Switch to full style
NiCd, NiMH, LiPol, LiIon, LiFe, Pb...
Odeslat odpověď

Jak vyrobit vlastní akupack

stř 18.10.2017 10:22

Ahoj lidi,
potřebuji lipolku 4S 3000 mAh, 30C. Jenže je už moc velká a nevleze se do trupu.
Lze jí postavit ze dvou menších článků? Například 2x 2S 3000 mAh (do série), nebo 2x 4S 1500 mAh (paralelně)? Jaká je výhoda, či nevýhoda, sériového / paralelního zapojení? Uvnitř té baterie je to snad dělané stejně, ne? Jak to pak bude s vybíjecími proudy? Budou se sčítat?

Má někdo zkušenost?

Re: Jak vyrobit vlastní akupack

stř 18.10.2017 10:35

Do serie to bude rozhodne lepsi a presne takhle se ty baterie take delaji .. tedy jsou v serii a podle poctu clanku je vysledne napeti celeho packu .... vadny clanek zapojeny paralelne s dobrym ten dobry odrovna a bez odpojeni clanku od sebe neni mozne zjistit ktery z nich je ten spatny... to se seriovym zapojenim neni zadny problem zjistit jen pomoci napeti clanku ....
Pri zapojeni paralelne je vyhoda pouze takova ze v priapade stejne dobrych clanku je odebrany proud zlomkovy podle jejich poctu a tim padem mensi proudove namahani ...jinak to ma ale pouze nevyhody ...

Re: Jak vyrobit vlastní akupack

stř 18.10.2017 11:10

Sériové spojování packů z prostorových důvodů používám už nějakou dobu - download/file.php?id=29474&mode=view
Trochu to pak komplikuje nabíjení ale zatím (!) jsem si dával pozor a nehořel jsem při připojování packů na rozdvojky silové i balanční :mrgreen:
Je to 2x 3s 5000mAh, zapojené do série to nahrazuje pack 6s (a to samé ještě jednou v tom éru)

Re: Jak vyrobit vlastní akupack

stř 18.10.2017 12:20

jyrry píše:Sériové spojování packů z prostorových důvodů používám už nějakou dobu - http://rcmania.cz/download/file.php?id=29474&mode=view
Trochu to pak komplikuje nabíjení ale zatím (!) jsem si dával pozor a nehořel jsem při připojování packů na rozdvojky silové i balanční :mrgreen:
Je to 2x 3s 5000mAh, zapojené do série to nahrazuje pack 6s (a to samé ještě jednou v tom éru)


Jyrry - tohle může působit trošku zavádějícím dojmem. Při v letadle pohonu, což byl IMHO originální dotaz a sériovém řazení tolik rizika nehrozí. Zvlášť pokud to máš uděláno tak jako na fotce, ale i jinak si moc nedovedu představit, jak by to mohlo dělat problémy.
Při nabíjení, což jsi pravděpodobně měl na mysli při zmiňování rizik, je samozřejmě tyto packy nabíjet sériově (a pak hrozí nějaké riziko při špatném zapojení), nebo paralelně (vyžaduje stejně vybité packy, riziko podstatně menší) a nebo packy nabíjené samostatně (vyžaduje čas).

Re: Jak vyrobit vlastní akupack

stř 18.10.2017 18:22

Jo, samozřejmě jsem myslel na komplikace při nabíjení, však jsem to psal.
Dřív to vypadalo takto, dnes jsem to zjednodušil nějak takhle (to samé 2x nad sebou zůstalo).

Re: Jak vyrobit vlastní akupack

stř 18.10.2017 18:46

U mňa 6S/ 5000mAh vyzerá takto
IMG_20171018_193655 resized.jpg

a sú to dva tieto trojčlánky
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-500 ... xt-90.html
v sérii + housing na 6S balančák.
Odeslat odpověď