Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: pát 02.09.2016 16:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2011
Příspěvky: 173
1.) Doporuceny mi byly
2.) Chtel jsem ji rychle abych mohl hned litat. Z netu by mi dorazili pristi tyden, Horejsi mam za rohem u baraku.

_________________
[url]http://vseumel.blog.cz[/url]


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: pát 02.09.2016 18:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2015
Příspěvky: 198
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 5
Ještě za mne - v začátcích jsem koupil 2200mAh 3S RAY - má tak 40 cyklů a už se nafukuje.
Nikdy jsem ji nepodvybil, nikdy jsem ji netýral při nabíjení násobky C, když vím, že nebude potřeba měsíc a víc - dám ji do STORAGE.
Teď se mi zdá, že se hřeje při vybíjení (když ji vyndávám z letadla), ale kapacitu zatím drží.

proti tomu 1300mAh 2S BlackMagic byla týrána ze začátku ve dvou letadlech, má asi 120 cyklů a asi 5x jsem ji podvybil a drží, nenafukuje se.

Nabíjím 1C - balančně

_________________
Trutnov, X9D+
EasyPeasy,RELAX II,Vektor XXL,4ptéra 250ka
Šohaj(stavím)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: sob 03.09.2016 15:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
mam Dualsky ECO 2200/2s vek 2 roky a 50 cyklov nabijania bez balanceru. Po vybití ich dam do storage, nabijam ked idem lietat prudom 1,1A. Vybijaci prúd je maximalne 15A.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: sob 03.09.2016 20:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
IMHO 50 cyklu nic neni. To jsem letos v lete udelal na 500stovce za mesic, kdyz jsem chodil letat hodne casto, ted jsem s tou aku na 120 cyklech a teprve se zacina nejak projevovat, ze neni nova. Spis nez stari to ale pripisuju tomu, ze jsem z nich asi 5x vycucnul 100% kapacity, takze jestli ty baterku brzy umrou, muzu za to ja a ne ony - plne vybiti je spolehliva brzka smrt.

Mam taky 2ks modre turnigy 2200 3s a ty maji kazda 2 roky a urcite pres 100 cyklu a kdybych tu baterku ocistil a nebyl opaleny konektor, nikdo by nepoznal, ze neni nova - a to je letos nabijim proudem 12A a jsou krasne srovnane, nerozjizdeji se a fyzicky se nenafoukly ani o milimetr. Jinak letam je ve 450 heli, takze 20A trvale + spicky, kdyz za to taham a to ja rad :)

takze 50 cyklu, proudem ktery ty baterky ani nepoznaji, to podle meho nazoru o nicem nevypovida, maximalne o tom, ze to neni uplny shit. Uz jsem mel i baterky, ktere se nafoukly po 5 cyklech (je to uz par let a nejaka noname znacka z cz prodejny)

jinak ja uz asi na gens kaslu a pujdu do modrych turnigy. za rozdil v cene poridim vice baterek - muzu vice litat. Nepoznal jsem rozdil mezi gens 25c a modrymi turnigy 40c. Jo, gens jsou lepe napechovane, takze se pres ty plechy nenafukuji.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: sob 03.09.2016 20:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Taky přidám zkušenost. V 250 koptéře lítám tyto a tyto. Přestože mají rozdílné C a velikost, nepoznám rozdíl ve výkonu a výdrži. Používáno zatím letos.
Co se týká velikosti 3s 2200 mAh:
Co jsem lítal ve Phantomovi a 450 vrťasovi, tak dodnes slouží přes 2 roky starý 1 ks origo z Phantoma a 4 ks stejně starých těchto. Opravdu mi to v té 450 dá až k 6 minutám poletování. Používám ale governor a ten celou dobu krásně drží konstantní otáčky a on si to z těch aku pěkně vytáhne. Za tu dobu mi těch žlutých Zippy pár odešlo při crashích, pár jsem vyřadil nedávno a to jsem poslední kusy kupoval 11/2014!! Ony ty Compacty (na které tu všichni nadávají :) ) časem měknou, ale díky governoru šlapou. I takto staré se i ve 250 se dají použít, ale opravdu omezeně, kvůli váze a kvůli měkkosti se musí jít s napětím až na doraz, než to nedají regly :lol: (za letu až k cca 9,7V) a stejně pak za klidu napětí vyskočí. Ale na pomalé rozlétání v poho.
Jinak za ty 2 roky (co lítám 450) a něco málo (co jsem lítal s Phantomem) jsem vyřadil i 2 kusy modrých Turnigy, ale vydržely poměrně dlouho. Co absolutně zklamalo, byly Ray. Měl jsem 5ks bazarových zánovních, ze začátku OK, pak šly rychle do kytek. Od té doby nic, co má na sobě napsáno RAY, mi nesmí domů (špatná zkušenost i s reglem)...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 17:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2011
Příspěvky: 173
taky jsem šel se Zippy nadoraz. Bohužel nadoraz šel i quadcopter :D
Ty články byly tak měkký že už při prvním vzlétnutí mi začalo pípat první varování baterie :D
Taky bylo znát zahřátí aku. A to ty proudy byly okolo 30A! (na to že to bylo 5Ah 25C tedy až 125A nic moc).

Letěl jsem zatím jednou s tou novou Dualsky 5200mAh 25C. Po jednom letu nelze samozřejmě nijak hodnotit, ale bylo to hodně znát. Aku držely napětí, nezahřívaly se, zkoušely jsme je i v 250 quadu který si cucne i přes 100A a úplně v klidu :)
Mam je teď uskladněné v ledničce na cca 3,8V :D

_________________
[url]http://vseumel.blog.cz[/url]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 19:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
V Mossie modré Turnigy 5000mAh 20C dávaly 100-110A staticky, podle doby letu tak 90A průměrně; vydržely v celkem slušné kondici 2 sezony.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
jyrry : co to jsou dvě sezony? Pro někoho je to 200+ cyklů, pro jiného 20 cyklů a životnost aku je jak o jejich stáří, tak počtu cyklů
Jinak já mám stejné aku jako ty, jenom 40C a jedna odešla po roce a 90 cyklech - ale dal jsem ji fakt proudově dost na prdel, přistával jsem s horkou aku a druhou létám do dneška, má cca 105 a stále drží a je srovnatelná s 90C genskou, kterou také mám. Musím ale dodat, že ta druhá aku, co stále drží, se po 10cyklech nafoukla jako balon a dneska připomíná spíš trubku, než hranol, ale je mi líto ji odstavit, má super vnitřní odpor a je tvrdá i za letu v heli.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Naposledy upravil petrfm dne úte 06.09.2016 19:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 19:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Docela se mi osvědčily 40C zippy 5000mAh (3 sezony a 280 cyklů), teď jsem si koupil Hacker Topfuel 35C (12s 5000mAh), vypadaj taky fajn, reference ze zahraničí super. Ale nevim no, my s jyrrym tomu moc nerozumíme jak to tu čtu :lol: žejo Jirko :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
HonzaS : řekl bych ze ty zlute zippy jsou vylozene o stesti. Kupoval jsem jednu 2013 a dalsi dva kusy 2014. Ta 2013 dneska ma lepsi parametry, nez ty 2014 a to jsem s ni naletal 2x tolik. Bohuzel, vsechny aku si pisu, presne cykly, ale ty zippy jsem si nepsal - mam je do algola. Ale maji nahrkano urcite pres 100 cyklu, lital jsem kdysi s algolem jako silenec :lol:
Ale kdyz zmerim jejich vnitrni odpor, je to neco priserneho. A vim, ze se takhle zkazily uz po 20cyklech. Ony funguji, ale jsou proste mekke. Diky tomu nejdou ani rychle nabijet.

Kdyz si vezmu, ze turnigy mam doma 8ks, kupovanych od 2013-2016 asi v 5 varkach a vsechny krome te jedne 5Ah co ji odesel clanek (po 100cyklech v 600 heli!) mely a maji do dnesniho dne vyborne parametry, jen se mirne nafukuji a protoze jsou v podstate stejne drahe, nebo i levnejsi, tak bych za sebe zippy nedoporucil.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 19:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
HonzaS píše:
... nevim no, my s jyrrym tomu moc nerozumíme jak to tu čtu :lol: žejo Jirko :lol:

Jojo...
Já ani cykly nepočítám, ani nevím k čemu by mi to bylo.
Já tu životnost počítám na čas neb baterky hnijou i rokama, nejen cyklama; v těch já nejsem přeborník = nehonim se za nima.
Asi se mi nenafukujou nebo jen málo - to bych je do těch mých těsných kaslíků ani nedostal, natož pak z nich :lol:
A vzhledem k věku mně nějaká měkkost u baterek nemůže rozházet :mrgreen:
Ale jinak že LiPol jsou loterie, s tím vřele souhlasím.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 19:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
No jo, jenze jak muzes hodnotit, kdyz nepocitas? :roll:
Je to jako kdyz nekdo hodnoti auto, ktere ma mesic a najel s nim 500km, nebo nekdo, kdo si mysli, ze kara z treti ruky ma 150 000km a je to smejd.
Cykly se nedaji odhadovat, priserne to klame. Nekdy si rikam, ze jsem s tim vrtulnikem snad skoro nelital a pritom mam 50 cyklu. To je pro nektere baterky konecna, jine jsou teprve zajete a hezky srovnane.

EDIT : ja to nepocitam proto, abych se mohl honit za cykly, nebo abych mohl neco evidovat a predhanet se, ale prave proto, abych po nejake dobe si mohl udelat obrazek o tom, jake aku si priste koupim a kterym se vyhnu. No a taky proto, abych vedel, kolik ma ktery stroj naletano - abych vedel, kdy preloziskovat a zase, abych vedel, jak je ten ktery stroj kvalitni. Z poctu cyklu si lehko odvodim letovy cas a vim, kdy mi odesly loziska u motoru, ze je to smejd, ktery priste nekoupim, apod.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Naposledy upravil petrfm dne úte 06.09.2016 19:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 19:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
petrfm píše:
No jo, jenze jak muzes hodnotit, kdyz nepocitas? ...

Jak můžu hodnotit? Snadno. Baterky mi vydrží 2 sezony a to je pro mně postačující. Co z toho že jsem létal jak ďas nebo to flákal jen po nedělích? 2 roky nejsou hodnocení? To je věc názoru. Prostě pro moji frekvenci využití jsou 2 roky dobrá výdrž a cykly jsou mi fuk. Třeba bych se pak dopočítal že mně jeden let stál šestpade na baterce a co z toho? :roll:
O přeložiskování si motor řekne sám, slyším ho. Tolik letadel nemám (teď 2) abych je rozlišoval podle nalétaných hodin. Beru to jako relax, nesleduju to jako auto - tam jde o zdraví/život. V hračkách jde maximálně o peníze, ale i to jen když to budu moc prožívat.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 19:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Hele a to je právě ta prdel, že jsem si spočítal, co stojí baterka, nabíječka, centrála, benzín do centrály a pomalu člověk přichází na to, že to elektro není tak levné, jak si myslel. On ten nitrák sice žere a palivo stojí příšerný prachy, ale ve finále to není o tolik dražší, navíc natankuješ - lítáš.

Ale kolik jsem do modýlku za rok nastrkal, to si zásadně neeviduju, to bych mohl zjistit něco, co nechci vědět :lol:

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: [H] Kvalitní Li-Pol
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 19:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
petrfm píše:
... to elektro není tak levné, jak si myslel. ..

Ale já do elektra nešel kvůlivá úsporám. Mám elektro z úplně jiných důvodů. Z těch důvodů náklady akceptuju a taky nesčítám.
Kolik do hraček nastrkám, to se odvíjí jen a pouze od toho, kolik pejsků, kytiček, koníků atd. (po práci) vyfrézuju :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz