Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vyzkratování nabíječky
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2020 6:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.6.2020
Příspěvky: 4
Přátelé, na airsoftu jsem po mnoha letech přešel z nimh na lipol. Asi nejsem předurčen k tomu používat lipol. Vybral jsem si 3 články a nějaký čas je v pohodě používám. Včera se mi podařilo, opravdu nevím jak, prostě jsem myslel na něco jiného, každopádně jsem ten konektor jst-xh trochu zasunul do nabíječky (mám 20w kopii imax B3). U konekrorů proběhlo pár jiskřiček, nabíječka zasmrděla a hotovo. Po zapojení se diody rozsvítí, ale myslím, že je prostě po ní. Objednal jsem novou a nějaký měřák/alarm, abych viděl, jak na tom baterka je. Ta se neohřála nenafoukla nic, zdá se, že funguje. Tak jsem napjatý, jak to dopadlo a jaké škody jsem napáchal. Je asi naivní čekat, že by měl někdo obdobné zkušenosti? Ačkoliv jsem tady četl nějaké vlákno, že zkratovat lipolku se prý povedlo už snad všem.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyzkratování nabíječky
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2020 6:58 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Ano, kamarád měl obráceně konektory a při zapojení na esc , to esc vyzkratoval.
Ohnivá koule o průměru 30 cm, z 6 mm konektorů nezbylo nic a ruku jsem léčil měsíc :lol:
Baterky 12 s 5000 mAh i esc zůstaly v pohodě, a já si chladil celou noc ruku. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyzkratování nabíječky
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2020 7:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.6.2020
Příspěvky: 4
Tak já mám 3S 1800 30C. Pro jistotu ten nehořlavý pytel, ale asi budu muset koupit ještě nějaký kabel na propojení, protože to je strašně nepraktický. Nejdřív do pytle, pak zapojit. Bojím se toho. Ačkoliv, jestli ti bouchla v ruce nabíječka, tak by mě ten pytel taky nezachránil. Příště s tím vším do hrnce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyzkratování nabíječky
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2020 7:24 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Není se čeho bát, jen člověk musí přesně vědět co dělá a nemyslet na něco jiného. Lipoly používám od "samého začátku", co se dělají a bez pytlů a podobných ptákovin. Průběžně kontroluji teplotu při nabíjení a pohoda.
Kvalitní nabíječky necpou proud do špatných baterek. Já používám Isdt .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyzkratování nabíječky
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2020 8:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.5.2005
Příspěvky: 888
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, dej tam konektory co nejdou zapojit obráceně a je to. Jos


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyzkratování nabíječky
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2020 8:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.6.2020
Příspěvky: 4
Tak ono to má takový drážky, ale ty jsou dost nejapný... Přemohl jsem je...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyzkratování nabíječky
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2020 9:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 1.12.2017
Příspěvky: 129
Bydliště: ČR
Dobrý den. Myslím, že šlo o balanční konektor, který má zámky. Přesto se podařilo ho tam nacpat obráceně. Když se chce, všechno jde :) . Já bych nespoléhal jen na konektory, ale vždycky to kombinoval s nějakým značením, např. podle barvy vodičů. Dudajovi se podařilo přepólovat regulátor (kde je na vstupu velký kondík, takže pořádná šlupka zaručená) kvůli nezvykle použitým konektorům (asi nějaké válcové 4mm bez domečku), ale pochybuji, že měl kamarád mínus na červeném vodiči a plus na černém :roll: .
Antonín


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyzkratování nabíječky
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2020 9:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.6.2020
Příspěvky: 4
Já ho tam nenarval až na krev. Ale v podstatě, než tomu ty drážky zabránily, tak už došlo ke kontaktu. Prostě pod úhlem, ale stačilo to. Žena pak chodila po obýváku a čichala. A já ani nedutal...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyzkratování nabíječky
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2020 11:36 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Lioton píše:
, ale pochybuji, že měl kamarád mínus na červeném vodiči a plus na černém :roll: .
Antonín


Jistě že neměl, ale převlečný stahovačky používáme oba dlouhý a černý na oba výstupy :wink: .
Navíc když se kecá , tak se soustředíš na všechno možný, ale málo kdy na to co děláš.
Je běžný dát si bacha , když něco pájíš. Při zapojování konektoru to už člověk nesleduje. Tam hlídáš už jiný věci.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyzkratování nabíječky
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2020 16:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Imax B3 patří k těm levnějším nabíječkám jako nabíjecí (balanční = servisní) použit konektor JST-XH.
Je lépe používat typy nabíječek co při postupu 1) zapni nabíječku 2) připoj accu
testují některé možné chyby obsluhy nebo vadný stav accu. Pokud ve fázi testování najde chybu tak nepokračuje
Test zda z nějakých důvodů nesouhlasí polarity accu - nabíječka, bývá jedním ze základních.

Příliš jsem nehledal. Určitě je i řada dalších. Tohle je příklad první nalezené.
SAFETY PROTECTIONS - TN267 LiPo battery charger has built-in
safety protections against reverse polarity, short circuit, over-charge, and over-current protection
Tenergy TN267 1-4 Cells LiPO/LiFe Balance Charger - Great For Airsoft & RC Car
https://power.tenergy.com/tenergy-tn267-1-4-cells-lipo-life-balance-charger-great-for-airsoft-rc-car-battery-packs/

U několika menších Li-Pol jsem vyrobil zkrat při přehazování pinů na potřebná místa.
Přívodní balanční vodiče roztavily izolaci ba i Cu lanka. Ta nahradila vlákno pojistky.
Po výměně vadných vodičů accu neměl žádné měřitelné zhoršení.
Používán dál dokud stářím (počet úplných cyklů nebo čas od výroby) neodešel.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz