Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: LiPo GENS 2S 1300mAh
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 14:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: České Budějovice
Zdravim chlapi,
potřebuji poradit. Pořídil jsem si dva kusy LiPo GENS 2S 1300mAh.
No a přemýšlím jak to nabíjet(mam graupner ultramat 10 - možná po novym roce pořídim nový nabíječ, který bude univerzálnější).
Na té baterce jsou dvoje páry vodičů - jeden je s bílým konektorem pro balancér a pak jsou tam dva sólo bez konektorú(červený a černý, logicky si myslim, že červený je + a černý -). Bude to napíchlý do ss regulátoru JETI JES 006. Byl bych rád, kdyby mi tu někdo poradil co tam dát za konektor a co na ten ss regulátor, pokud by to utáhl ten od Grauonera tak to není problém, mám dva.
A ještě jedna otázka ohledně nabíjení přes ten ultramat 10. Tyhle LiPo nabíjet napřímo přes vybíjecí vodiče?
Omlouvám se, že se tak blbě ptám, ale dost nerad bych vyhořel....:)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPo GENS 2S 1300mAh
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 14:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Nevím, jak to myslíš s těmi dvěma páry vodičů. Ale ten bílý konektor se třemi vodiči je servisní neboli balanční, ten se používá jen pro měření napětí (jak při nabíjení, tak třeba nějakým "pípákem" při provozu modelu.
Nabíjí a vybíjí se zásadně přes ty dva tlustší vodiče - černý a rudý. Nevím, jaký je ten konektor od Grauonera :) , ale pokud stačil pro daný model doteď, měl by stačit i nadále. Jinak je vhodných konektorů celá řada, řídit se musíš proudovým zatížením a potom hmotností, případně cenou.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPo GENS 2S 1300mAh
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 14:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: České Budějovice
JosefSvejk píše:
Nevím, jak to myslíš s těmi dvěma páry vodičů. Ale ten bílý konektor se třemi vodiči je servisní neboli balanční, ten se používá jen pro měření napětí (jak při nabíjení, tak třeba nějakým "pípákem" při provozu modelu.
Nabíjí a vybíjí se zásadně přes ty dva tlustší vodiče - černý a rudý. Nevím, jaký je ten konektor od Grauonera :) , ale pokud stačil pro daný model doteď, měl by stačit i nadále. Jinak je vhodných konektorů celá řada, řídit se musíš proudovým zatížením a potom hmotností, případně cenou.


Ty jo, fakt díky :) Já si tu lámal hlavu nad tím jak to nabít přes ultramat 10, i když možná zainvestuji do multiladeru.
Celá ta sestava je takto: motor MIG 280-300, regulátor JETI jes 006 a tyhle LiPo 2S 1300mAh. Doufám, že mi to neusmaží regulátor :) Je to zatim do rc křídla kvuli kondičnímu lítání :) Konektor od Graupnera je tento jako jsou na obrázku:

http://www.promodels.cz/_obchody/promod ... pg.big.jpg

No, snad to utáhne a neutaví se regulátor nebo konektory :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPo GENS 2S 1300mAh
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 15:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 15.12.2013
Příspěvky: 71
Bydliště: ROSICE , čR
Tyhle konektory jsou pouze na napájení regulátoru z přijímače, nebo propojení přijímač servo. Na silové vodiče do regulátoru použij např XT 30,XT 60, dean o pod. Něco co má průměr 2 - 3 mm.

Libor.

_________________
Taranis , Stinger,Phoenix 2000, Marabu XL,Hotwing ,Algol , Phantom 300, Twinstar


Naposledy upravil robil1.6gti dne stř 28.12.2016 20:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPo GENS 2S 1300mAh
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 17:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: České Budějovice
robil1.6gti píše:
Tyhle konektory jsou pouze na napájení regulátoru z přijímače, nebo propojení přijímač servo. Na silové vodiče do regulátoru použij např XT 30,XT 50, dean o pod. Něco co má průměr 2 - 3 mm.

Libor.


No, už jsem je tam nacvakl.... Předtím tam byl pohonný NiMh článek také s těmito konektory, tak to snad vydrží...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPo GENS 2S 1300mAh
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
To neděláš dobře. Dej tam aspoň 2 mm goldy nebo něco podobného. Lépe potom třeba ty XT30, abys nemusel řešit polaritu při provozu.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPo GENS 2S 1300mAh
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 18:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: České Budějovice
JosefSvejk píše:
To neděláš dobře. Dej tam aspoň 2 mm goldy nebo něco podobného. Lépe potom třeba ty XT30, abys nemusel řešit polaritu při provozu.



Myslim si dobře, že se spečou?
No, tak je musim objednat, nabíjecí kabel tu volný mám, tak to budu muset napájet.
trochu mne trápí ten regulátor, délka kabelu není nějak extra velká.

Tak jsem objednal XT30 i s nabíjecím kabelem. Snad to napasuji na ty vodiče k regulátoru...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz