Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jeti Power ION
PříspěvekNapsal: úte 03.09.2019 12:49 
Mazák
Mazák

honz74 píše:
Pokles napětí akceptuji, nelétám závodně, cena není nejdůležitější parametr, důvodem je pro mě především bezpečnost oproti lipol.

Tady ale jde o to, jaký ten pokles je - pro rekreaci je asi celkem fuk, když budeš mít pod zátěží na článek 3,5V místo 3,6V, ale reálně se můžeš dostat i na 3,1V, přičemž ten rozdíl se "protopí", což taky není právě zdravé.

Ale k dotazu - 33A maximum u akrobata, kde opravdu odběr kolísá a je to skutečně jen krátkodobá špička podle mne OK je. Naproti tomu 33A po celý let už efektivní nebude.

PříspěvekNapsal: stř 04.09.2019 4:48 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
tomashr píše:

Tady ale jde o to, jaký ten pokles je - pro rekreaci je asi celkem fuk, když budeš mít pod zátěží na článek 3,5V místo 3,6V, ale reálně se můžeš dostat i na 3,1V, přičemž ten rozdíl se "protopí", což taky není právě zdravé.

Ale k dotazu - 33A maximum u akrobata, kde opravdu odběr kolísá a je to skutečně jen krátkodobá špička podle mne OK je. Naproti tomu 33A po celý let už efektivní nebude.

Vysvětli mi, proč pokles o 0,1V je na soutěže problém? Když na rekreaci to samozřejmně je fuk.
Já co tak sleduji videa ze závodů, tak mnohem podstatnější je pilot...aby to poslal tam kde termika je a né kde není :-)

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 04.09.2019 4:54 
Mazák
Mazák

honz74 píše:

Pokles napětí akceptuji, nelétám závodně, cena není nejdůležitější parametr, důvodem je pro mě především bezpečnost oproti lipol.
Maximálně bych vybíjel 1500mA. Je tedy špička 33A v akrobatu(pouze vertikály/max 10s) a jinak průměrně 13A ještě OK?

Ty zelené baterky na obrázku jsou Sanyo VTC6-3050mAh . Lítám je v řežimu pouze cca pár sekund stoupání (32A)a pak se plachtí.
Je to bez problémů a to jsou o fousek měkčí než VTC5A. Ale jen o fous..průměrně to vychází o cca 2mOhmy na článek v neprospěch VTC6. Tzn VTC6 cca 13mOhm, VTC5A cca 11mOhm.

Dneska jdu provětrat uplně nové 5S-2600mAh VTC5A (jsou kupované od Jeti jako samostatné článkya ty pindy,že jsou vybírané..jsou fakt pindy. Každá má jiný Ri :-) Viz obrázek
Ale nějak zásadní rozdíl v mot letu oproti VTC6 nečekám.

Přílohy:
WP_20190903_20_40_24_Pro.jpg
WP_20190903_20_40_24_Pro.jpg
[ 72.77 KiB | Zobrazeno 1070 krát ]

WP_20190903_20_16_57_Pro.jpg
WP_20190903_20_16_57_Pro.jpg
[ 58.54 KiB | Zobrazeno 1070 krát ]

WP_20190903_20_16_59_Pro.jpg
WP_20190903_20_16_59_Pro.jpg
[ 54.17 KiB | Zobrazeno 1070 krát ]

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 04.09.2019 5:40 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
graup15 píše:
]

Vysvětli mi, proč pokles o 0,1V je na soutěže problém? Když na rekreaci to samozřejmně je fuk.
Já co tak sleduji videa ze závodů, tak mnohem podstatnější je pilot...aby to poslal tam kde termika je a né kde není :-)

Pretoze v sutaznom lietani, kde spicka je vyrovnana, maju modely podobnych vykonov, rozhoduju gramy, milivolty, miliohmy...

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 04.09.2019 7:29 
Mazák
Mazák

graup15 píše:

Totálně to překrucuješ - především jsem vůbec nepsal, že to je pro soutěž problém, ale že to pro rekreaci není problém, soutěže jsem v daném příspěvku vynechal :D

A když už bych je rozebíral, tak u soutěží se to bude zásadně lišit podle kategorie, třeba u F5J to skutečně není problém téměř vůbec, naopak ale třeba u F3B-E to už trochu vadit může a třeba u elektrického F3A to může vadit i docela dost...

PříspěvekNapsal: stř 04.09.2019 8:19 
Mazák
Mazák

graup15 píše:
ty pindy,že jsou vybírané..jsou fakt pindy. Každá má jiný Ri :-) Viz obrázek
Ale nějak zásadní rozdíl v mot letu oproti VTC6 nečekám.

no presne o tomto mluvil pan Tinka na prednasce na JMM. ze mereni odporu pres bezne modelarske nabijecky dava totalni hausnumera na ktere se neda moc spolehnout, protoze meraky ktere by to opravdu zmerily spravne a zapocitavaji a kompenzuji vlivy veci jako konektor, delka, typ a prurez vodicu apod.. stoji o rady vice nez bezna modelarska nabijecka.
Takze v nejlepsim pripade bych veril spis Jeti a Tinkovi, v nejhorsim pripade bych neveril ani tve nabijecce, ani jeti :-)

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 04.09.2019 8:45 
Mazák
Mazák

Kuba78 píše:
no presne o tomto mluvil pan Tinka na prednasce na JMM. ze mereni odporu pres bezne modelarske nabijecky dava totalni hausnumera na ktere se neda moc spolehnout, protoze meraky ktere by to opravdu zmerily spravne a zapocitavaji a kompenzuji vlivy veci jako konektor, delka, typ a prurez vodicu apod.. stoji o rady vice nez bezna modelarska nabijecka.
Takze v nejlepsim pripade bych veril spis Jeti a Tinkovi, v nejhorsim pripade bych neveril ani tve nabijecce, ani jeti :-)

To tvrzení p. Tinky je ale trochu zavádějící... Já s ním naprosto souhlasím v tom, že nabíječky neukazují příliš přesně ve smyslu absolutní změřené hodnoty, tedy že článek X bude mít na třech různých nabíječkách 7, 10 a 12mOhm je smutná realita.
Na druhé straně ale srovnání dvou článků na jediné nabíječce, případně opakované měření stejného článku se zdaleka tolik rozjíždět nebude (reálně třeba 10,1-10,3mOhm) a porovnání lepší-horší na stejné nabíječce už je reálné docela dost.

K tomu výběru a obecně PowerION - sám jsem měl v ruce několik desítek Konion a ještě více Panasoniců (u všech jsem si dost jistý, že byly "pravé", ne fake). A musím říct, že LiION těchto renomovaných značek mi vesměs dorazily v naprosto vyrovnané kvalitě - třeba u 20ti Panasonic bylo po dodání napětí srovnané na setinu voltu (nekecám, fakt z dvaceti jich 19 mělo 3,52V a jeden "ujel" na 3,51V) a Ri se také prakticky nelišilo (vše v rozsahu tak 1mohm odchylka). Ve výsledku tady v podstatě není moc co vybírat :mrgreen: JETI tedy podle mého názoru ani tak nekecá ve smyslu, že by měli články vybírané blbě, ale v tom jaký to je přínos pro volbu PowerION od nich - ten je blízký nule.
A popravdě jestliže dokážu VTC5A 2600mAh koupit i s rozpočítaným poštovným za řekněme 115 korun za článek (ve větším počtu i pod 100) , tak mi cena za dvoučlánek od Jeti lehce přes 500 přijde jako docela slušná marže za jeden propojovací kablík, dva přívodní a kus smršťovačky...

PříspěvekNapsal: stř 04.09.2019 9:25 
Mazák
Mazák

tomashr píše:
A popravdě jestliže dokážu VTC5A 2600mAh koupit i s rozpočítaným poštovným za řekněme 115 korun za článek (ve větším počtu i pod 100) , tak mi cena za dvoučlánek od Jeti lehce přes 500 přijde jako docela slušná marže za jeden propojovací kablík, dva přívodní a kus smršťovačky...

Tak si to tu přičítám a musím reagovat... Nechci řešit cenu jako takovou, články koupené od Pavla nebo Pepíka, za tašku hrušek, nebo jablek, buď se mi ta cena líbí, respektuji ji a koupím, nebo ne!!

Ale zkus si rozjet firmu, starat se o chod, aby vše fungovalo, měl si zakázky, mohl investovat do rozvoje, vývoje atd, atd a pak uvidíme jak se ti bude dařit a za kolik budeš prodávat...

PříspěvekNapsal: stř 04.09.2019 9:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Kuba78 píše:

Měření odporu akumulátoru přes vodiče a konektory mi nepřijde moc vhodné. Buď měřím odpor článku, nebo odpor článku a přívodních vodičů a konektoru. A to je rozdíl. Kdysi měly nabíječky čtyřvodičové připojení a tam to bylo s přesností lepší, ale už moc vidět nejsou, protože cena.
Poměrové měření baterie na stejné nabíječce už něco řekne o stavu baterek, ale s nějakým "ale".
Pokud budu potřebovat 10 stejných baterek, budu je třídit podle napěťové křivky během vybíjení, kdy se bude proud měnit v rozsahu podle praktického použití. Když si pak dám všech deset křivek na sebe, musím vidět jen jednu jedinou křivku. Pak mám deset stejných baterek. V celém rozsahu vybíjení.

PříspěvekNapsal: stř 04.09.2019 9:52 
Mazák
Mazák

REX píše:
Tak si to tu přičítám a musím reagovat... Nechci řešit cenu jako takovou, články koupené od Pavla nebo Pepíka, za tašku hrušek, nebo jablek, buď se mi ta cena líbí, respektuji ji a koupím, nebo ne!!

Ale zkus si rozjet firmu, starat se o chod, aby vše fungovalo, měl si zakázky, mohl investovat do rozvoje, vývoje atd, atd a pak uvidíme jak se ti bude dařit a za kolik budeš prodávat...

K prvnímu odstavci - já nikomu nákup PowerION nevyčítám, je tu spousta lidí, kteří si to poskládat neumí či prostě tím nechtějí trávit čas, to je naprosto v pořádku. Že jsou poskládané dobře jsem nerozporoval, tohle je OK.

Naopak ale druhý odstavec je učebnicový argumentační faul - prostě shodit debatu na základě toho "udělal bys to lépe"? Přijde mi zcela normální nabídku hodnotit a případně komentovat. Zrovna u JETI velice respektuji jejich práci v oblasti rádií a že jsou dražší než třeba FrSky má naprosto logické důvody a naopak je v tomto budu hájit. Naproti tomu u PowerION mám pocity spíše trochu smíšené hlavně kvůli tomu vytváření dojmu, jak se to od běžně zakoupených Konion výrazně liší, který přitom praktické zkušenosti nijak moc nepotvrzují...

PříspěvekNapsal: stř 04.09.2019 9:57 
Mazák
Mazák

novfra píše:
Pokud budu potřebovat 10 stejných baterek, budu je třídit podle napěťové křivky během vybíjení, kdy se bude proud měnit v rozsahu podle praktického použití. Když si pak dám všech deset křivek na sebe, musím vidět jen jednu jedinou křivku. Pak mám deset stejných baterek. V celém rozsahu vybíjení.

Souhlas... Jenže tohle reálně pro modelařinu nikdo nezaplatí a jsem si dost jistý, že až takhle to nedělá žádný výrobce sad (v nejlepším případě otestuje pokles napětí při více proudech, ale na jediném místě křivky).
Naštěstí to zas až tak extrémně nevadí a pokud sedí ten zjednodušený test, tak bude výsledek minimálně přijatelný.

PříspěvekNapsal: stř 04.09.2019 10:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

tomashr píše:

Souhlas... Jenže tohle reálně pro modelařinu nikdo nezaplatí.....

Ano, proto také na trhu nejsou vybírané akumulátory.

PříspěvekNapsal: stř 04.09.2019 11:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Zajímavé...
Na FB mi jistým člověkem bylo tvrzeno, že VTC4,5,6 od JETI jsou speciálně pro ně vyráběné a tedy že se liší od jiných VTC4,5,6 , taky značkových, "pravých"...
Nevěřím tomu a myslím že dobře dělám.

A jak to tu čtu, potvrzuje se mi to co od začátku o LiIon tvrdím a za co jsem byl kárán že to přece tak není...

PříspěvekNapsal: stř 04.09.2019 12:19 
Mazák
Mazák

Můžeš mi do SZ poslat o koho jde z toho FB?
Opravdu se mi nechce věřit, že by se vyráběli LiIon -Jeti only. Na to je to moc malý odběratel.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 04.09.2019 12:23 
Mazák
Mazák

Jinak ...nová baterka z 5S-2600 VTC5A nefunguje vůbec zle.
Udržela 2700 g těžké SSL ve stoupání špičkově 16m/s a průměr 14m/s. To není zlé. Při proudu Max 37A.
Je to znatelně lepší než s VTC6. Což jsem tak moc nečekal.

Přílohy:
WP_20190904_11_12_02_Pro.jpg
WP_20190904_11_12_02_Pro.jpg
[ 71.48 KiB | Zobrazeno 844 krát ]

WP_20190904_11_12_15_Pro.jpg
WP_20190904_11_12_15_Pro.jpg
[ 75.09 KiB | Zobrazeno 843 krát ]

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další