Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 10:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Doplnění pro případ použití toho nabíjení po jednotlivých článcích viz obrázky.

Nejprve se bude nabíjet normálně s připojeným balančním i silovým konektorem LiPolky do nabíječe Equilibrium V2 mini viz obr1.

Obrázek

Jakmile nabíječka sníží nabíjecí proud na těch 0,1A tak nabíjení ukončit. LiPolku odpojit a připojit podle obr2 nejprve pro dobití prvního a později druhého článku prostřednictvím balančního konektoru LiPolky zapojeného přes redukci na silový konektor nabíječe.

Obrázek

Každý článek LiPolky se bude dobíjet samostatně jen jako 1S proudem 2A (pozn. balanční konektor 2A v pohodě zvládne).

Z obr2 je patrné, že bude vhodné si pro tento případ vyrobit dvě redukce, které balanční konektor z LiPolky vhodně propojí na silový konektor nabíječe. První redukce propojí první článek lipolky a druhá redukce druhý článek.


Přílohy:
obr1.jpg
obr1.jpg
[ 48.78 KiB | Zobrazeno 861 krát ]

obr2.jpg
obr2.jpg
[ 99.01 KiB | Zobrazeno 861 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 10:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2016
Příspěvky: 56
Bydliště: Doksy u české lípy
Obrázky: 1
Proto jsem to nechápal, protoze mi neslo porad do hlavy, kam mám zapojit ten silový kabel, ze schématu vidím, že je potřeba mít redukci (mam koupit konektory, nebo se to dá nejak obyčejné vyrobit?) a potom to půjde.



Jinak aktuálně : baterie se asi po 15 hodinách zatvářila, že je nabitá na plnou kapacitu 4000mAh +- par%, po změně režimu z Li-Lo na Li-Po dobíjí dál a proud balancuje mezi 1,0A - 0,2A podotýkám že jsem tesne pred plnou kapacitou nabití, proto už to nabíjí minimálně, porovnám až půjdu vybít baterku :-) , takže prozatím všem moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 11:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
Abych to tedy úplně laicky a polopatě shrnul: :)

- Chyba není v nabíječce ani v baterce.
- Chyba byla v uživateli, který si nezkontroloval nastavení nabíječky a omylem (vlastní nepozorností) tak nabíjel LiPo baterie v nesprávném režimu LiOn.

V daném případě se nic zlého nestalo, na funkci to nemělo vliv ( :twisted: ).
Ale lidi, kontrolujte si to nastavení nabíječky :!: :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 11:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2016
Příspěvky: 56
Bydliště: Doksy u české lípy
Obrázky: 1
FlyBear píše:
Abych to tedy úplně laicky a polopatě shrnul: :)

- Chyba není v nabíječce ani v baterce.
- Chyba byla v uživateli, který si nezkontroloval nastavení nabíječky a omylem (vlastní nepozorností) tak nabíjel LiPo baterie v nesprávném režimu LiOn.

V daném případě se nic zlého nestalo, na funkci to nemělo vliv ( :twisted: ).
Ale lidi, kontrolujte si to nastavení nabíječky :!: :mrgreen:



Lepe bych to neshrnul, vypadá to, že byla chyba ve mě, nevim sice, jakým nefopatrenim se to stalo, jelikoz jsem celou dobu nabíjel a vse bylo v pohodě a najednou to bylo jinak, proto jsem ani nekontroloval nastavení na nabijeci. Navíc jsem předpokládal, že když je nabíječka blbuvzdorna nepustí nabíjení na jiný program nez je potřeba, tak ho nepustí ani tady, ale očividně to tak není.
:-) ještě že jsou na světě lidí, kteří umí poradit :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 12:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To je ale zásadní chyba. Před KAŽDÝM nabíjením si musíš zkontrolovat pro jaké články a jejich počet, máš navolený program, a taky nabíjecí proud, případně i mezní hodnoty, které se nemají překročit. To za tebe žádná automatika neudělá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 12:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Michal.Necek píše:
Proto jsem to nechápal, protoze mi neslo porad do hlavy, kam mám zapojit ten silový kabel, ze schématu vidím, že je potřeba mít redukci (mam koupit konektory, nebo se to dá nejak obyčejné vyrobit?) a potom to půjde.

Zatím to vypadá tak, že problém byl jen v té nevhodné volbě režimu LiOn. Takže zkoušet to nabíjení po jednotlivých článcích v podstatě není potřeba. Pokud i přesto budeš chtít vyzkoušet nabíjení po jednotlivých článcích pak je vhodné si pro výrobu těch redukcí koupit vhodné konektory. Na straně lipolky protikusy balančního konektoru a na straně nabíječe protikusy silového konektoru od nabíječe.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 12:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
No divné ale je to nabíjení 14 hodin. I kdyby měl navolené LiIon, tak by se nabíjení mělo po nabití na 8,2V a vybalancování vypnout po podstaně kratší době max. do 1 hodiny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 13:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Lark píše:
No divné ale je to nabíjení 14 hodin. I kdyby měl navolené LiIon, tak by se nabíjení mělo po nabití na 8,2V a vybalancování vypnout po podstaně kratší době max. do 1 hodiny.


Taky si myslím, že problém odhalen nebyl .

Nikdy jsem nezkoušel nabíjet lipoly programem lion, ale souhlasím s Larkem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 15:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2016
Příspěvky: 56
Bydliště: Doksy u české lípy
Obrázky: 1
Lark píše:
No divné ale je to nabíjení 14 hodin. I kdyby měl navolené LiIon, tak by se nabíjení mělo po nabití na 8,2V a vybalancování vypnout po podstaně kratší době max. do 1 hodiny.


Tak jsem po 2hodinach 15 minutách zpět na 0,1A a 2900mAh při správném programu Li-Po, postupně to od nějakých 2000mAh klesalo z 4,0A až do 0,1.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 16:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2009
Příspěvky: 754
Nabíjení Lion nabije Lipol na 4,1V na článek. Jinak se nestane vůbec nic a je to plus mínus stejně dlouhé, spíš kratší. Nabíjí se na menší kapacitu. Aspoň u mé nabíječky - B610 200W. Pokud trvá závěr nabíjení moc dlouho, jde spíš nějaký článek do kytek.

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 17:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Já si taky myslím že mu jde akumulátor kakat. Zatím tazatel neodpověděl jak dlouho baterii má a co je to za značku. Ty setové prý někdy odejdou za pár měsíců, alespoň co mi říkal jednou prodavač v obchodě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 17:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2016
Příspěvky: 56
Bydliště: Doksy u české lípy
Obrázky: 1
Jee, pardon, úplně jsem zapomněl, na tenhle dotaz dát odpověď.

Příloha:
14748160500521922228785.jpg
14748160500521922228785.jpg
[ 52.21 KiB | Zobrazeno 741 krát ]



Tuhle mám, mám ji cca rok, ale nějaký čas ležela, jelikož jsem neměl chvilku regl a pak zase chvilku motor, takže může být jeta tak 60x - hrubý odhad


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 17:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Nevím jestli je zn. Gens kvalitní, ale když jste ji měl v regálu, byla nabitá alespoň na 70%? A 60x jetá baterie už je docela dost. Už asi nebude nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 18:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2016
Příspěvky: 56
Bydliště: Doksy u české lípy
Obrázky: 1
Tááák, poznatek z aktuální situace. Byl jsem vybit baterku dopoledne a vse super, ježdění sice asi jen 12 minut na plný výkon, ale zato opravdu plný, přišel jsem domů, dal jsem nabíjet baterii, cca od 2000mAh se začalo zpomalovat nabíjení z 4,0A, na 2900mAh se zastavilo u 0,1A, a celkově navijeni se zastavilo cca na 3200mAh. Dal jsem znovu nabíjení, nabídlo se cca 50mAh a opět se vyplo jako nabito. Tak jsem odpojil vložil do autíčka cca 3 minuty ježdění super a poté tohle :

https://youtu.be/VXfiZNSyN_A

Cukání, viz video, samovolne vypinani a zapínání.
Myslíte ze je to ta baterka?
Už jsem z toho trošku zoufalý, jelikož jsem vyměnil veškerou elektroniku, kromě teda té baterky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.09.2016 18:24 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
no a jaký má napětí ta baterka ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz