Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2023 3:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Hm ty běžky potíž. Ventuski říká na vršcích řádově cm. Mizerná je teplota u povrchu -2 ve 2 m -1. Poslední mírné srážky 3 mm úterý 14. po půlnoci. Následný pás srážek, přeletěl o kus jižně. Zhruba pod rovnoběžkou procházející Prahou. Navíc to byly údaje odhadované z dat radaru. Konfrontace s CHMI měření spadlých srážek pozemními stanicemi říká srážkoměrná stanice Vysoké nad Jizerou mezi 9. až 14.3. úhrnem cca 35 mm Vysoké nad Jizerou Což tam vidíš, včetně roztátého sněhu, v reále. Udržované běžecké tratě vedou převážně národním parkem. Ty ve vyšší poloze od 700 do 800 m nad m. Zasněžovaná je např. sjezdovka Pizár. Když jsem byl v roce 1975 na polské straně Krkonoš tak jsem měl širší dřevěné lyže cca 2 metry. S přidělaným běžeckým vázáním a přidělanými kovovými hranami v délce cca 50cm pod botou. Kolegyně napůl profi běžkyně na lyžích navrhla trasu, klasika po vrcholu podél státní hranice. Já se cukal, že to se svým lyžařským uměním nezvládnu. Hučela tak dlouho, až jsem si krajem sjezdovky dolní část asi 300 m vyběhnul nahoru. Dřeváky byly slušně namazané, nahoru to šlo. A kupodivu i oblouky pluhem to šlo dolů. A když to byl úsek obzvlášť strmý tak jsem ten oblouk zastavil bokem ke svahu a příklonem k a od svahu, se dařilo regulovat rychlost bočního sesouvání. Chci tím říct, že pokud najdeš, ne příliš obsazenou zasněžovanou loučku, jde tam vegetovat i na běžkách, bez nutnosti použití vleku nebo lanovky. Záleží jen jak jsou na tom tvá kolena. Já je tehdy ač už operované po úraze vyjmutím menisku, ve stavu slušně použitelném. Když se pohybem zahřála. Horší to bylo až po návratu na ubytovnu. Ale i tak jeden brufen týdně to zase, tenkrát ještě, na dalších sedm dní stačil srovnat. Mapa běžeckých tras (PDF – 3 MB) Předpověď dobrá tak na inline brusle Předpověď Paseky nad J. Sníh jen tam kde se zasněžuje JESENÍKY Sníh, stav sněhu Tak jsem se virtuálně podíval do Jeseníků. A zazvzpmínal na časy kdy jsme místa poblíž Kořenov a Malá Úpa navštěvovali. Hlavně v létě. A párkrát i v zimě. No ale to bylo ještě v dobách, kdy tam v zimě bylo bílo sněhem už v rovinách na úpatí hor.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2023 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Příloha:
83D85A45-C1DD-4355-8704-55C3859F9ABF.jpeg
83D85A45-C1DD-4355-8704-55C3859F9ABF.jpeg
[ 82.51 KiB | Zobrazeno 1218 krát ]

Snih nakonec v pohodě. Jen tady ty trasy nejsou protažený a rozsekaná ta vrchni zmrzlá krusta. Kolega běžkař z auta vedle mě mi radil přejet bud na Jizerku nebo k polákum.že to tam maji protaženy a upraveny. Uvidim, já ty běžky zase až tak moc neproživam tak jestli to trochu pujde tady tak tu asi zustanu.


Přílohy:
6EEE1BEF-130B-4718-9F11-A456899BDE08.jpeg
6EEE1BEF-130B-4718-9F11-A456899BDE08.jpeg
[ 85.69 KiB | Zobrazeno 1218 krát ]

EC3F5513-E50E-4D31-95BC-A08C18824839.jpeg
EC3F5513-E50E-4D31-95BC-A08C18824839.jpeg
[ 95.66 KiB | Zobrazeno 1218 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2023 12:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Zitra by se měl vitr otočit plus minus na svah a postupně dorazilo pár běžkařu tak to určitě tady pujde i na běžkách tak zústávám. Zatim zevluju v autě ale asi dnes alespon na chvili vypadnu na běžky. Je tady ale už docela blbej mobilni signal tak mi to občas padá. Druhá telka— couvací monitor mi tady ale jede přez dvbt2 tak v poho :D dobijeni z cyklobaterii jsem zapojil až dnes tak to budu pruběžně sledovat kolik tak plus minus dobijet.
Příloha:
AEBD3A07-9C81-4AE7-83C8-0AD1F4783BD3.jpeg
AEBD3A07-9C81-4AE7-83C8-0AD1F4783BD3.jpeg
[ 127.13 KiB | Zobrazeno 1203 krát ]



Přílohy:
2D90F6E0-BFDA-402C-B710-F3E8A612AEEC.jpeg
2D90F6E0-BFDA-402C-B710-F3E8A612AEEC.jpeg
[ 99.31 KiB | Zobrazeno 1203 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2023 12:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
pepin píše:
"Obrázky" Snih nakonec v pohodě. Jen tady ty trasy nejsou protažený a rozsekaná ta vrchni zmrzlá krusta. Kolega běžkař z auta vedle mě mi radil přejet bud na Jizerku nebo k polákum.že to tam maji protaženy a upraveny. Uvidim, já ty běžky zase až tak moc neproživam tak jestli to trochu pujde tady tak tu asi zustanu.
Dík za online obrazové zpravodajství. z českých hor, kde 15. 03. 2023 je ještě nějaký sníh. Tady dole je v poledne slunečno, a kolem 4 °C. Fouká, takže pocitová je -2°C. Zítra (pokud vyjde předpověď a vypadnou srážky z mraků) by na Jizerkách mohlo napadnout něco málo prašanu. Pokud by se spojil se starým pokladem bylo by to ideální i na neupravovaných trasách. Pokud se rozhodneš pro Gory Izerskie autem, tak asi přes Harachov do Jakuszyc. U biatlonového stadionu je parkoviště a předpoklad upravených stop. Já byl 1975 začátkem 1975 tři měsíce v Sobieszówě. Říkají tomu městečko, ale je to spíš větší vesnice poblíž větších Jeleniej Góry a Szklarska Poręba. Autostopem (vezené osoby se řidiči složily na příspěvek na benzin) jsme dojeli k cestě na hřeben. Pěšky vyběhli a courali se stezkou na hřebeni.
Edit02 Jo signál tam byl horší vždy. Dost zaleželo na operátorovi a mobilu. I přesto se často muselo kopcem o kus výš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2023 13:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Joo už začina chumelit. Par běžkařu dorazilo tak to evidentně pujde i tady. Jestli se zitra opravdu stoči vitr na sjezdovku tak by to mohlo byt i s easygliderem docela fajn. Jediny co je tady trochu na prd je špatny mobilni signál kdyby jsi někde vygooglí jak to pořešit jinak než mobilem na střeše auta dost by mi to pomohlo nejenom tady. V lětě když někde kempuji v doliku u rybniku se serfem tak s tim mobilnim signalem taky občas zápasim. Dnešek asi nakonec opravdu jen proválim v autě u telky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2023 14:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Na chvili polevil vitr ze svahu což nešlo ignorovat :D
Příloha:
BB986927-E8A0-4ADE-A5A0-8258BC8E0345.jpeg
BB986927-E8A0-4ADE-A5A0-8258BC8E0345.jpeg
[ 72.91 KiB | Zobrazeno 1196 krát ]



Přílohy:
E889BD8A-87D8-4867-A238-41916EC99A29.jpeg
E889BD8A-87D8-4867-A238-41916EC99A29.jpeg
[ 94.41 KiB | Zobrazeno 1196 krát ]

5ADADC04-F472-4F37-973B-FEF986880705.jpeg
5ADADC04-F472-4F37-973B-FEF986880705.jpeg
[ 105.27 KiB | Zobrazeno 1196 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2023 17:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
pepin píše:
Na chvili polevil vitr ze svahu což nešlo ignorovat :D Fotky
Pokud se s mobilem necourám, a ten se napojuje na buňku jen v jednom směru, lze dát na střechu více prvkovou Yaginu (na patřičné pásmo). A k mobilu natáhnout krátký koaxiální kabel. S malými ztrátami pro kmitočet pásma. Anténu na okně a kabel cca 5m jsem míval k modemu u ntb. Při práci z domova. Neb operátor zaměstnavatele měl buňku poněkud dál. A jen málo nad horizontem budov v mé blízkosti. A frajeřina je (když risknu krádež, dle míry rizika), a za anténu dám wireless router. Ať vše funguje jak má, aby jsi si pobytu užil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2023 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Tomu moc nerozumím. Malou yaginu jsem dřiv použival pro tv setobox ale že by šla připojit nějak i k mobilu ? Já mívám někdy a někde problém se signálem O2 operátora. Proto mobil se simkou venku na střeše auta a přez hotspot pak jiný mobil nebo tablet v autě. Když mi pak ale někdo volá musím pro mobil na střeše auta.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2023 22:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Tak dobíjení autobaterie z cyklobaterii přez modelařskou nabiječku kde si mohu nastavit a pruběžně připadně upravit kolik tam pustit se mi teď už zdá že naprosto v poho použitelny.napěti na autobaterii udržuji mezi 12/12,5 v. Kolisá to na autobaterii podle venkovní teploty a podle toho co a kolika A porůznu dobijim. Když začnu dobíjet modelařskou baterku 3 A tak napěti pochopitelně klesne oproti dobíjení mobilu pár milikama na 5 voltech.Plus minus mi to ale opravdu nakonec vychází na dobijecich cca 700 ma. To by tak odpovídalo.Co jsem tak nějak byl zatím schopný změřit tak auto si pro svoji elektroniku trvale sosá cca 300 má. Ventilátor plus podávací čerpadlo budíku když jedu na minimum a cca 250 ma.

Po cca 13 hodinách jsem dobil do autobaterie cca 9,5 Ah a z cyklobaterie sosnul cca 5Ah to tak nějak si myslím sedí. Nějaky ztráty přez měnič tam budou a navíc ty měřaky nejsou samozřejmě kalibrovaný.Výhledově ještě pořešim s autoelektrikářem jak jen napájet pamět rádia a zbytek auta při kempováni odpojit. Každy otevřeni a zavřeni dveři si začne sosat cca 1,5A. Sice krátkodobě ale je to zbytečné.zitra by mi mělo asi fakt i když málo ale foukat na komoru__ sjezdovku tak doufám že to půjde prubnout jestli to tady bude na svahováním použitelny. Jestli jo tak jsem docela rád že jsem poté co jsem opustil ranou nedal pryč větši makety větronu. Tady by to byla s 4,2m Asv tutově paráda. Určitě sem pojedu na kolobrndy tak bych jen plánoval podle směru větru a přibalil i nějaky trochu serioznějši modylek než jen easyglidera. Výhled je tady nádherný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2023 0:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Ten tablet jsem nakonec přez nějaky bluetooth reprak odpiskal. To fakt nejde.nějaka prima zoom ještě v poho ale večer davam většinou nějakou muziku z yotube a to se už nedá. Na tom činskym zesilovači je fajn že je tam samostatně klasicka korekce hlasitost plus kolik basy vyšky tak i samostatně hlasitost pro odfiltrovany basovy reproduktor. V praxi když je malo basu stači snižit zakladni hladitost.jen je potřeba si nejdřiv ujasnit co chci konkretně upravit a netočit zmatečně knoflikama doleva doprava. Ale ono v připadě malejch reproduktoru to hold prostě nefunguje že by to hralo přijatelně v poho jen na knofliku hlasitosti


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2023 2:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Ještě bych chtel vyhledově nejak kompromisně ořezat elektroniku ptákovin okolo kytary ve vivaru v poho ale v caddyně už musim vážit co se tam ještě vejde a co už bude problem. Ale jednoznačne s tou kytarou jsem vždy schopny umletit mraky času jen tak brnkanim do zblbnuti. [youtu_be] https://youtu.be/CrFXb7j0iSQ[/youtu_be]


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2023 3:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
pepin píše:
Tomu moc nerozumím. Malou yaginu jsem dřiv použival pro tv setobox ale že by šla připojit nějak i k mobilu ? Já mívám někdy a někde problém se signálem O2 operátora. Proto mobil se simkou venku na střeše auta a přez hotspot pak jiný mobil nebo tablet v autě. Když mi pak ale někdo volá musím pro mobil na střeše auta.
Kdysi mívaly mobily konektor pro připojení venkovní antény. Dnes se užívá "repeater" což je venkovní anténa + oddělovací zesilovač + anténa ve vnitřní prostoru 2 až 5 (ale i 15) tisíc. zesilovač gsm signálu pro mobily Kdysi existovaly i "vazební členy" které s připevnily k telefonu. Takže mobil byl na drátě. Taky jde na ten konec uvnitř prostoru přes konektor dát lambda čtvrt ocásek = anténu přijímače 2.4 GHz ty mají 50 ohm i pokud máš venku TV anténu a kabel 75 ohm, není to ideálně přizpůsobené, ale za pokus to stojí. Ten 1/4 ocásek by měl být ve volném prostoru, takže k mobilu chytit kabel a ocásek nechat trochu přečuhovat. A z bez-kabelového mobilu máš rázem telefon na drátě.
Edit02 Někdy se zbaví konec kabelu vnější izolace a stínění tako část se 2 až 3 závity omotá kolem telefonu, nebo se k telefonu přiblíží. Je to takové zákopové řešení Ukrajina.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.03.2023 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Diky . Až se vratim domu tak kouknu na ty gsm zesilovače.

Dnes jsem byl na běžkách a trasy co vedou lesem to bylo se sněhem naprosto super. Jak se ale vyjede z lesa na jižni louky tak tam už je to spíš na kolo :D

Odpoledne jsem chvilku prohnal easyglidera. Vitr šel hodně z boku ale nosilo to. Nejspíš termika. Zitra by to mělo foukat vic na svah tak to zase prubnu. Ale jak je zima a fouká vitr tak to dám tak 10 minut a mažu se zase ohřát do auta.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.03.2023 4:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
pepin píše:
Díky . Až se vrátim domu tak kouknu na ty gsm zesilovače...Ale jak je zima a fouká vítr tak to dám tak 10 minut a mažu se zase ohřát do auta.
Ono motat kolem mobilu tu tlustou pěnovou "duši" koaxiálního kabelu, asi nic moc. Leda tak mít přiloženo kousek vedle mobilu "v luftě", nebo na nevodivé podložce. Když by se to mělo omotávat tak by měl jít použít kus lanka nebo drátu (nejlíp teflonová izolace) napojený na živý střed kabelu. Ale je to takové zákopové partyzánské řešení. Na létání v zimě by byla ideální průhledná kopule na střeše auťáku. Něco ve stylu sci-fi základnové stanice na Marsu. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.03.2023 9:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Jako že by stačilo omotat mobil coaxem a tim bych si trochu pomohl ? No to by bylo uplně super obejit se bez něčeho co musí být zase napájené. Uplně přesně ale nechapu z toho tveho popisu jak to omotani provezt.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz