Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 27.04.2015 20:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Chtěl jsem se zeptat,jestli už máte někdo tyhle baterie s napětím 4,35V na článek. Chystám se je koupit na zkoušku a tak nechci koupit nějakou blbost.Pro využití baterek je třeba nabíječka s možnosti nastavení odpojení při 4,35V. Kdo to nemá,asi všichni,tak je třeba koupit novou na Hk,třeba tuhle:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=75599
Podívejte se na video o jejím využití, umí taky měřit vnitřní odpor aku. Cena není velká,ale je jen na jeden pack.
Baterie jsou tady:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__51499__Turnigy_Bolt_2400mAh_3S_11_4V_65_130C_High_Voltage_Lipoly_Pack.html
Cena jako u všeho nového vysoká,ale váží méně při stejné kapacitě, než všechny ostatní.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 27.04.2015 20:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Tady jsou nějaké testy baterek
http://www.rc-network.de/forum/showthre ... .../page19


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.04.2015 20:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
V čem je výhoda?
To navýšení napětí vypadá zanedbatelně...

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.04.2015 21:32 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Moje první lipoly jsem omylem (měl jsem nastaveno místo 3čl, 4čl) přebil .
Už nevím na jaké napětí, ale dostal jsem do nich o 50 % víc a taky při vybíjení daly vyšší kapacitu.
Takže otázka zní - je to opravdu jiná technologie baterky ? :D
Ty moje baterky to tenkrát přežily.Byly to Dualsky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.04.2015 7:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Zvýšení napětí baterky při stejné kapacitě zvedne množství uložené energie (obvykle udávané jednotkou Wh).
Ovšem reálně dělá nárůst u BOLT méně než 3%... I udané hmotnosti se zas tak zásadně neliší, navíc kapacity jsou udané zřejmě dost optimisticky, viz ten odkazovaný test z Německa, kde autor dochází k závěru, že BOLT 3400mAh je reálně cca 3250mAh. Ve výsledku skončíme na dost podobné hodnotě, jako u klasiky :-)

Podle mého je v tuto chvíli jediný zásadnější důvod pro použití BOLT spíš v oblasti soutěžního použití - pokud v nějaké kategorii mám stanoven maximální počet článků (třeba jen dva), tak se samozřejmě nárůst napětí o 3% hodí, navíc na špičkovém výkonu motoru bude nárůst vyšší (při konstantním odporu vinutí motoru mi naroste proud lineárně, ovšem na výkonu to vlastně dělá druhou mocninu). Věřím, že i při skeptickém pohledu bude nárůst přes 5%, což už je zajímavé, ovšem je taky otázkou, zda na to nebudou nějak reagovat pravidla dané kategorie...

Pro rekreační létání to ovšem bude hrát roli pramalou, spíš se mohou objevit určité komplikace. Asi bych tomu nechal nějaký čas na vývoj, možná že časem začnou tyto články hrát roli větší, možná to ale také bude jedna z věcí, které jak se říká "vyšumí"...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.04.2015 8:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
tomashr píše:
Zvýšení napětí baterky při stejné kapacitě zvedne množství uložené energie (obvykle udávané jednotkou Wh).
Ovšem reálně dělá nárůst u BOLT méně než 3%... I udané hmotnosti se zas tak zásadně neliší, navíc kapacity jsou udané zřejmě dost optimisticky, viz ten odkazovaný test z Německa, kde autor dochází k závěru, že BOLT 3400mAh je reálně cca 3250mAh. Ve výsledku skončíme na dost podobné hodnotě, jako u klasiky :-)

Podle mého je v tuto chvíli jediný zásadnější důvod pro použití BOLT spíš v oblasti soutěžního použití - pokud v nějaké kategorii mám stanoven maximální počet článků (třeba jen dva), tak se samozřejmě nárůst napětí o 3% hodí, navíc na špičkovém výkonu motoru bude nárůst vyšší (při konstantním odporu vinutí motoru mi naroste proud lineárně, ovšem na výkonu to vlastně dělá druhou mocninu). Věřím, že i při skeptickém pohledu bude nárůst přes 5%, což už je zajímavé, ovšem je taky otázkou, zda na to nebudou nějak reagovat pravidla dané kategorie...

Pro rekreační létání to ovšem bude hrát roli pramalou, spíš se mohou objevit určité komplikace. Asi bych tomu nechal nějaký čas na vývoj, možná že časem začnou tyto články hrát roli větší, možná to ale také bude jedna z věcí, které jak se říká "vyšumí"...



hmmm ... jinak řečeno, nezdá se, že by byl důvod si kvůli těmhle drobkům při létání na letišti vůbec komplikovat život snahou dávat bacha na to jakou baterku mám v ruce a na kolik ji musím nabíjet. Navíc to automaticky znamená nějakou investici do nějaké malinko inteligentnější nabíječky, kam si jde program s vyšším koncovým V buď uložit nebo už jej má přichystán a ty baterky nejsou ani zvlášť cenově zajímavé. Za mě myslím, že bych s nimi měl více starostí než kolik toho od nich mohu čekat, tak prozatím o nich neuvažuji.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.04.2015 8:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
... a nebo nabíjet stále na 4.2V/čl a nebát se, že to nabíječka s blbě zkalibrovaným měřením přebije, což se nezřídka u levných nabíječů děje. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.04.2015 8:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
dt píše:
... a nebo nabíjet stále na 4.2V/čl a nebát se, že to nabíječka s blbě zkalibrovaným měřením přebije, což se nezřídka u levných nabíječů děje. :wink:


osobně bych tohle považoval za dost podivný postup. Někdo nemá na to, aby si připlatil pár stovek na slušnou nabíječku a bude kvůli tomu kupovat drahé baterky? A i kdyby to byl ten případ .... tak to si snad člověk může jednou ověřit přeměřením a pak už ví ... nějaká setinka tomu nevadí a desetiny si uhlídám přeměřením, kdy si ověřím jednou za čas, že se nabíječka nezbláznila. Ale abych kvůli tomu kupoval drahé baterky určené na něco jiného a pak je nabíjel jako klasiku LiPo, to bych si opravdu přišel jak blázen :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.04.2015 9:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Ony ale zas tak drahé nejsou, tohle tvrzení v prvním příspěvku není zcela pravdivé...
Když se podíváš na HK, tak ceny jsou trochu zmatené, třeba u 2400mAh je BOLT jen celkem nepatrně dražší než Nanotech 65C, kupodivu u 3400mAh je rozdíl ceny větší. Celkem vzato bych ale s obecným tvrzením "drahé" nesouhlasil - není to levný lowend, ale ani nějaký cenový hardcore...

A k tomu "připadat si jako blázen" - hele jak u čeho... Je jasné, že třeba u nadupaného hotlineru by to svérázný postup byl. Na druhé straně ale třeba u multicopteru s "profesionálnějšími ambicemi" třeba s dražší fototechnikou si klidně umím představit, že pojedu v režimu "spolehlivost je absolutní priorita" a použití "HV LiPOL" provozované bezpečně pod jejími mezními parametry by se nemuselo jevit jako až tak blbý nápad :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.04.2015 10:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Mě jako první napadlo dát baterii do vysílače.
Že by při nabití nebyla nabitá na 100% a při delším nepoužívámí by se tak neničila.
Ale má to hrozně velké vybíjecí proudy.
Vysílači by to nevadilo, spíš počkám jestli neudělají pack pro TX

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.04.2015 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
tomashr píše:
.... si klidně umím představit, že pojedu v režimu "spolehlivost je absolutní priorita" a použití "HV LiPOL" provozované bezpečně pod jejími mezními parametry by se nemuselo jevit jako až tak blbý nápad :-)


pokud ale má takhle specifický přístup a priority, tak snad není problém si nastavit na té nabíječce trochu nižší vypínací napětí, aby měl člověk klid duše i s LiPo ... a hlavně u takto uvažujícího uživatele (což je legitimní - proč ne) nepředpokládám použití těch levných nabíječek které tu někdo zmínil :) ... a je pravda, že nejsou nijak předražené, myslel jsem to tak, že nespadají do kategorie, těch laciných, kde loví obvykle ten, do není ochoten koupit alespoň třeba toho reaktora a pod. Nevím zda si to vždy lidé uvědomí, ale pokud je slušná nabíječka za cenu dvou slušných baterek (v nějaké střední kapacitě), tak mě vždycky přijde nemístné šetřit zrovna na té nabíječce a pak se strachovat, zda mi nemrví ty baterky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.04.2015 10:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Až bude v EU skladě ta nabíječka,tak s ní objednám dvě sady a budu po roce chytřejší, jestli jsou nějakým přínosem,hlavně budu sledovat jak se mění parametry s počtem cyklů.Líbí se mi ta nabíječka ,můžu okamžitě sledovat vnitřní odpor článků a má dobrý program na ukládání dat při nabíjení,nemusím si nic psát,cena je směšná.rovná se jedné sadě baterek. škoda ,že není na čtyři sady,ale mám další nabíječky. Podívejte se na to video o té nabíječce z prvního příspěvku.odledně váhy,tak 2400 BOLT váží stejně jako 2200 A-SPEC ,obojí mají psáno 65C, reálně 50C podle testů. A-SPEC mám a jsou to mé nejlepší baterky,mám je už rok a pořád super. To napětí Bolt není o moc, ale u 6S už to dělá jeden V, a to se hodí.Tak budu čekat na nabíječku a uvidíme .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.04.2015 18:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Kupovat nabíječku levnější než 1 sada baterek není dobrý nápad.
Mě nabíječka která stála 2400 zničila jedny baterky za 3 000 Kč a dvoje po 600 Kč než jsem si všimnul že rozhazuje články.

ale jak říkám :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.04.2015 20:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
dudaj píše:
Kupovat nabíječku levnější než 1 sada baterek není dobrý nápad.

Tesat do kamene.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 01.08.2015 22:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Tak jsem zakoupil jednu sadu na zkoušku Turnigy Bolt 2800mAh 3S 11.4V 65~130C High Voltage Lipoly Pack (LiHV) .
Mám s ní odlítáno asi 15 letů a baterie si drží parametry bez sebemenší změny. Je to nejtvrdší baterie jakou jsem kdy měl.Letěl jsem s nastavením pípaku na 3,6V, když to jednou píplo okamžitě jsem stáhl plyn a přistál, u jiných baterek, třeba kvalitních A-SPEC než doplachtím tak se napětí trošku zvedne a přestane to pípat,u téhle baterky né!!! Ani než jsem došel k autu tak to nepřestálo pípat a napětí se nezvedne.Baterka má trochu větší rozměr než jiné o stejné kapacitě a silnější kabel,ten jsem ustřihl a napájel tenší,má to teď v modelu KATANA T30 od Hackera a létá to opravdu lépe po celou dobu než jiné baterky které mám v tvrdosti 40C. Tahle těch 60C má určitě. Momentálně je navíc v akci na HK za 21,50,což je super cena, tak doporučuji.
https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... duct=64923

Další věc,musel jsem koupit nabíječku ,která to umí nabít,měl jsem z toho obavu ale nabíječka je opravdu dobrá,aspoň ten můj kus,měří přesně a je na úrovni dotykové X200 Charger při nabíjení normálních lipolek.
https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... duct=75599
Až bude mít baterie tak 50 cyklů,dám report. Uvidí se ale tak po roce jak na tom bude s držením parametrů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Alf a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz