tvrdé
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2020 15:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Já z Bighobby v podstatě nedoporučoval. Jenom jsem konstatoval, že se nenafoukly, ale jsou to staré baterky, které se nedělají už dlouho.
Co jsem doporučoval, je spíš v předchozím příspěvku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz