Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2022 10:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Nemilá zpráva: https://www.novinky.cz/clanek/krimi-od- ... .seznam.cz
Jak to řešíte vy? Já se toho dost bojím, tak dávám baterky při nabíjení do hrnců atd. a hrůza mně jíme , když nabíjím a musím jít třeba ven se psem.

_________________
LMK Říčany
Graupner HoTT


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2022 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Když nabíjím tak od toho nejdu, ale taky z těch kil lipolek a liionek co mám doma nemám dobrý pocit. Zatím to teda řeším jen tak že nafouklé a pod větším pádu (nějak zdeformované) ihned vyhazuju. Nabíjím těsně před létáním a skladuju ve storage. Když jedu na dýl pryč tak jdou do vany. Když vidím v jakém stavu mají někteří kolegové baterie a nabíječky a zatím nevyhořeli tak mi to celkem přidává na klidu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Požár bytu
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2022 11:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.4.2008
Příspěvky: 309
Bydliště: Chomutov
Jen pro připomenutí, jak nebezpečné jsou baterky nabíjené bez dozoru.
https://www.pozary.cz/clanek/265863-poz ... -jednotky/

_________________
"Cuiusvis hominis est errare;
nullius nisi insipientis in errore perseverare."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár bytu
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2022 11:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1102
Bydliště: PN - SK
hned vedla je tu tema o tom istom ;)
viewtopic.php?f=42&t=91886


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2022 12:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
nabijim na balkone, skladuji v plechove prirucni pokladne tez na balkone, ty nejvetsi batery (22Ah 6s) navic uvnitr toho kufru jeste v takovem tom protipozarnim lipo pytli. I za cenu toho, ze v zime baterky mrznou.
V aute nenabijim nikdy, kdyz nabijim na letisti tak z tech velkych 22Ah 6s clanku mimo automobil, kdyz tyto s sebou nemam a nabijim z autobaterie, tak s prodluzovacim kabelem aspon pul metru daleko od auta. Pokud prevazim ty velke baterie v aute, tak v tech protipozarnich pytlicich a pripadne jeste i s tim plechovym kufrem.

Mozna jsem paranoik, ale..

bylo by zajimave zjistit, zda takovato udalost je vubec pokryta pojistenim. Protoze se urcite bude pojistovna kroutit, ze toto neni typicka technicka zavada a samozahoreni instalace..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2022 12:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Mi do baráku lipolky nesmí.Už jsem to tu před pár lety psal,nenabíjená,uskladněná ,nenafouklá baterie s kterou nikdo nemanipuloval se vznítila....možná to udělá jedna z milionu,ale náhoda je blbec....baterie všechny skladuji venku,ale chápu že v paneláku je to asi problém...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2022 13:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Mám je položený ve vlkhké sklepní dílně na plechovém regálu. Ale jestli by to při požáru stačilo, nevím :-(

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2022 13:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
koko píše:
Jak to řešíte vy? Já se toho dost bojím, tak dávám baterky při nabíjení do hrnců atd. a hrůza mně jíme , když nabíjím a musím jít třeba ven se psem.


No osobně to moc neprožívám, ale za určitý základ bych bral to, že bych fakt při nabíjení nechodil nikam se psem :mrgreen: :mrgreen:
V tomto případě mi kontrola přijde na místě. Těch incidentů s LiPOL není zas tak moc (ve vazbě na celkové počty), ale podstatné je, že 99% z těch vážných je právě o tom, že nikdo nezasáhl v rozumném čase, pokud by byl někdo v dosahu, tak by z toho byla naprosto banální příhoda stylu "pár čmoudíků, nuda"... Malér nastal až tím "bez kontroly" :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2022 14:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Nabíjam v byte pod dozorom a kvalitnými nabíjačkami. Na skladovanie mám tú protipožiarnu kapsu. Ale priznám sa, že cez sezónu ich nechávam aj v modeloch :oops:
Staré aku. ničím a vyhadzujem.
Ten požiar, keď vznikol pri nabíjaní určite to boli nieake činske hračky nabíjanie z USB adaptéru a pod. a nebol to žiadny modelár.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2022 14:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
semo píše:
Mám je položený ve vlkhké sklepní dílně na plechovém regálu. Ale jestli by to při požáru stačilo, nevím :-(


Co jsem zaznamenal, tak je hlavně podstatné nemít kolem LiPOL něco hodně hořlavého. Ony při problému divoce "efektně" blafnou (ve volné přírodě klidně dva metry plamen, viděl jsem), ale tohle je jen pár sekund (prvotní chemická reakce lithia atd,), pak už spíš jen tak doutná plast v nich, což už naopak není divoké vůbec.
Jde o to, co od toho chytne, vím třeba o případu, kdy kdosi nabíjel v dílně a ještě prý všude říkal, "že si to nedá do obýváku", dokonce snad na nehořlavé desce. Jenže na poličce nad místem nabíjení měl řadu sprejů, které po požáru LiPOL začaly bouchat doslova řetězovou reakcí - megaprůser, tady by nepomohl ani dohled :-( Je na tom smutné, že kdyby mu baterka stejně chytla v tom obýváku, tak by se při dohledu nestalo asi celkem nic...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2022 15:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
juraj.jurej píše:
Nabíjam (v byte pod dozorom) a kvalitnými nabíjačkami.
Jsou nějaké konkrétní a korektní předpoklady k tomuto výroku?

juraj.jurej píše:
... určite to boli nieake činske hračky nabíjanie z USB adaptéru a pod. a nebol to žiadny modelár.
Toužebné přání aby tomu tak bylo...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2022 15:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
jyrry píše:
Jsou nějaké konkrétní a korektní předpoklady k tomuto výroku?


Samozrejme. Konkrétny navrhovať je zbytočne, každý požaduje iné.
Kvalitný nabíjač má rôzne ochrany. Napr. proti prepólovaniu, tepelné čidlo, prúdovú ochranu, kapacitnú, časovú, TVC atď.
Asi to to za 2eur toho moc nemá:


Přílohy:
usb-1s-charger.jpeg
usb-1s-charger.jpeg
[ 20.69 KiB | Zobrazeno 4099 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2022 15:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Juraji, jestlipak víš, co je v tom USB nabíječi, který odkazuješ? Pokud ne, tak by bylo fajn, kdybys příště nic nepsal...
Jsi totiž naprosto mimo, zrovna tyto nabíječky na 1s z USB patří k docela bezpečným zařízením už tak nějak z principu a budeš se asi divit, ale cena slušného obvodu do nich to 1USD přitom nepřesáhne.
U "kvalitních" modelářských nabíječů se toho dá zkazit daleko více, třeba za slušnou značku brané iSDT jsem tu měl s totálně rozjetým balancerem :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2022 17:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
tomashr píše:
Juraji, jestlipak víš, co je v tom USB nabíječi, který odkazuješ? Pokud ne, tak by bylo fajn, kdybys příště nic nepsal...
Jsi totiž naprosto mimo, zrovna tyto nabíječky na 1s z USB patří k docela bezpečným zařízením už tak nějak z principu a budeš se asi divit, ale cena slušného obvodu do nich to 1USD přitom nepřesáhne.
U "kvalitních" modelářských nabíječů se toho dá zkazit daleko více, třeba za slušnou značku brané iSDT jsem tu měl s totálně rozjetým balancerem :-(


Prepáč, že som si dovolil niečo napísať a neopýtal som sa. Bolo by fajn, keď netušíš čo Ja viem, aby si zbytočne nič nepísal, ako blbé pripomienky.
Mám ich pár doma, keď som ich už nevyhodil. A nedal by som ich ani svojmu nepriateľovi už len z principu. Kvalita konektorov otrasná. Hoci kedy to prestalo nabíjať kvôli USB kontaktu. Nabíjalo to na 4,1V. Kašlem na taký kvalitný nabíjací obvod za 1USD, keď to poriadne nenabíja. Čo tam je za obvod viem, už sa to tu preberalo.
A čo sa týka iSDT na to tam je kalibrácia, alebo ak bol vadný balancer bohužiaľ stane sa.

_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne pon 31.10.2022 19:22, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár v bytě
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2022 18:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Já je mám celou dobu v malým trezorku. Moc vzduchu dovnitř případně nepustí a nedovolí tím pádem aby to hořelo. A i tak nabíjím. Vytáhnu jen dráty a nabíjím. Nevýhoda by nastala jedině tím, že jich je několik pohromadě.
Rozhodně bych je neničil skladováním venku na mrazu.
Neříkám, že je to ideální řešení a dobrej pocit nemám, ale to bych je nesměl mít vůbec a to včetně baterek do éčka.
A nabíjím max 1C . Nejstarší bat. vydržela 6 let a to byla na EDF s provozem min 2 lety denně co týden.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: JerryK a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz