Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 16:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
viz nadpis ... rád bych do měl po ruce. Nemusí to být žádný vědecký přístroj, ale potřeboval bych, aby byl spolehlivý - nepotřebuji přesnost na 0,1 m/s ... stačí třeba cca 0,5 m/s - prostě abych měl představu jaké jsou nárazy a stálý výtr a mohl s tím nějak porovnávat chování modelu za různého větru. Hodila by se i skladnost a pokud možno malá háklivost na nějaké zacházení. Nebudu s tím driblovat, ale abych s tím nemusel zacházet v rukavičkách. Jo a s ohledem na účel do toho nemusím investovat zbytečně mnoho (=víc než bude nutné abych dosáhl cíle a nezlobilo to).

Koukal jsem třeba na :

http://shop.alienmode.cz/product_info.php?products_id=808 - tam mi přijde moc titěrná a nedůvěryhodná ta vrtulička
http://shop.alienmode.cz/product_info.php?products_id=725
http://shop.alienmode.cz/product_info.php?products_id=796

nebo pak

http://dx.com/p/smart-sensor-1-5-lcd-digital-wind-speed-anemoscope-wind-chill-thermometer-17461?item=1#.UtvegWRNx-U
http://dx.com/p/uf-tools-gm816-handheld-plastic-sport-anemometer-w-strap-croci-black-1-x-cr2032-262133#.UtvfS2RNx-U


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 16:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
S úspěchem používám vlastní ruku, který utrhne hocijaké chmýří a pustí ho po větříku.
Lze taky použít nějaký kus krepáku na tyčce, klacíků všade hafo. Pak stačí jen pohled bezprostředně před startem.

Někdo holt si potrpí na šperky...

:lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 16:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
corona píše:
S úspěchem používám vlastní ruku, který utrhne hocijaké chmýří a pustí ho po větříku.
Lze taky použít nějaký kus krepáku na tyčce, klacíků všade hafo. Pak stačí jen pohled bezprostředně před startem.

Někdo holt si potrpí na šperky...

:lol:


to je přesně ta odpověď ve kterou jsem doufal. Věcná a užitečná.

Netuším, jak máš vycvičenou ruku a klacíky, ale tím vercajkem co popisuješ poznám tak leda odkud fouká a zda hodně hodně nebo málo málo. A na to mi stačí nasliněnej prst když jsme u toho. Mě to holt z důvodů, které nemá smysl rozepisovat a které jsou každému ukradené, teď zajímalo trochu přesněji. Hodí se mi to totiž nejen kvůli letadlům ale na více sportů. Takže pokud by měl někdo doporučení na něco přesnějšího než krepák na klacku budu vděčný.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
jindraj píše:
Netuším, jak máš vycvičenou ruku a klacíky, ale tím vercajkem co popisuješ poznám tak leda odkud fouká a zda hodně hodně nebo málo málo. A na to mi stačí nasliněnej prst když jsme u toho. Mě to holt z důvodů, které nemá smysl rozepisovat a které jsou každému ukradené, teď zajímalo trochu přesněji. Hodí se mi to totiž nejen kvůli letadlům ale na více sportů. Takže pokud by měl někdo doporučení na něco přesnějšího než krepák na klacku budu vděčný.

To se ovšem pleteš.

Nasliněnej prst není dobrý "měření". Ani náhodou nenahradí to chmýří, co zvedneš nad hlavu, pustíš a sleduješ směr a rychlost. Ze dvou metrů výšky to chmýří někam letí - hned vidíš směr a sílu (vteřiny a metry snad zná každej), navíc to snadno zopakuješ a postavíš se trochu jinak, abys třeba nestál "ve směru".

Tenhle vercajk za českoobchodnických 1000aněco či čínskou 1/3 až 1/2 je opravdu jenom hezkej šperk, kterej ani nemusí ukazovat tak pěkně přesně, jak to chmýří.
Jak to asi bere směr? Jen a pouze na základě tý minivrtulky, že...?

Při jakým asi sportu to může někdo potřebovat? Hod čímsi? Běh? Snad jachting...?
Silně pochybuju, že by byly třeba přesnější hodnoty, než pro lehký éro.

Mimochodem - máš ty vůbec představu, jak se směr a síla prodění při zemi rychle mění třeba v klidném dopoledni, kdy se tvoří stoupáky?
Změřím před startem - 1,5 z 220°.
Za 3 minuty startuju znovu a ejhle - 0,5 ze 180°.

Jednoznačně můžu říci, že nejenže nemáš praxi a obecný odhad, ale asi si chceš na ty šperky za každou cenu potrpět.
Tak do toho - možná maj někde i pozlacený....

:mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 17:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
Hele nehodlám ti brát ty tvoje zálesácký metody, ale buď tak moc laskavý a nekastuj když víš opravdu houby o tom, co a k čemu by se mi hodilo. Když tu někdo zjišťuje jaký větroň by mohl být dobrý a zda jít do kompozitu, tak ho taky asi nemá smysl poučovat o tom, že lepší je drak na šňůře - ten přeci také létá. Pokud netušíš u kterých aktivit by se mohlo hodit znát sílu větru tak tě poučovat nehodlám. Slyšel jsi někdy třeba o surfu, jachtaření, kitu, golfu? Paraglidisti /což už ale nejsem/ to sebou tahají také. Dělám toho prostě víc, kde se mi to hodí a i když zatím jsem se bez toho obešel, tak mě napadalo, že už se to nějak nakumulovalo a že by to mohlo být fajn to jen neodhadovat. Tak prostě zjišťuji možnosti. Podle toho co píšeš chceš jen rejpat a ne poradit, protože na téma anemometr jsi nenapsal ještě ani slovo. Pokud máš čím přispět k tématu, tak prosím, pokud ne, tak by bylo bezva neničit vlákno. dík

mimochodem jako příklad toho jak moc jsi vedle s odhadem toho na co to potřebuji, opravdu mě netrápí vítr rychlosti 0,5 nebo 1,5 m/s - pro mé úšely mě zajímají hodnoty od 6 m/s výš. Už tě vidím jak stopuješ dobu letu a odměřuješ (pokud ho ještě uvidíš) nějaké stéblo ve větru třeba 12-15 m/s. tak asi tak proč se držet tématu


Naposledy upravil jindraj dne ned 19.01.2014 17:39, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 17:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
To Corona: nejak mi nedochazi , proc do nej tak rejes. Vrta nekdo do tebe, ze pouzivas internet a neposilas zpravy po holubech? Taky ne.

Nebal bych se koupit uplne obycejny, u silnejsich vetru je presnejsi, nez prosty odhad. A malou silu vetru odhadnes sam.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 17:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
jindraj píše:
...na téma anemometr jsi nenapsal ještě ani slovo. Pokud máš čím přispět k tématu, tak prosím, pokud ne, tak by bylo bezva neničit vlákno. dík

Já tu uvedl, jak se nejjednodušeji a neúčiněji zjišťuje směr a síla větru při zemi, když jdu s modelem na start.

Velice dobře jsem odhadl, že potřebuješ nějakej šperk, pane hypersport-golfisto - je mi jasný, že mezi nóbl lidma, co musí mít při sportu límeček a značkovej vohoz nebudeš zjišťovat směr a sílu větru bez nějaký vychytávky.
Ale můžeš se zeptat i třeba na jacht-fóru - na vodě se chmýří nezvedá, klacíky nejsou a fanglička na stěžni se k tomu nehodí, bo loď může být v pohybu....

:lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 17:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
LittleFalco píše:
To Corona: nejak mi nedochazi , proc do nej tak rejes. Vrta nekdo do tebe, ze pouzivas internet a neposilas zpravy po holubech? Taky ne.

Nebal bych se koupit uplne obycejny, u silnejsich vetru je presnejsi, nez prosty odhad. A malou silu vetru odhadnes sam.

1.
Bude SZ.

2.
Klidně zarej, že nepoužívám holuby. Vysvětlím.

3.
Ano, u opravdu silnějších větrů, třeba jako 10 - 15 m/s, je opravdu přesnější anemometr než ten prostý odhad chmýří/fanglička. Kdo ale v tom větru lítá? F3F a podobně, to on asi neřeší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 17:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2011
Příspěvky: 511
Bydliště: Cerhovice, ČR
Obrázky: 10
Zkus to tady, ceny příznivější, kvalita od pohledu stejná: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... anemometer

Třeba toto z CZ je stejné jako toto z HK.

Jinak souhlasím s corona, je to jen hračka a navíc to i vypnuté hrozně žere baterie (vlastní zkušenost).


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 17:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
danidani píše:
...je to jen hračka a navíc to i vypnuté hrozně žere baterie (vlastní zkušenost).

Jo, je to tak.

Preferuju jednoduchý a účinný věci, bez zbytečných mezičlánků, pokud nejsou nezbytný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 17:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 1248
Bydliště: Ostrava
Pred casem jsme zkouseli tento: http://www.geoserver.cz/meridla-velicin ... _anemometr
Porovnavali jsme namerene hodnoty s profi masinkou a rozdil byl tak 0.1-0.2 m/s u okamzite rychlosti, u prumerne hodnoty jsme rozdil nezaznamenali, pri mereni (celkem asi 2h) nebyly tak velke rozdily vetru. Tenkrat nebyl zadny citelny narazovy vitr, takze vysledek nas uspokojil.
pozn.: to vse pri cinnosti, ktera nesouvisi ani se sportem ani s modelarstvim.

_________________
Xenomorfus
Traxxas,Absima CR4T,Hotwing,Crack Jak-55,150cm Mlok,P-51D,Stuka
Si vis pacem, para bellum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 18:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2004
Příspěvky: 192
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
Já používám Windmaster 2,moc dobrá věc.Bez něho je to vždy pouze hrubý odhad.
Májí ho třeba zde:

http://www.skisurf.cz/eshop/nahled.php?id=392

Fotka v akci zde:

https://picasaweb.google.com/1058216174 ... 6972114226

https://picasaweb.google.com/1096204786 ... 0380240210

https://picasaweb.google.com/1150086964 ... 9784388866


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 18:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
takže abych vysvětlil - nemám problém s tím, že někdo řekne, že je anemometr hračka - to je zcela bezpochyby a jednoznačně. Ostatně sám píšu, že nehledám vědecké nářadí. K tomu ale jediný zato definitivní argument - nejsou ale snad všechny modely jen hračky a zábava? Mám už ale problém s tím, že corona mě kastuje za to, že si vymejšlím jiné hračky, než s jakými si rád hraje on a že je chci používat jinak, než to zřejmě dělá on a taky mi vadí, že vlákno, které může sloužit jako zdroj nějaké informace k dost konkrétnímu tématu pro někoho, koho to bude zajímat, se plní nesouvisejícím balastem a když na t upozorním, tak osobními výpady - má-li se mnou či mým hraním osobní problém navrhuji mu SZ jako vhodnější prostředek ventilace emocí.


jinak pro danidani - to co píšeš o tom vybíjení je přesně to, kvůli čemu jsem to vlákno založil - víš jaký model to byl? předpokládám, že to co popisuješ je technický nedostatek a snad tím netrpí všechny tyhle bazmeky od všech výrobců. kdyby sis vzpoměl, bylo by to bezva - to by mi třeba vadilo. mám rád věci fungující.

pro xenomorfus - to Testo je moc pěkné a podle všeho dobré, ale pro mé účely už moc drahé. Určitě je fajn, jen to už bych si na to hraní nezdůvodnil. Zase je třeba připustit. že tohle nelítá :)

jinak zdá se v téhle kategorii se to celkem opakuje zdá se :) jen u různých prodejců a za různé ceny.

tak hraní zdar


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 18:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Taky používám Windmaster. Jako výhodu u něho vidím to, že ho nemusím směřovat přesně kolmo na vítr.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2014 18:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
jindraj píše:
1.
...vybíjení je přesně to, kvůli čemu jsem to vlákno založil .... mám rád věci fungující.

2.
....navrhuji mu SZ jako vhodnější prostředek ...

1.
Ano, fungující - nejlépe jednoduché a spolehlivé.
Možná dojdeš praxí, co pro polítátka nejlepší...

2.
Přijímám...

:mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz