Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 19:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
"Záhada zamčeného pokoje" je zřejmě vyřešena. S největší pravděpodobností došlo ke špatnému softwarovému nastavení a hardwarovému zapojení. Baterka byla na silovém kabelu a zároveň byl zapojen kabel do integrovaného balancéru, ale ten byl v bůhvíjakém nastavení (protože to odnesla i nabíječka, už se to nikdo nedoví).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Takže jako v naprosté většině podobných případů za zahoření nemůže baterka, ale hloupý uživatel :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 20:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Buďme trochu korektní, tomu klukovi bude letos 13 a s modely v podstatě začíná. Byla to jeho první nabíječka a první motorový model. Takže nikoliv hloupý, ale spíše nevědomý uživatel, nikdo učený z nebe nespadnul. A mimochodem, patří k těm, které to opravdu zajímá, pracuje velmi dobře.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.05.2019 22:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jen aby Ti ho, začínajícího pyromana, rodiče modelářsky nezařízli.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2019 4:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Náhodou to berou velmi s nadhledem. Tatík už se ptal po nové nabíječce a kluk chodí na kroužek dál. Jen si teď lépe přečtou (všichni) návod.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.05.2019 13:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
DAF píše:
"Záhada zamčeného pokoje" je zřejmě vyřešena. S největší pravděpodobností došlo ke špatnému softwarovému nastavení a hardwarovému zapojení. Baterka byla na silovém kabelu a zároveň byl zapojen kabel do integrovaného balancéru, ale ten byl v bůhvíjakém nastavení (protože to odnesla i nabíječka, už se to nikdo nedoví).


Je to dost o nabíječce, i jednoduchý Acucell 80W z HK za 20EUR v podstatě moc chybu neumí. Připojím silové kabely - pokud bych přepóloval, tak řve. Připojím-li balanční konektor, tak se nedá zkazit počet článků, při chybném nastavení v rozporu s balancerem zase řve. Prostě pokud vyloženě nepřepnu na NiCd program, tak to úplnou blbost nepovolí (a teď si nejsem jistý, jestli dokonce v NiCd naopak neřve, když se připojí balancer). Bohužel se jednak najdou šmejdy a za druhé jsou lidé neskutečně vynalézaví ve vymýšlení "jak obejít ochrany".
Já osobně viděl požár LiPOL jen při nabíjení bez balanceru a špatně nastaveném počtu článků - typické...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.05.2019 14:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Já jsem trochu hořel díky této potvoře - https://hobbyking.com/en_us/turnigy-b40 ... arger.html
Původně pořízeny 2ks jen na dobíjení LiFe přijímačovek (to jim šlo), jednou jsem jednu z nich nechal nabíjet LiPolky do haláka. Ač správně nastaveno, klidně nabíjela nastaveným proudem nad 4,2V. Po uhašení aku a blízkého okolí jsem to testoval, čím by to jako mohlo být a tohle se prokázalo, stejnou sadu by nejspíš zapálila také, bez uzardění ji dostala na 4,25V na článek a proud vůbec nepoklesl. Bez zapojeného balančáku nechtěly LiPo nabíjet, bylo to na 100% s ním. Tak jsou obě na hanbě, jedna na pohled OK a druhá poněkud otavená. A nejspíš tam zůstanou než obě vyhodím.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.05.2019 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Já u zapojení a zapnutí nebyl, vše mám jenom z doslechu. V podstatě ani jeho tatík u toho nebyl. Proto nemůžu jednoznačně říct, co přesně se stálo. Nabíječka byl IMAX B6 AC 80 W. Teď už je to v podstatě jedno. Nikomu se nic nestalo, pokoj je vymalovaný, kluk má stále zájem a rodiče ochotu ho dále podpořit, což je dobré. Už se starám o další proškolení (co si hlídat, co sledovat, čemu se vyvarovat)a zajištění dalších bezpečnostních prvků (ochranné obaly). A hlavně je třeba tu omladinu donutit číst návody. Ač se ve škole učí číst, psát a další věci, s tím čtením (obecně) jsou na štýru - "buď to ňák udělám, v nejhorším to vygůgluju, ale číst návod? To NIKDY!"

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.05.2019 21:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
DAF píše:
J... ale číst návod? To NIKDY!"

No jasně, návody jsou pro zbabělce :D

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.05.2019 22:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
kope píše:
No jasně, návody jsou pro zbabělce :D

Loni jsme pro kluky připravil návod na stavbu modelu a na začátku roku předal s tím, aby si to každý přečetl a pak se zeptal, čemu nerozumí. Na poslední stránku do textu jsem napsal :"...kdo to dočte až sem, ať si přijde pro čokoládu", nikdo nepřišel. Přesto jsme modely úspěšně dostavěli a poslali do luftu.
A k baterkám, hledám nový cenově přijatelný nabíječ s balancérem, vzhledem k tomu, že už doma díky kroužku vlastním také pěknou řádku elekter, asi budu muset sám také něco pořídit. Starý nabíječ Shark 20 sice LiXX umí, ale nemá zabudovaný balancér a externí se mi kupovat nechce.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.05.2019 10:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
DAF píše:
A k baterkám, hledám nový cenově přijatelný nabíječ s balancérem, vzhledem k tomu, že už doma díky kroužku vlastním také pěknou řádku elekter, asi budu muset sám také něco pořídit. Starý nabíječ Shark 20 sice LiXX umí, ale nemá zabudovaný balancér a externí se mi kupovat nechce.


Pro dnešní "digitální mládež" by mohlo být docela atraktivní tohle: https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=3592 . Přitom je to i dost blbuvzdorné, pokud létá jeden typ baterek (nebo aspoň stejný počet článků), tak se nastaví jednou a pak jen připojí a zmáčkne tlačítko.
Jinak dobrá klasika je pořád iCharger či jeho klon Reaktor - tyto nabíječe nejsou tak "cool" jako barevné iSDT, ale přijde mi, že z hlediska odladěnosti hw i sw jsou pořád hodně dobré. Viz třeba https://hobbyking.com/en_us/turnigy-rea ... arger.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.05.2019 11:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
tomashr píše:

Pro dnešní "digitální mládež" by mohlo být docela atraktivní tohle: https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=3592 .


Tohle už je fakt šílené. Ještě že to nefunguje jenom přes cloud a bez signálu ani ránu. Dnes, když stojí displej stovku, mi takové řešení nedává smysl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.05.2019 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Kluci začínají a nikdo z nich zatím neřekne "zůstanu u toho". Lepí na kroužku, ale doma třeba nemůžou bastlit nic (nezkoumám důvody rodičů). Proto je otázkou, zda nabíječ a extra zdroj, nebo zdroj integrovaný. Za sebe se přikláním k nabíječkám s integrovaným zdrojem a možností nabíjet z autobaterky (12V) na place. Proto původně padla volba na Imax B6 AC 80 W. Baterky máme zatím 1300 mAh 3S, létáme pro zábavu, nikoliv závodně. Příští rok přibyde 1800 mAh 3S. Pro takové nároky tahle bohaté stačila. Pokud bude něco podobného, za rozumnou cenu, nebude problém ji doporučit. Navíc ne všichni rodiče jsou ochotní kupovat na e shopech venku. Teď jsem zrovna koukal na jednu, která navíc umí storage, což by se mohlo klukům také hodit, přeci jen nechodí létat každý týden dvakrát.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.05.2019 13:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Solim Namez píše:
Tohle už je fakt šílené. Ještě že to nefunguje jenom přes cloud a bez signálu ani ránu. Dnes, když stojí displej stovku, mi takové řešení nedává smysl.


Hele ber to bez předsudků... Zaprvé úspora není o odpadnutí displeje, ale spíš o odpadnutí ovládacích prvků. A co se týče funkce, já nad tím taky nejdřív kroutil hlavou, ale pak jsem si s tím chvíli hrál a trochu uvažoval.
A když si vezmu realitu na soutěži F5J, tak stejně celý den na nastavení nesáhnu, mám všechno 3s s kapacitami buď 500 nebo 850mAh a stejně nabíjím všechno stejně (cca 1A proud), se změnou se neobtěžuji. U klasické malé iSDT se mi běžně stalo, že jsem si drbnul do nastavení, načež jsem musel hledat brýle, protože na displej nevidím (a brýle mám jen na čtení, takže je na nose trvale nemám).
Tady ti stačí v podobném režimu stisknout tlačítko a omyl nemožný... A ještě máš zcela "zásadní" výhodu, že když sedíš v křesílku a nabíječka je u auta 3 metry od tebe, tak nemusíš kvůli zjištění stavu vstávat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A píšu o režimu na F5J, ale ono to bude reálně dost obvyklé - modelář, který nabíjí dokola jeden typ baterek je jev zcela běžný, dokonce bych si dovolil odhadnout, že to bude častější jev než někdo, kdo pro každé nabití totálně mění parametry...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.05.2019 13:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
DAF píše:
Teď jsem zrovna koukal na jednu, která navíc umí storage, což by se mohlo klukům také hodit, přeci jen nechodí létat každý týden dvakrát.


Pokud chceš lepší storage a vybíjení, tak je hodně dobrý právě ten Reaktor/iCharger, mají docela slušnou rychlost vybíjení i bez doplňků pro rekuperaci (cca 25W). Tohle je u většiny nabíječů hodně ošizené, i třeba na pohled daleko výkonnější iSDT 600W má vybíjecí výkon podstatně nižší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz