Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 451 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 31  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 17.09.2018 16:36 
Mazák
Mazák

novfra píše:

Věta "pro vrtačku pořád víc než OK" je myšlená vážně? Zkoušel jsi někdy měřit proud nějaké vrtačky?

Kvalita baterek je taky horší a horší a poslední dobou už ani nejdou některé typy sehnat.
Neber to moc vážně, jen jsem si ulevil, jak to jde s bateriovým nářadím do kopru :oops:

Psal jsme o Konionu, kde ten starší typ je pořád na poměry LiION velmi nadprůměrně tvrdá baterka... Jinak vrtačky nijak nepodceňuji, taky proto jsem ve svém příspěvku nenapsal ani slovo o dalších alternativách, které jsou třeba slušné pro menší odběry, ale tady by neobstály.
Pro příklad třeba Panasonic 2900mAh, kterých jsem letos nakoupil skoro 100 kusů a užívá je skoro celá česká F5J repre jako nabíjecí sady na soutěžích - naprosto super pro tento účel, ovšem to se bavíme o proudech běžně i pod 1A na článek (typicky 4s5p) - pak nemají chybu. Ale jako pohonné by byly proti Konionu propastně horší...

PříspěvekNapsal: pon 17.09.2018 16:47 
Mazák
Mazák

TomasC píše:
A kolik článek létáš? Stavím si právě Seiran https://3dlabprint.com/shop/aichi-m6a-seiran/ tak pro moje info.

Jak ti už odpovídal HavelAircraft - přímo na 3Dlabprint doporučují ten pohon s AX4008, který je právě optimalizovaný pro šestičlánek s cílem srazit proudy, u LiPOL se třeba v P47 Thunderbolt létá 6s s kapacitou jen 1300mAh (mám a klidně ti ukážu za letu, tobe i půjčím do ruky, ať si výkon posoudíš sám). Při použití 6s Konion budou proudy absolutně v pohodě a LiION to dá.
Jinak já mám vytištěný Nanzan (Seiran bez plováků) a tam počítám s takovým kompromisem, totiž pohonem cíleným na 4s. U mne LiPOL, ale alternativa s Konion by to dala taky - ve verzi 4s2p dokonce vyloženě snadno, ale ani těch 4s1p není nereálných.

Ostatně odpověděl sis sám - pro soutěžní ACES to zkrátka musí vydržet 7 minut naplno. S přimhouřením oka 6 minut naplno, občas se přeci jen ubere, nicméně přes 10C zkrátka průměrný odběr jít z principu nemůže, což je pro Konion 2600 "jen" 26A, což ty baterky přežijí.

PříspěvekNapsal: pon 17.09.2018 17:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 0
HavelAircraft píše:
Jyrry. Už jsem to tady psal víckrát. Li-ion články se nemusí balancovat. Stejně jako články ni-mh.
A porovnávat kvalitu li-ion technologie vrtačkou z lidlu je skutečně ubohé.
Jen pro tvoji představu. Kvalitní li-ion články pro 18V stojí i ve velkoobchodních cenách více než celá náhradní baterka v lidlu.
Ale rozdílná kvalita ti asi nic neříká.
Dojdi si koupit pořádný baterky a pak zkus něco hodnotit. Pořádný myslím od prověřeńho dodavatele se zárukou původu článku.

Já se ti divím,že na to ještě vůbec reaguješ :lol: :lol:
Porovnávat tohleto jakoby nářadí,jež má účel jen jako bytový doplněk dílny jiný rozhodně není,je jako koupit trabanta a chtít od něj minimálně výkony Maserati.
K lionkám no to už nebudu komentovat,jelikož nejsem datasheet guru ale mám rád , když to vidím na vlastní oči . Což se mě podařilo.Kolega lítá třímetrovku vlastní konstrukce , něco jako mini nimbus a krmí to no světe div se lionkama ! Ale ne kdejakýma ! On si je vzhledem ke svému povolání kuchá z akku nářadí co mu firemní zákazníci nosí na výměnu.Vybírá se ty správné ročníky a stavy a ono mu to funguje a hodně dobře co jsem viděl . Nabíječku na plac nevozí pouze 4 packy . Taky jsem od něj vyvasoval tři krabice na hraní,tak až bude čas něco spachtím . Kdyby náhodou snad na nějakýho moralistu šel infarkt,tak éro má přijímačový akku ja . Baterky jsou vesměs nějaký sony ale jaký až to vykuchám

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 17.09.2018 20:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

skybreaker pon 17. zář, 2018 14:09 píše:
V lidl akuškách jsou lidl mrdky baterky.

Pořád dlužíš napsat to napětí na tvých sadách...

jyrry čtv 17. srp, 2017 6:08 píše:
Muzes prosim zmerit napeti aku pri plnem plynu pred letem a po pristani, vzdy po cca 3-5s plneho plynu? Optimalne i proud nebo alespon typ motoru a pouzitou vrtuli.
Dik.
skybreaker čtv 17. srp, 2017 12:26 píše:
ahoj jyrry
Ano, mám to v plánu..jen co mi přijde power analyzer
pak dodám co budu moci
jyrry čtv 04. led, 2018 0:34 píše:
Tak co, přišel analyzer?

Některým dotčeným se omlouvám za šlápnutí na kuří oko :|

Mojí mylnou informaci o (ne)balancování jsem uvedl na pravou míru příspěvkem v pon 17. zář, 2018 12:13 , stačilo ho přečíst (a pochopit).

A sorry jako, nevím jak někteří z této věty:
jyrry pon 17. zář, 2018 10:49 píše:
... příspěvek ke ztrátě mé víry v kdovíjakou výkonnost Li-Ion technologie.....
vydedukovali že Li-Ionky zatracuji úplně a že to tím příspěvkem všem rozmlouvám :roll:
Raději jsem to zvětšil pro lepší čitelnost.
Na svoji obhajobu uvádím že jsem to napsal v afektu, kdy mně zmíněná vrtačka, repektive její aku tak nas.aly že jsem si tím taky trochu ulevil. 8)
Stačilo ovšem číst to pořádně a pořádně to také pobírat.

A to, že si někdo neumí "zintegrovat" plochu pod vybíjecí křivkou U-t pro LiPol a pro LiIon při srovnatelných proudech, za to také nemohu :|

PříspěvekNapsal: pon 17.09.2018 21:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

tratonah píše:

Já se ti divím,že na to ještě vůbec reaguješ :lol: :lol:
Porovnávat tohleto jakoby nářadí,jež má účel jen jako bytový doplněk dílny jiný rozhodně není,je jako koupit trabanta a chtít od něj minimálně výkony Maserati.
K lionkám no to už nebudu komentovat,jelikož nejsem datasheet guru ale mám rád , když to vidím na vlastní oči . Což se mě podařilo.Kolega lítá třímetrovku vlastní konstrukce , něco jako mini nimbus a krmí to no světe div se lionkama ! Ale ne kdejakýma ! On si je vzhledem ke svému povolání kuchá z akku nářadí co mu firemní zákazníci nosí na výměnu.Vybírá se ty správné ročníky a stavy a ono mu to funguje a hodně dobře co jsem viděl . Nabíječku na plac nevozí pouze 4 packy . Taky jsem od něj vyvasoval tři krabice na hraní,tak až bude čas něco spachtím . Kdyby náhodou snad na nějakýho moralistu šel infarkt,tak éro má přijímačový akku ja . Baterky jsou vesměs nějaký sony ale jaký až to vykuchám

PříspěvekNapsal: pon 17.09.2018 21:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

novfra píše:
Nějak se mi ztratil můj příspěvek. Tak to zjednoduším. Píšeš blbosti.....

PříspěvekNapsal: úte 18.09.2018 5:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

novfra píše:
... Nějak se mi ztratil můj příspěvek. ....

Podle dostupných záznamů nikdo nemazal, nepřesouval.

PříspěvekNapsal: úte 18.09.2018 6:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

jyrry píše:
Podle dostupných záznamů nikdo nemazal, nepřesouval.

Nikdo mě nesmazal, psal jsem to dlouho, dohledával jsem k tomu nějaká data, pak ještě dlouhý telefon a když jsem to sesmolil a dal odeslat, tak jsem byl odhlášen a bylo to pryč.

PříspěvekNapsal: úte 18.09.2018 7:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Vzpomněl jsem si na J.Tinku a jeho Čihák Rapid který v dávnověku již lítal v Hranicích na Lionky . Dalo to trochu práce ale výsledek máte tady

Příloha:
JMM2005.jpg
JMM2005.jpg [ 49.71 KiB | Zobrazeno 381 krát ]

originál
http://www.11jmm2005.wz.cz/tabulka.html

Jsou to různé pohonné sestavy a modely , které se dá se říct již v dávnověku lítaly.
Nikomu jeho víru neberu a opačně si ji nenechám vnucovat , prostě mám rád,když se přesvědčím na vlastní oči.
No pokud se to psaní blbostí týká mne , já ti to neberu je to tvůj názor a já s tím problém nemám žádný .Dokonce i kolega co s tím modelem lítá ho má stejný i když trošku jadrnější ohledně lionek. Když jsme o tom diskutovali , shrnul to asi takhle že na RCm se ohledně lionek píšou pi.oviny.

Přílohy:
JMM2005.jpg
JMM2005.jpg [ 49.6 KiB | Zobrazeno 382 krát ]
 Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 18.09.2018 10:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

2 jyrry
Už jsem to psal, že na můj účel byly lionky měkký, tak jsem pack zas rozebral...to je celý.
Neměřil jsem nic, závěr jsem si udělal bez analyzeru. Na sestavu jsem dal průměrně tři výtahy do cca 100-120m a pak začal pípat napětovej pípák, ale za chvíli ztichnul jak se napětí vrátilo nad 3.3V. Lipolka v mým případě je lepší - tvrdší. Kdo má požadavky na stoupání elektroletu skromnější, jinými slovy nelítá nahoru téměř kolmo jak jsem já zvyklej, ale plazí se na pár ampér tak mu lionka vyhoví. To je celá story.

PříspěvekNapsal: úte 18.09.2018 12:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

tratonah píše:
... shrnul to asi takhle že na RCm se ohledně lionek píšou pi.oviny.

Evidentně to nečte pořádně a/nebo nepobírá sdělované informace.

PříspěvekNapsal: úte 18.09.2018 15:54 
Mazák
Mazák

na mé poslední elektrokoloběžce mám lion baterie zapojené 9P--odběr ve špičce nebude vyšší, než cca 25A--při téměř vybité baterii--

celková kapacita té 9P lion baterie je cca reálných 20Ah, chování baterií lion je v této fázi --když už jsou skoro vybitý podobné chování baterií lipol--papírově 5000ma, reálně jsem už z takto opoužívaných lipol tahal tak max 3700ma.

prostě chování--schopnosti udržet napětí po vybití pod dvě třetiny lipol opoužívané baterie papírově 5000ma odpovídá v lion provedení zapojení 9P--papírově 22, 8Ah.

PříspěvekNapsal: úte 18.09.2018 19:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

tratonah píše:

Když jsme o tom diskutovali , shrnul to asi takhle že na RCm se ohledně lionek píšou pi.oviny.

Jojo, tak na tom se s Tebou shodnu. V roce 2005 už jsem LiIon aku pro +0,5kW opustil. Už asi nedohledám, kdy jsem naložil do éra 3S5P 18650......
Odhadem to bylo v roce 2001-2002. Od té doby mi rukama prošlo několik tisíc různých Lionek a dovolím si tvrdit, že o jejich chování něco vím i z vlastní praxe. A proto s tebou souhlasím, že na RCm se ohledně lionek píšou pi.oviny. Tak dobré (výkonově) jak se o nich píše nikdy nebyly. Ale i přesto je používám dál, v jiných aplikacích.

PříspěvekNapsal: úte 18.09.2018 19:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Citace:
tratonah píše:
... shrnul to asi takhle že na RCm se ohledně lionek píšou pi.oviny.

Jyry píše
...Evidentně to nečte pořádně a/nebo nepobírá sdělované informace.

A to je dobře ne ? Poněvadž kdybychom se řídili všemi radami rádoby hlav zde pomazaných,tak dodneška pouštíme tak akorát papírový vlaštovky :lol: :lol:

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 19.09.2018 11:32 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 298
Blog: Zobrazit blog (3)
Pod dojmem nadšení z Lionek jsem si koupil pár článků. Nákupu nelituji, do lodičky budou OK.
Koupil jsem https://www.aliexpress.com/item/x/32834658439.html
VariCore VTC6 3.7V 3000 mAh 18650 Li-ion Battery 30A Discharge

Z naměřených údajů předpokládám, že jsem koupil kopii, tedy naletěl jsem a ve skutečnosti je opravdový VTC6 lepší článek.
Akumulátory váží těsně kolem 45g.

Akumulátor dostal pár cyklů 4,2V <> 3V proudem 3A na probuzení.

Následovalo vybíjení proudy 3A, 10A a 20A. Vybíjel jsem iChargerem 206B rekuperačně do 50Ah lipolky. Icharger připojen k notebooku s instalovaným LogView.

3A se snahou o zjištění reálné kapacity, která se vyšplhala na 2,7Ah. Článek dodával výkon od 11,5W do 10W na konci vybíjení.
Příloha:
Lion3A.png
Lion3A.png [ 38.61 KiB | Zobrazeno 151 krát ]

10A, tady jsem si špatně nastavil nabíječku a vybíjel jsem jen do 3V. Článek dodával výkon od 36W do 30W. Byl trošku teplejší, ale v pohodě.
Příloha:
Lion10A.png
Lion10A.png [ 28.81 KiB | Zobrazeno 151 krát ]

20A, zde jsem měření opakoval, protože se článek začal docela hřát a tak jsem poprvé využil teplotní čidlo, bohužel jsem si neuvědomil, že v nabíječce je omezení na vypnutí při 50stupních, které vybíjení přerušilo po třetí minutě při vybití 1,1Ah. Článek v této době dodával výkon od 66W do 60W.
Příloha:
Lion20A.png
Lion20A.png [ 39.02 KiB | Zobrazeno 151 krát ]

Nějaké zhodnocení. Měřil jsem jen jeden článek, můžu mít smůlu na zmetek. Až udělám z ostatních kousků sady, tak je taky proměřím.

Za mě:
30A (10C) je naprosto mimo a totální marketingový kec.
20A (6,6C) teoreticky na nějaké minutové stoupání, ale prostě velký vnitřní odpor a topení.
10A (3,3C) vidím jako reálné použití. Ale když budu chtít 300W na motoru, tak mě čeká 10článek s hmotností 450g. Ale taky 20minutové lety.
3A (1C) přijatelný zdroj, pokud se odmění dlouhou životností.

Nejsem vyloženě zklamaný. Pokud má někdo s jistotou VTC6, jsem ochoten ho proměřit za stejných podmínek.

Pokud někdo dokáže sehnat články za super cenu (skoro zdarma) tak ideální zdroj. Pro běžný model s nároky na výkon je tento konkrétní článek nepoužitelný.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 451 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 31  Další