Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 2250mAh do 2200/3S Modster - vyměnit?
PříspěvekNapsal: sob 30.09.2017 20:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.7.2015
Příspěvky: 13
Bydliště: brno
S nabíječkou Equilibrium Mini V2 proudem 1A s balancerem mi to natlačilo 2250mAh do 2200/3S Modster. Pročetl jsem mimo jiné téma o vzplanutí během nabíjení.
Tak mně to docela začalo vrtat hlavou. 2 packy mám 2 a 1/4 roku staré, cyklů do stovky. Prosím o radu zkušenějších - vyměnit nebo provozovat?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 30.09.2017 22:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Samo o sobě to problém není. Mohl jsi ji jen dost vybít a je to. Nebo drobná chyba měření, nic víc. 50mAh je nic.
Pokud není nafouklá, nabouraná nebo tak něco, tak není důvod se ji zbavovat pokud dává co od ní chceš.
Papíra

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 7:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Taky mi to přijde v pohodě, u slušnějších baterek mimochodem není až tak neobvyklé, když kapacita v mAh při testu je o něco vyšší než udaná. Je to třeba brát procentuálně, ne v absolutní hodnotě a v tomto ohledu je 2250 do 2200 o ničem, to je jen něco kolem 2% rozdíl.
Začal bych o tom přemýšlet tak u 5% a "panikařit" u 10% - takováto odchylka už může naznačovat problém buď s baterkou, ale taky (což je ve výsledku horší) s ujetím kalibrace nabíječky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 12:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Tomáši, jak moc se musí aku před testem vybít aby se do ní vešlo víc než jmenovitá kapacita? Není to cyklus na rozloučenou? :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2017 21:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.7.2015
Příspěvky: 13
Bydliště: brno
Děkuji za komentáře. Určitě jsou oba packy "větší" než nové (mírně oteklé) a snažím se nevybíjet více než 80%, a tomu tak bylo i v tomto případě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.10.2017 6:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Pokud ti to při nabíjení nepřeleze 4,2V asi bych z tohoto konkrétního případu nic zvláštního nevyvozoval.

Horší spíš je to, že (i když nabíjíš malým proudem) určitě jsi baterku vylétal více než 80% kapacity. Pokud by ti tam zbylo něco okolo 3,65 - 3,7V po dolétání na článek, tak v životě tohle do baterky nedostaneš. (při správném programu nabíjení bez vědomého poškození accu)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.10.2017 8:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
jyrry píše:
Tomáši, jak moc se musí aku před testem vybít aby se do ní vešlo víc než jmenovitá kapacita? Není to cyklus na rozloučenou? :?


Neni, jsou kupodivu porad vyrobci, kteri deklaruji “opatrne”, takze realne da vic, nez je na ni napsane. Treba u nekterych GensAce se k tomuto doberes i pri “normalnim” vybiti nekde u 3,25V/cl...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.10.2017 12:24 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Neznám "Equilibrium Mini V2 s balancerem", ale nemůže mít zapnuté nastavení balancovaní i během fáze CC ? Tohle by totiž dle mě dramaticky měnilo "prapálenou energii na balanceru".


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.10.2017 6:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
tomashr píše:

Neni, jsou kupodivu porad vyrobci, kteri deklaruji “opatrne”, takze realne da vic, nez je na ni napsane. Treba u nekterych GensAce se k tomuto doberes i pri “normalnim” vybiti nekde u 3,25V/cl...


Normální vybití 3,25V na článek? A v jaké aplikaci takovou Gens Ace používáš? U mne ve vrtulníku by to byla již smrt modelu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.10.2017 7:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Pozor - tohle je domaci kapacitni test!!! O normalni stav po letu fakt nejde :-) Obcas takto sice “vysaju” baterku v racecopteru, ale to skutecne neni zadouci...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.10.2017 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Aha, já mysle, že se tu bavíme o problému vzniklém při užití normální modelářskou činností či provozem. Ne o laboratorních pokusech.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.10.2017 9:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Tak zrovna u tech “vysatych” z copteru jsem to videl i v realnem provozu... Jen to v realnem provozu neberu jako “normalni ci zadouci” :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 21:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Taky asi bude hrát roli nějaká "účinnost" nabíjení, žádná baterka není dokonalá, ta chemie nefunguje tak že dodaný náboj se z baterky všechen dostane zpátky při vybíení. Též se při nabíjení vyzáří nějaké teplo a to je dodané jak jinak nežli v podobě proudu při nabíjení. Tedy pokud z baterky chci dostat 2200 mAh při jejím vybíjení, nutně při nabíjení z nabíječky musím odčerpat více než 2200 mAh.
Jak píšeš, přes dva roky staré, 100 cyklů - tam už kapacita jistě nebude jako u nové, ale také ta účinnost nabíjení bude hodně špatná. Takže bych to že do nich cpeš přes 2200 bych bral možná za normální.
Zajímavé by bylo zjištění (měřením), jakou kapacitu z nich dostaneš ven.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz