Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zippy Compact
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 11:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
Ahoj,
máte s uvedenými bateriemi nějaké zkušenosti?

https://hobbyking.com/en_us/zippy-compa ... -pack.html

Potřebuji 6S cca 2600mAh a na HK toho teď moc skladem v Evropě nemají. Nanotechy asi nebrat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zippy Compact
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 11:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Ahoj, tyto by nestačily: http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... 00-mah-45c:

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zippy Compact
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 12:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
prijdou me lepsi nez nanotechy. Pokud jim clovek zahuli (hlavne vybitim na doraz) tak se mirne nafouknou ale jinak to jde. Ma zkusenost s 3/4s 2200 a 3/4s 5800

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zippy Compact
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 12:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Amper píše:
prijdou me lepsi nez nanotechy. Pokud jim clovek zahuli (hlavne vybitim na doraz) tak se mirne nafouknou ale jinak to jde. Ma zkusenost s 3/4s 2200 a 3/4s 5800
asi tak nějak, bohužel do všech lipolek vstupuje faktor toho zda byla udělána na ranní, odpolední či dokonce noční šichtě :lol:
Zippy mám několikrát cca deset kusů a v pohodě obzvláště když se k nim přistupuje jako ke spotřebáku na dvě tři čtyři sezony a Compakt se jeví velmi,velmi dobře v porovnání s klasickými modrými

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zippy Compact
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 12:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.10.2011
Příspěvky: 495
Bydliště: Příbram
Obrázky: 0
Ahoj,
létám 5800 5S 25C 15S2P. Měl jsem 4 sady. Jednu jsem už vyřadil úplně. Zbylé jsou tak 50% na 50%.
Už bych si je asi nekupoval, možná jen s víc C.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zippy Compact
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 12:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
To je dobra poznamka - 35Ccka co jsem mel v EDF jsou furt tvrdy. 25Ccka jsou mirne nafoukle.

Ale praci odvedou, snazim se dimenzovat aku tak aby meli trvale C na urovni toho co ma letadlo jako max C

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zippy Compact
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 13:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
beka píše:



A s těma od Pecky máte jakou zkušenost? Teď jsou i za slušnou cenu.


Naposledy upravil Michal Matějka dne pát 25.08.2017 14:43, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zippy Compact
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 13:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Svitavy a okolí
corsair píše:
bohužel do všech lipolek vstupuje faktor toho zda byla udělána na ranní, odpolední či dokonce noční šichtě :lol:

Ty se směješ, ale ona je to bohužel pravda. Kdybych měl vycházet ze svých zkušeností, tak bych zase upřednostnil Nanotechy před Zippy, protože mě ze Zippy baterek vydržely snad jenom LiFe baterie, vše ostatní šlo velice rychle do kytek a Nanotechy většinou přežily celkem dlouho. Takže já už nakupuju hlavně podle aktuálních referencí ostatních modelářů a podle ceny...

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zippy Compact
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 14:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Michal Matějka píše:


A s tima od Pecky máte jakou zkušenost? Teď jsou i za slušnou cenu.

Mám je v trex500 už přes dva roky, kolik mají cyklů nevim,létám alesponˇjednou týdně.Kamarád je má v logo600 3300mah-35C přes tři roky a pořád v pohodě.A on jim dává dost na frak.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zippy Compact
PříspěvekNapsal: pát 25.08.2017 21:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Michal Matějka píše:
Ahoj,
máte s uvedenými bateriemi nějaké zkušenosti?

https://hobbyking.com/en_us/zippy-compa ... -pack.html

Potřebuji 6S cca 2600mAh a na HK toho teď moc skladem v Evropě nemají. Nanotechy asi nebrat.

Mám je v heli, po cca 50 letech se začnou přifukovat, ale drží pořád dobře. Hlavně se nesmí podbíjet, to fakt nemají rády. A občas jim nějaký kousek ujede, že jsou rozhozené články, jde to srovnat vybitím na 2,6 a porom 0,1A balancovat do plna.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zippy Compact
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 0:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.9.2016
Příspěvky: 7
U těhle baterek je hrozný problém s nerovnovměrnou kvalitou v průběhu času. Asi před 5 lety si pamatuju že byly fakt super a třeba 450 a 2200 tříčlánky mám pořád a OK, pak se to začalo kazit tak, že některé měly sotva 10C a pak už nevím, protože jsem začal radši používat Gensy. Ne nadarmo se tomu říká čínská loterie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zippy Compact
PříspěvekNapsal: sob 26.08.2017 13:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Taky mám se zippy compact zkušenosti asi 5-7 leté a nechci si je už koupit. Tříčlánky 1800 v elektrovětroni ok, asi 3 sezony odsloužily. Čtyřčlánky 4s2200 20C byla moje špatná úvaha, že by mohly slušně sloužit v elektrovětroni, co bere při stoupání po dobu 30 vteřin okolo 40A, to jsem ještě neměl zažité pravidlo, že se musí céčka u levných lipolek vynásobit dvěma, takže lipolky se 40C jiné značky snad budou ok. Nejvíc mě mrzely 3 kusy compactů 6s5000 25C, byly asi jen 2x nabitý a hned se nafoukly. Teď nedávno jsem je nasadil do krosny na rc paragliding a tam snad trochu fungujou, protože odběr na půl plynu je jen okolo 20A a i přes svůj nafouklý stav se tam vejdou. Původně jsem si tyhle aku koupil do vrtulníku Raptor E550, protože jsem byl limitovaný místem v trupu, ale tam vůbec neletěly, protože po nafouknutí by se tam stejně nevešly. s nanotechy mám špatný nafukovací zkušenosti taky, mě se naopak osvědčily modré Zippy nebo modré Turnigy s 30C nebo 40C.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zippy Compact
PříspěvekNapsal: úte 29.08.2017 10:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Já mám Zippy Compact více druhů a jsem relativně spokojen, zejména s těmi teoreticky slabšími 25C. Ty jsou opravdu relativně kompaktní, nedají nějak extra velké proudy, ale na druhé straně pokud ta o něco menší zatižitelnost stačí, tak slouží bez větších potíží poměrně dlouho.
Prostě baterky, které si na nic nehrají a to, co avizují, je celkem splněno.

Trochu rozpačitější jsem z verzí 35C. Jednak už nejsou tak moc kompaktní a označení Compact je tak trochu lživé, hmotnost je proti 25C vyšší. Hlavně ale u nich už chování více kolísá - nové jsou vesměs docela tvrdé a první dojem je dobrý, ale poměrně rychle se to horší a po nějaké době provozu jsou v lepším případě podobné jako ty 25C, ovšem při větší hmotnosti.

Ale jak tu správně padlo, kvalita kolísá i u daleko dražších řad Lipol, proto nelze vyloučit ani příjemné ani nepříjemné překvapení...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz