Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Programovací karta Flycolor
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2022 14:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kámoš si koupil do potápěčskýho scooteru 120A régl Flycolor místo původního 80A MGM, který se zmrtvil. A k tomu programovací kartu https://hobbyking.com/en_us/hobbyking-esc-programming-card.html protože regl není řízenej z vysílače ale ze speciálního generátoru impulsů s pomalým rozběhem a doběhem a zapínáním a vypínáním přes magnetický red spínače. Prodejce mu ale nedal k reglu ani tý kartě žádnou dokumentaci. Regl jsem našel na netu a stáhnul návod. Ale tu kruhovou kartu prodejce na stránkách nemá, chyba 404.
Problém s kartou byl, že nálepka s funkcema je nalepená pootočená a významy proti kolíčkům jsou nesmyslný.
Našel jsem ji ale na HobbyKingu i s fotkama, takže jsem nálepku strhl a nalepil správně.
Jenže i tak mi není moc jasný, jak se s touhle kartou programuje. Nemáte od ní někdo návod? Pokud jsou dvě volby, třeba Rotation Normal a Reverse a 3 piny, tak předpokládám, že se propojí středový pin s jedním nebo druhým krajním. Ale jak to funguje u volby Batt. Helic, kde je 5 významů a 6 pinů? Nebo u volby Batt protect, kde jsou 3 volby a 4 piny? Propojují se dva krajní, dva prostřední, dva krajní na druhý straně?
Všechny regly jsem měl s displejem a nebo ledkama s tabulkou a tlačítkama, tam bylo programování prkotina ale tohle ? :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Programovací karta Flycolor
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2022 17:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Programovací kartu Flycolor už pár let mám,ale už dlouho jsem ji nepoužil,tak nedokáži odpovědět.Ale pokud se dobře pamatuji tak návod by jsi mohl najít u "emotors".Tak ať se zadaří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programovací karta Flycolor
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2022 18:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
https://www.aliexpress.com/item/3291528 ... a1a56a7c35
Jestli je to ona tak se propojí dva sousední piny.Třeba na Batt.Helic máš propojené prostřední dva piny takže RPM Off...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programovací karta Flycolor
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2022 18:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Právě že na Emotors tahle kulatá karta není.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programovací karta Flycolor
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2022 18:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
blembondo píše:
Jestli je to ona tak se propojí dva sousední piny.Třeba na Batt.Helic máš propojené prostřední dva piny takže RPM Off...

Asi to tak bude, jen mě to přišlo dost divný. Odzkoušel jsem to zatím na Reverz a Normál a chodí. Ale třeba rozběh Soft a Very Soft jsem žádnej rozdíl nepozoroval. Divný taky je nastavení brzdy. Jakej je rozdíl mezi NO a OFF? NO jako není a OFF jako vypnuto? Co to je za blbost? Nemá to být ON a OFF číňan co umí jen štětkovaný písmo prohodil podivný latinkový symboly? Ale reakce v obou polohách je naprosto stejná.
Stejnou záhadou mi je u toho Batt.Helic NiMH a LiPo. Jak je to potom s vypínacím napětím v Batt. Protect? Na LiIonky se mi hodí 3V nebo 2,8V ale co jsou ty procenta?
Dík za případnou osvětu. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programovací karta Flycolor
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2022 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
http://en.flycolor.net/uploadfile/201710/4fa8fc16ea.pdf
http://en.flycolor.net/uploadfile/202109/a0527d872c.pdf
No OFF je jasný překlep.Procenta vůbec neřeš.To je čajna konstanta. :mrgreen: Co je ACC moc netuším.Akcelerovaný rozběh?Heli1 a 2 taky nevím.Možná nějaký křivky výkonu když je on governor.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programovací karta Flycolor
PříspěvekNapsal: stř 19.10.2022 8:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dík za to druhý PDF, je to tam v anglině. Já našel jen v štětkopísmu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz