Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Něco mi říká, že Foxy je podobný shit jako Ray, stejný typ písma na baterkách, stejné balóny baterky.
martin z: ono je dobré nebrat výkonově tu nejslabší baterku, páč u číňana je potřeba dělit ty C dvěma, a to ještě s rezervou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 20:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Foxu jsem měl několik, v momentě balon.

Základní chyba je koupit je. Už nikdy více...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 21:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nojo, každej musí učinit vlastní zkušenost. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 22:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2005
Příspěvky: 321
Bydliště: Žatec
zdzd píše:
Foxu jsem měl několik, v momentě balon.

Základní chyba je koupit je. Už nikdy více...



A jaké tedy brát baterie ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 23:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
pidrman píše:
A jaké tedy brát baterie ?

Dost záleží na tom do čeho a jak to má létat.
10,5kg Tigercata napájí aku modré Turnigy 5000mAh 20C, poslední výkřik techniky je 25C. První sady jsem nevybíjel ani v zimě a přesto na ně i třetí rok éro létalo prakticky stejně jako na nové. Ani se nenafoukly. Pravda, letí to na 8-10C. Samozřejmě. Jinak by to neletělo 6 minut. Takže v tomto případě jsou mi kdovíjaká Céčka zbytečná.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 5:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
sky59 píše:
to nabijate na letisku a sup s baterkou do lietadla? rychlo vybit? ako vie baterka ako bezi cas?

Ano - cestou na letiště a na letišti nabíjím baterie ze storage módu a cestou z letiště zase do storage. Baterie je tak naplno nabita jen krátce před vložením do letadla.

sky59 píše:
nie je storage iba koli bezpecnosti? prilis mnoho energie nechane napospas osudu..... ? a nebezpecny transport....

Nedělám to kvůli bezpečnosti, ale po několika letech a bateriích se mi výše uvedený postup osvědčil pro životnost baterie nejlépe.
sky59 píše:
Preco mojich 80% bateriek sa nenafuklo ani za tri roky?

Vtipné je, že podmínek je poměrně velká množina - od výrobce baterií, přes četnost létání až po způsob létání. A podmínky se nedají rozumně opakovat, proto ta latina kolem baterek.
Například před lety jsem začínal s Zippy 3s a 2200mAh - lítal jsem častěji, storage jsem zkusil jenom na zimu a baterie držely. Stejný postup jsem aplikoval později s 6s a 4000-5000 mAh a došlo k nafukování plus odchodu některých článků. Po čase jsem změnil baterie na GensAce,
chovám se k nim jak jsem popsal výše a problémy přestaly, takže se postupu budu držet.

Takže nepoužívání storage módu nemusí vždy vést k nafouknutí. Taky Tě nikdo nenutí ho používat, stejně tak třeba balancér, ochranný obal na Lipo atd. Jen se to dosti lidem, kteří zde píšou, osvědčilo. To, zda jejich zkušenosti využiješ je jen na Tobě.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 8:45 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
pidrman píše:

A jaké tedy brát baterie ?


Dynogy, Revoletrix, Dualsky, Gensace -ale spíš Tattu, Acehe, Turnigy Graphene - jsou ale těžší .
Našlo by se určitě mnohem víc .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 10:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
pidrman píše:
A jaké tedy brát baterie ?


No přece jedině značku XY ta je nejlepší. :)

A vážně - na tuhle otázku nelze odpovědět - zkušenosti se s jednotlivými bateriemi celkem liší a někdy je to 50/50. Stačí si přečíst vlákno třeba o nanotech bateriích - někomu se nafoukly po pár startech, někdo na ně nedá dopustit. Už jsem psal, v poslední době spokojeně lítám s GensAcy, ale už tady někdo uváděl, že tyhle taky nikdy více.

Zkusil bych se na to dívat jako na nekončící proces zkoušení a učení:
- zkouším bateriím dát nejlepší podmínky, které mohu a jsem ochoten poskytnout (Prostor v modelu pro chlazení, vybíjení na stoage mód, nastavení cut-offu raději na vyšší napětí, balancování při každém nabíjení, ponechání 20 procent kapacity, instalace s 2násobnou rezervou udaných C apod.).
- Při nabíjení, přenosu apod. dodržuji bezpečné zásady - například jsem se naučil zakrývat čepičkami kontakty při přenosu mezi autem a letadlem
- Pozoruji baterii při provozu - pokud po létání je baterie žhavá, asi není dobré jí takto dále používat a raději pořídím jinou, silnější nebo změním podmínky
- No a pak mohu zkoušet značku za značkou, kde mi peněženka dovolí - pokud je v recenzích na HK nějaká baterie odsuzována, neobjednával bych. Na rcalbu lidé občas udávají s čím létají pro daný model, popřípadě lze položit dotaz

I výše uvedené nezaručí, že baterie bude sloužit desítky let, pouze se snaží mitigovat rizika jak jen to jde. A i když některé popsané postupy výše zní jako obstrukce, v praxi to tak zlé doržovat není)

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 12:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Zdravím,
ještě posílám foto.
Teď už je v solném roztoku a musím řešit jakou koupit novou. Jediné, co už vím, FOXY ne.


Přílohy:
IMG_20180622_133527.jpg
IMG_20180622_133527.jpg
[ 35.97 KiB | Zobrazeno 2406 krát ]

IMG_20180622_133538.jpg
IMG_20180622_133538.jpg
[ 37.31 KiB | Zobrazeno 2406 krát ]

IMG_20180622_133653.jpg
IMG_20180622_133653.jpg
[ 30.19 KiB | Zobrazeno 2406 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: pát 22.06.2018 17:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Vidlák píše:
Zdravím,
ještě posílám foto.
Teď už je v solném roztoku a musím řešit jakou koupit novou. Jediné, co už vím, FOXY ne.


já takhle nafouklý baterky používám v akuvrtačce už cca 6-8 let :lol: . A pořád jedou .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: sob 23.06.2018 9:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.2.2013
Příspěvky: 533
Bydliště: ČR
Dudaj,zdravím,
jakou používáš nabíječku. Já, dokud jsem nečetl toto vlákno, jsem si myslel, že jsem ji zlikvidoval nabíječkou. Používám BEL 2000 a balancer. Po vybití jsem ji hned nabil a v létě téměř každý den létal, ale i tak se začala nafukovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: ned 24.06.2018 12:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Výběr nabíječky přesunut z nafouklé LiPo do Výběru nabíječky.
viewtopic.php?f=40&t=67559

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: úte 26.06.2018 8:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2015
Příspěvky: 160
Bydliště: Česká Ves
Blog: Zobrazit blog (1)
Kupte si Phantoma a máte s baterkama po starostech. Od verze 3 má inteligentní baterie s elektronikou. Tzn. že storage řeší sama. V aplikaci ke kvadrokoptéře se uloží do baterky akorát počet dní do uvedení storage. A to 1-5 dní.
Jednu takovou baterku mám už několik let a je fakt že kdyby se nafoukla jen třeba o 0,5mm tak už ji do Phantoma nestrčím.
A to že mi nedovolili s těma baterkama do letadlama to je zase jiný problém.
Takhle to dělám i s ostatníma li-po baterkama a nafouknou se jen při velkém odběru el.

_________________
P3A s inovovanou deskou, novými motory a vylepšeným chlazením.+ NVIDIA SHIELD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: úte 26.06.2018 13:18 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
rzboril píše:
Kupte si Phantoma a máte s baterkama po starostech. Od verze 3 má inteligentní baterie s elektronikou. Tzn. že storage řeší sama. V aplikaci ke kvadrokoptéře se uloží do baterky akorát počet dní do uvedení storage. A to 1-5 dní.
Jednu takovou baterku mám už několik let a je fakt že kdyby se nafoukla jen třeba o 0,5mm tak už ji do Phantoma nestrčím.
A to že mi nedovolili s těma baterkama do letadlama to je zase jiný problém.
Takhle to dělám i s ostatníma li-po baterkama a nafouknou se jen při velkém odběru el.


nesrovnávej malý odběry a předražený baterky :D .
Až s Phantonem budeš brát 60 C, a budou za ceny normálních kvalitních baterek , tak je to k řešení . Takhle není co srovnávat .
Jinak už jsem to tady psal . Řada baterek se nenafukuje, protože má hliníkový desky na povrchu .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: nafouklá Li-Po
PříspěvekNapsal: úte 26.06.2018 15:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
dudaj píše:
Jinak už jsem to tady psal . Řada baterek se nenafukuje, protože má hliníkový desky na povrchu .


Takže v podstatě baterky v tvrdém obalu (hard case) jen je ta pevná část pod smršťovačkou? Pokud vyrobím z duralu pláty přes lipolku a stáhnu to něčím, vyrobím z nové turnigy novou gensace? Je to jen v tom mechanicky nedovolit lipolce se nafouknout? Tak mě ale napadá jestli je lepší ji nechat nafouknout nebo ji tím stažením držet pod ještě větším tlakem,jen to není vidět?
Je to jen ůvaha.Možná to takhle nefunguje,nevím.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz