Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 22.11.2017 11:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
A čo chceš popísať ? Ako sa im to podarilo dosiahnut v laboratórnych podmienkach? To sa da vyguglit.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 22.11.2017 11:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
LV píše:
A čo chceš popísať ? Ako sa im to podarilo dosiahnut v laboratórnych podmienkach? To sa da vyguglit.

mě nezajímají laboratorní podmínky , jsem uživatel akunářadí a ze zkušenosti vím , že nimh jsou líné, nicd jsou divošky, ale oboje jdou velmi rychle do kopru pokud je budu nabíjet takřka každodenně při nutnosti mít nářadí připravené a plně nabité každé dopoledne a nechci se starat o nabíjení jinak než přiloženou nabíječkou k vercajku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.11.2017 12:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pokud mám zkušenost, tak ty nabíječky k nářadí jsou většinou dost primitivní a nehlídají konec nabíjení. Přebíjení škodí NiMH asi nejvíc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.11.2017 13:07 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Když nebudeš používat NiCd akumulátory pro napájení radarových družic, pak se vznik paměťového efektu omezí na minimum. :wink:

Pro aku nářadí platí používat v tvém případě koupit něco s Li-Ion
https://www.naradionline.cz/aku-vrtaci- ... edore.html

Běžnou nabíječku k nářadí doporučuji upravit na pouhý vývod na kabel do modelářské nabíječky. Když jsem nabíjel Schulze isl6-330d , tak byly akumulátory ještě živější.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.11.2017 13:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
ufon13 píše:
Ok tak to popiš jak specificky toto nepoužívat , to by se mohlo hodit více lidem a pokud víš tak se poděl.


Specifické použití je v satelitech. Obíhají Zemi a vždy jsou opakovaně přesně stejnou dobu vybíjeny a pak nabíjeny ze slunečních baterek. Podle toho, zda jsou ve stínu nebo ne. Po řadě takových cyklů vznikne paměťový efekt, který se ale odstraní jedním plným cyklem.

U těch tvých by možná stačilo je nepřebíjet. To totiž accu škodí nejvíce...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.11.2017 13:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Lark píše:
Pokud mám zkušenost, tak ty nabíječky k nářadí jsou většinou dost primitivní a nehlídají konec nabíjení. Přebíjení škodí NiMH asi nejvíc.


Ono nejde jen o konec nabíjení, ono jde o přebíjení jako takové a to je stav, kdy akumulátor není schopen dodanou energii uložit a mění ji na teplo. A tento stav může nastat kdykoli během nabíjení, klidně i v prvních vteřinách. To jsou snad bez výjimky všechny "nabíječky" dodávané s nářadím. Osobně jim říkám zabíječky. Co si mám myslet o nabíječce k vrtačce, která rve do baterek 2,5A po celou dobu, DP je takový jaký je (čti velký) a většinou to vypíná na teplotu.
Doma na stole teď mám vrtačku se "zabíječkou", která do baterek rve 7,5A 8O od začátku do konce a za 15 minut je vymalováno. Z baterek je ohříváček do ruky....
Ale když stejnou baterku pověsím na Temu, nabíjí max. 5A a trvá ji to pár minut, než se na takový proud dostane. Baterku to nabije a je studená.
Největší problém NiCd akumulátorů v nářadí je zabíječka místo nabíječky. Pevně nastavený proud je zvěrstvo a spolehlivě ničí baterky, které by při použití nabíječky mohly fungovat bez ztráty kytičky násobky času, pokud by byla k nabíjení použitá nabíječka. Pak samozřejmě není problém nabíjet kdykoli bez ohledu na stav, v jakém se baterka momentálně nachází.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.11.2017 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
ufon13 píše:
mě nezajímají laboratorní podmínky , jsem uživatel akunářadí a ze zkušenosti vím , že nimh jsou líné, nicd jsou divošky, ale oboje jdou velmi rychle do kopru pokud je budu nabíjet takřka každodenně při nutnosti mít nářadí připravené a plně nabité každé dopoledne a nechci se starat o nabíjení jinak než přiloženou nabíječkou k vercajku.

Niklace v akunaradi som pouzival v praci 20rokov. Niektoré sady nabijane 5 a viac krat denne. Jedine co im vadi je, ked ich zabudnes vybite.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.11.2017 10:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
ano a proto volím právě ty lixx a né nixx.......což píšu od začátku. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.11.2017 12:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
ellet píše:
A jestli tam nebude, zničí to každý, nejen 4-letý kluk, protože o indikaci napětí tam nic nepíší. :)
Tak tam snad něco bude.

Ohledně indikace - Mě připadá, že tam jsou na boku čtyři diody.
Obrázek

Samozřejmě vytahovat baterii pro kontrolu je nesmysl, ale pro kontrolu před použitím to nemusí být špatné.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.11.2017 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Původně se ale řešily tužkovky a na těch asi indikace není.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09.11.2023 6:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Janek2 Oživení vlákna po šesti letech ZNTER AA 1.5V 2000mah 3000mwh Capacity USB rechargeable /-/ perspektivní USB C konektor USB Type-C Charging AA battery 1.5V 1700mah 2550 mWh Kapacity (některých) AA se výrazně zvýšily, snad i reálně a ne jen na papíře. I Conrad už LiIon 6F22 v kapacitách 350 a 500mAh nemá. V nabídce je CONRAD energy velikost 6F22 (6FL22) Lithium 900Ah, (Nr. 65 06 30).
AA s USB C konektorem CONRAD Verico LoopEnergy USB-C akumulátor AA, Li-Ion akumulátor, 1700 mAh, 1.5 V, 4 ks CONRAD bývá drahý, zde však 4ks méně než v ipal.cz A pokud vezmu blistr 8ks tak 1075,- = cca 135,- Kč/kus https://www.conrad.cz/cs/p/verico-loope ... 92108.html oproti skoro 200,- v ipal.cz.
A možná v rámci Black Fridays 2023 se objeví i levnější nabídky. Uložené verze s vestavěnou nabíječkou třeba hlídat na Minimální napětí. Oproti tomu 6F22 2S1P (CONRAD energy) 350mAh 7.2 až 8.4 V vydží v multimetru 2 až 3 roky než hlásí: Low Battery.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz