Switch to full style
Dneska se procesory objevují všude, pokud máte nějaký nápad, či udělát, tak se neváhejte pochlubit.
Odeslat odpověď

Re: Stavebnice osciloscopu

sob 07.11.2015 13:42

Jindra_S píše:... Zajímalo by mne, zda je to ruseni normalni na vyráběných kapesnich osciloskopech.

DSO 201, kalibrační signál (z jiného osciloskopu); ty schůdečky na začátku jsou někdy po celé délce pulzu, v té velikosti co je teď vidět. Připojené to bylo docela prasecky; rozumnou sondou by to asi bylo i menší.
DSO_201.jpg

Re: Stavebnice osciloscopu

sob 07.11.2015 15:49

Příčinou bude nesprávně kmitočtově vykompenzovaný vstupní dělič. Na solidních osciloskopech bývá pro vykompenzování kapatní trimr, což tady asi není.

Edit: Jestli máš schéma můžeš ho sem dát? Stačí i jen část vstupu.

Re: Stavebnice osciloscopu

ned 08.11.2015 9:27

Pokud byse někomu nechtělo pájet a chtěl ušetřit, mohu přenechat svou sestavenou stavebnici za cenu nesestavené. :)
(Na naučení dobré, ale nakonec jsem šel do USB osciloskopu, protože v dílně mám i notebook)

Re: Stavebnice osciloscopu

pon 09.11.2015 19:13

Jindra_S píše:.........- V průběhu je na můj vkus velké rušení - na fotkce je ukázka. Dělá to i při napájení baterií. Je to normální?


Tak jsem taky neodolal a už si hraju.
To rušení tam mám taky. Celou vstupní a analogovou část jsem projel velkým osciloskopem a signál až po výstup z operačních zesilovačů je příkladně hladký.
To rušení je způsobeno až v digitální části, s tím asi těžko něco uděláme.

Jinak se mi osciloskop moc líbí.

Re: Stavebnice osciloscopu

stř 09.03.2016 17:01

jyrry píše:DSO 201, kalibrační signál (z jiného osciloskopu); ty schůdečky na začátku jsou někdy po celé délce pulzu, v té velikosti co je teď vidět. Připojené to bylo docela prasecky; rozumnou sondou by to asi bylo i menší.
DSO_201.jpg



do tohoto trebs dat BenF software a lepsie zariadenie zs cena/vykon nezozeniete

lepsie raz vidiet ako 1000x " pocut" s voltmetrom

Re: Stavebnice osciloscopu

stř 09.03.2016 19:14

Ty "schudecky" na kalibracnim signalu se daji vykompenzovat kapacitnim "trimrem" na sonde ... ale ne vsechny "cinske" sondy ho maji. Jinak proto k tomu prodavaji i ten plastovy sroubovacek
Odeslat odpověď