Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: stř 31.08.2016 20:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 173
Zdravím.

Omlouvá mse jestli už tu je podobný topic, ale nějak jsem se ho nedohledal (spíš opačných - levné li-pol).

Sháním nějaké kvalitnější li-pol do svého quadcopteru. Kapacita ideálně 4-5Ah. Odběr při normálním poletování může být cca 20-30A (jinak mam regly do 20A) 3S

Měl jsem Turnigy Zippy 5000mAh 25C ale zklamaly mě. Pravda, nechal jsem je ležet nabité, což jim asi dost uškodilo, ale i tak měly cca 10cyklů/2 roky. Vnitřní odpor je strašně vysoký (po cca minutě létání už 10V, zahřívají se, na plný plyn nedaly víc jak 55A). Takže do těch už jít nechci. A asi ani jiné z HobbyKingu

Koukal jsem tedy do českých shopů a trochu hledal.
Narazil jsem na doporučované aku Gens Ace (které ale podle posledních postů už nejsou co bývaly), Foxy G2, Ray G3, Dulasky, Thunder Power, Hyperion G3.

Úplný balík do nich zase dávat taky nechci. Koukal jsem, že bych se mohl vejít cca okolo 1500,-.

Díky za tipy :)

_________________
[url]http://vseumel.blog.cz[/url]


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: stř 31.08.2016 20:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Divné.
Mám úplně blbé modré Turnigy 5000mAh 20C celkem 8 sad 3s, 4 sady jsou tříleté a 4 dokončují druhou sezonu. Bez problémů a pocení dají 50A po dobu 6 minut v těžkém éru, úbytek výkonu nepozoruji. Skladuji nabité celoročně.
Ty zázraky jako Gensy atd. mi přijdou jako loterie... Objeví se nová značka/typ, všichni to potřebují a musí mít, vždyť je to módní hit... půl roku, rok to všichni vychvalují .... a najednou ejhle, ony se taky nafukují, odchází po pár cyklech, už to není co to bývalo... :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: stř 31.08.2016 21:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 173
Taky mě to dost překvapilo na to, jak málo jsem je používal.
Mám 2ks, oba to samé (jeden je dokonce horší. Po vybití na cca 10,2V se po vyndání vrátili na 12V...).

Nechci zase se svým quadem skončit v poli. Stálo mě to nožičky, ohnutý gimbal a ztracenou 64GB kartu do kamerky + další drobnosti. Za cenu opravy jsem prakticky mohl mít lepší aku...

Co jsem narazil, tak Turnigy taky už nejsou co bývaly :(

_________________
[url]http://vseumel.blog.cz[/url]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: stř 31.08.2016 21:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Také mám spoustu modrých Turnigy, už řadu let a všechny dosud létají. Nepřekonatelný poměr kvalita/cena.
Pak se mi zdají dobré GensAce (také pár mám, považuji za výborný standard), a nejlepší co jsem kdy měl jsou Kokam. Ale ta cena, ta bolí...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: stř 31.08.2016 21:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Pro případ kvalitních do koptery bych se asi díval u vrtulníkářů, jaké baterky používají oni. Režim provozu baterky je u větší koptery předpokládám bližší vrtulníkům než letadlům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 1:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Mrkni sem http://www.horejsi.cz/Pages/ListProdukt ... 274&fraze= , Dualsky, i když v menší kapacitě mám třetím rokem a pořád nevadnou, létám je v malém akrobatu a tam dostávají zabrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 5:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 173
Díky.

Zkusil jsem se ještě poptat na RCguru. Prý se mám vyhnout těm Thunder Power a Hyperion G3 :D
Jinak mi bylo řečeno, že nové Turnigy Graphene jsou velmi slušné. Máte někdo s nimi zkušenost?
Když ale vezmu cenu (+poštovné +DPH) tak se dostanu prakticky na cenu aku v Čechách...

_________________
[url]http://vseumel.blog.cz[/url]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 5:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Benik3 píše:
Když ale vezmu cenu (+poštovné +DPH) tak se dostanu prakticky na cenu aku v Čechách...

Turnigy Graphene Professional 5200mAh 3S (EU Warehouse) z EU skladu je za cca 33 USD + poštovné necelých 10 USD a nic jiného než cenu za aku + poštovné neplatíš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 5:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Benik3 píše:
Měl jsem Turnigy Zippy 5000mAh 25C ale zklamaly mě. Pravda, nechal jsem je ležet nabité, což jim asi dost uškodilo, ale i tak měly cca 10cyklů/2 roky.

Nie ony sklamali teba, ale ty ich. Tento režim by zabil akékoľvek LiPolky.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 7:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
Zkus se podívat a zamyslet na Lion Samsung 18650 Q30

jinak nechávám lipol jedině nabité na skladování, osvědčilo se mi to lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 8:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2009
Příspěvky: 144
Bydliště: Praha 10
Co takhle Li-on? Přešel jsem na ně před rokem a zatím super. Nedají tolik proudu jako Li-Pol, ale ty píšeš, že chceš 20-30A a to dají 3s2p s přehledem s kapacitou 4200, nebo 5200mAh. Jak jsem pochopil, chceš míň cyklů, ale dlouhověkost. Vyzkoušej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 8:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
jestli nyní máš lipol 3S tak lion 4S


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 9:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Benik3 píše:

Koukal jsem tedy do českých shopů a trochu hledal.
Narazil jsem na doporučované aku Gens Ace (které ale podle posledních postů už nejsou co bývaly), Foxy G2, Ray G3, Dulasky, Thunder Power, Hyperion G3.



Do Foxy a už vůbec ne do Ray bych nešel. Před nějakou dobou jsem se nechal unést cenou a koupil jsem obě značky (pravda, menší kapacity než uvažuješ ty). Provozoval jsem je v elektrovětroni. A ve srovnání třeba s Gens, koupenými ve stejnou dobu to byla bída.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 9:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
zippy jsou asi nejhorsi aku, jake jsem mel. sice se nenafukuji a maji uz 3 roky, ale uz po roce mely priserny vnitrni odpor. Naproti tomu tu mam hromadu modrych turnigy za par korun, nektere jsou uplne krasne rovne, nektere jsou uplne kulate, ale vsechny maji vzorovy vnitrni odpor, do 3mOhm, 5ah maji i 1-2mOhm jako gensky. Gensky mam rok, takze nemuzu moc hodnotit, ale jedna ma 100+ cyklu v heli 500 a je jako nova a to jsem ji asi 3x vycucal celou kapacitu (cca 3.3V/clanek) a je stale rovna, balancovana i tvrda (1-2mOhm). Ja bych bral jedine modre turnigy 40C, nebo gens 25C.
Taky nepozoruji zadny rozdil mezi skladovani nabitych aku, nebo ve storage. Mam do jednoho era modre turnigy ktere mam v supliku trvale nabite, abych mohl kdykoliv vzit a jit a chovaji se stejne, jako ty, ktere lezi ve storage.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: čtv 01.09.2016 10:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2011
Příspěvky: 173
O 18650 liion uz jsem taky premyslel. Kdybych dal 3s3p mel bych slusnou kapacitu. Jenom ted nevim z hlavy vahove.
Kazdopadne diky za info vsem :)

Stale se rozhoduji, tema modryma turnigy jste mi dali brouka do hlavy. Mozna vemu jedny turnigy a jedny gens/dulasky na porovnani.
Nebo to novy grafenovy turnigy. Ty maji pry taky slusny odbery/odpor...

Mam doma jeste turnigy nanotech do auticka. Jak jsou na tom s tvrdosti nevim (mam je dost predimenzovany) ale taky se mi jeden clanek trochu nafouk. Jinak vypadaji ok. Ale nejakou super chvalu jsem na ne taky neslysel...

_________________
[url]http://vseumel.blog.cz[/url]


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz