Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pokles napětí baterie
PříspěvekNapsal: pon 29.07.2019 9:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
kope píše:
Doma jsem baterku dal na iCharger a změřil jsem vnitřní odpor článků. Bylo to 10 mOhm, 13 mOhm a 8 mOhm.


Tohle začíná vypadat na docela zajímavé specifikum GensAce - nazval bych to "umření při dobrém Ri".
Ono totiž 13mOhm na článek pro 1300mAh není vůbec zlé - už ne špička, ale zdaleka ne umření baterky, ani to rozhození mezi 8-13mOhm mezi články není nic extrémního.

Zrovna u Tattu tu ale teď mám baterku úplně stejnou - Ri v podstatě slušné, ale baterka naprd - pomalu se ani nedá nabít, po připojení začnou hodnoty létat jak splašené, na vyhození.
Tohle není úplně obvyklé, ve valné většině případů "umírající baterce" Ri naroste (případně bude jeden článek výrazně horší než ostatní) a prostě se horší odevzdaný výkon (a platí to, že v modelu s menším odběrem klidně bude ještě sloužit). Ale u té mé sady Tattu (a u tebe zjevně podobné) není chování s Ri vůbec v souladu, podle něj OK, ale realita úplně jiná.

Opravdu zajímavé...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokles napětí baterie
PříspěvekNapsal: pon 29.07.2019 9:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
tomashr píše:

Opravdu zajímavé...


A myslím, že dost nebezpečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokles napětí baterie
PříspěvekNapsal: pon 29.07.2019 10:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Cožpak za letu to tak extrémně nebezpečné není, pokud regl vypne, tak se prostě přistane. Ono to nemá snahu padat do nuly, takže energie stačí nejen pro BEC třeba u větroně, ale dokonce jsem doletěl bezpečně i s copterem při minimálním výkonu.

Co mne spíš děsí je nabíjení - docela se v tomto stavu zahřívají a to mne znervóznilo daleko více - tohle by už mohlo být nebezpečné dost :(


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Celeron a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz