Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pájení konektorů Li-Pol baterií
PříspěvekNapsal: úte 02.01.2018 0:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Bořík píše:
Někdy ta pájecí stanice nestačí i s tím největším hrotem a je potřeba použít to velké kopyto. Nedávno jsem pájel sestavu lionek 4P propojených měděným páskem 0.8x7 mm a když jsem propojoval 4 články s páskem na plusu a 4 články s páskem na mínusu, už ta pájecí stanice nestačila - odvod tepla těmi měděnými plíšky byl rychlejší než tepelná kapacita toho velkého hrotu a než baterky takto přehřívat, musel jsem použít to velké kopyto, abych to časově stihnul do tří vteřin - déle bych ty baterky nerad prohříval.

Souhlas. Když to někdo umí, tak s mohutnou páječkou udělá zázraky a navíc velmi rychle. Ale začátečník se s kopytem bude (podle mě) trápit.
Jen si myslím, že kabely 10 AWG a menší jsou mikro páječkou v pohodě zvládnutelné. A u komplexnějších nebo menších konektorů o dost snadnější.
Ty klešťové svorky se už blížily limitu mé stanice. Ale naštěstí jsem nebyl omezen tím že bych přehříval nějaký polovodič nebo baterii. Tak jsem si prostě počkal.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájení konektorů Li-Pol baterií
PříspěvekNapsal: úte 02.01.2018 0:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
To pájení plechu a měkké pájení je tam proto, protože kopyta jsou primárně určena opravdu pro klempíře a ne pro elektroniku.
Jinak nikomu svůj názor na pájení lan nevnucuji, jen popisuji své zkušenosti.
Edit: Zatím jsem na pájené konektory nespadnul. ..

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájení konektorů Li-Pol baterií
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 10:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.1.2012
Příspěvky: 24
namiesto 100W kopyta by som odporucil nejaku plynovu , a ma to clovek aj do terenu...
ja mam 125w portasolku a ide to jedna basen


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájení konektorů Li-Pol baterií
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Ja si aj tak myslím že nejakých 100W je stále málo na to aby to dokázalo rýchlo zohriať časť medeného pásu a nehrialo to celé aj s baterkou, ak nemá hrot dostatočnú tepelnú kapacitu.
A naopak aj obyčajná (vraj 45W) rúčka s nasadeným veľkým medeným "kladivom" bola dostatočná aj na priletovanie plného medeného pásu o A123/2500mAh. To "kladivo" sa dalo kúpiť za pár eur a neviem si ho na takéto veci vynachváliť, len som mu kúpil novú samostatnú (lacnú) "rúčku" na 24V a živím ju lab zdrojom - nesnažím sa prehadzovať hroty na mikropájke tej by to asi k životnosti neprospelo, aj keď je papierovo výkonnejšia (85W).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pájení konektorů Li-Pol baterií
PříspěvekNapsal: pát 05.01.2018 10:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Ja ich prehadzujem bežne a nebadať, žeby to malo vplyv na jej životnosť. A keby aj, to, čo sa opotrebuje, jednoducho vymením. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz