Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: stř 22.06.2022 11:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Trochu som sa pohral s kalibráciou v rámci možnosti. Balancovanie vyzerá super. Rozchádza sa o 0,001V.
Na obr. je dokončenie Storage režimu na 3,8V. Ono to napätie (logicky) vždy trochu po dokončení vystúpi. Ale ukončenie bolo presné.


Přílohy:
storage.JPG
storage.JPG
[ 81.22 KiB | Zobrazeno 1977 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: pon 18.07.2022 16:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 471
Pro juraj.jurej,
Několikrát tady v tomto vláknu kalibruješ nabíječ Toolkit M8S. Ptám se "jak prosím Tě".
Koupil jsem jej asi před rokem od Hořejšího a tam je v návodu toto:

"Manuální kalibrování napětí.
Nabíječ je vypnut.Stiskněte otočný ovladač a nabíječ během stisku připojte ke zdroji proudu. Systém přejde do ručního kalibrování napětí. Ke kalibrování je třeba mít přesný voltmetr. změřte napětí článku, vyhledejte článek v menu a otáčením ovladače nastavte jeho napětí podle údaje z voltmetru. Po dokončení kalibrace přesuňte kurzor na "save" a krátce stiskněte ovladač. Pokud je kalibrování a uložení normální, ohlásí se zvukové znamení. Stiskněte Exit nebo vypněte nabíječ."
Toť vše z návodu ke kalibraci napětí.

A teď jak jsem to dělal já:
Změřil jsem si na čtyř článku napětí jednotlivých článků směrem od mínusu k plus pólu. Připojil jsem čtyř článek k nabíječi Toolkit M8S a v jednotlivých políčkách od jedné do čtyř jsem nastavil napětí těch čtyř článků, které jsem naměřil voltmetrem. No a pak jsem dal save a exit. Dělal jsem to vlastně podle návodu co je výše.Ale při tom kalibrování těch článků je tam ještě jedna malá tabulka a v ní taky skáčů různé hausnumera. K čemu to je? O tom není v návodu zmínka. Jo a měřím Multimetrem Mastech Ms8265 a Aneng M10. Jsou to celkem přesné multimetry. Je mezi něma jen nepatrný rozdíl
A nakonec toto:
nastavil jsem po té "kalibraci" nabíječ na 4,20V na článek a nabilo mě to na 4,17V na článek. Na baterii, která je nová, potřetí nabíjená. Takže ten návod v manuále je k čemu?,?
Takže bych byl rád, kdyby mě někdo zasvětil do té kalibrace. Určitě dělám někde chybu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: čtv 21.07.2022 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Janek2 píše:
Pro juraj.jurej,
Několikrát tady v tomto vláknu kalibruješ nabíječ Toolkit M8S. Ptám se "jak prosím Tě".
Koupil jsem jej asi před rokem od Hořejšího a tam je v návodu toto:

"Manuální kalibrování napětí.
Nabíječ je vypnut.Stiskněte otočný ovladač a nabíječ během stisku připojte ke zdroji proudu. Systém přejde do ručního kalibrování napětí. Ke kalibrování je třeba mít přesný voltmetr. změřte napětí článku, vyhledejte článek v menu a otáčením ovladače nastavte jeho napětí podle údaje z voltmetru. Po dokončení kalibrace přesuňte kurzor na "save" a krátce stiskněte ovladač. Pokud je kalibrování a uložení normální, ohlásí se zvukové znamení. Stiskněte Exit nebo vypněte nabíječ."
Toť vše z návodu ke kalibraci napětí.

A teď jak jsem to dělal já:
Změřil jsem si na čtyř článku napětí jednotlivých článků směrem od mínusu k plus pólu. Připojil jsem čtyř článek k nabíječi Toolkit M8S a v jednotlivých políčkách od jedné do čtyř jsem nastavil napětí těch čtyř článků, které jsem naměřil voltmetrem. No a pak jsem dal save a exit. Dělal jsem to vlastně podle návodu co je výše.Ale při tom kalibrování těch článků je tam ještě jedna malá tabulka a v ní taky skáčů různé hausnumera. K čemu to je? O tom není v návodu zmínka. Jo a měřím Multimetrem Mastech Ms8265 a Aneng M10. Jsou to celkem přesné multimetry. Je mezi něma jen nepatrný rozdíl
A nakonec toto:
nastavil jsem po té "kalibraci" nabíječ na 4,20V na článek a nabilo mě to na 4,17V na článek. Na baterii, která je nová, potřetí nabíjená. Takže ten návod v manuále je k čemu?,?
Takže bych byl rád, kdyby mě někdo zasvětil do té kalibrace. Určitě dělám někde chybu.


Neviem, akú tabuľku myslíš.
Kalibráciu rob pri nabitom aku. Najdôležitejšia je presnosť okolo koncového napätia. Nabi na plno napr. s inou nab. Potom nastav celkové napätie a jednotlivých článkov.
To číslo v kalibrácii posúvaj tak (nevypovedá presne o hodnote napätia), aby ti korešpondovalo napätie na nabíjačke s nameraným na aku. po vystúpení s kalibrácie.
Súčet napätia musí čo najpresnejšie súhlasiť s celkovým napätím.

_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne čtv 21.07.2022 9:38, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: čtv 21.07.2022 9:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 471
juraj.jurej píše: Neviem, akú tabuľku myslíš.

No když zadáváš tu kalibraci, tak je tam centimetr od spodku displeje v červeném podsvícení pětimístné číslo. Tím jsem myslel tu tabulku, že nevím na co je.
Jinak dík za odpověď. Nabiju tříčlánek na nabíječi HOTA D6 a pak to zkusím nakalibrovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: čtv 21.07.2022 9:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Janek2 píše:
juraj.jurej píše: Neviem, akú tabuľku myslíš.

No když zadáváš tu kalibraci, tak je tam centimetr od spodku displeje v červeném podsvícení pětimístné číslo. Tím jsem myslel tu tabulku, že nevím na co je.
Jinak dík za odpověď. Nabiju tříčlánek na nabíječi HOTA D6 a pak to zkusím nakalibrovat.


To je tuším na reset na továrenské nastavenie. Niekde to opisujem.

_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne čtv 21.07.2022 10:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: čtv 21.07.2022 10:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Ak chceš skalibrovať 4,5,6 článok s 3S aku. posuň konektor balancéru aku. na pravú stranu. S trochou násilia sa to dá. :)

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: čtv 21.07.2022 10:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 471
Všechno vyzkouším. Dík za radu. Teď musím jít udělat nějakou práci. Ale odpoledne to vše vyzkouším udělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: čtv 21.07.2022 14:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 471
Tak jsem to "zkalibroval". Takže ne tří, ale čtyřčlánek zánovní jsem nabil na nabíječi HOTA D6 Dual. A napětí na článek, jak mě nabíjí HOTA D6 je:
4,205 V
4,203 V
4,207 V
4,203 V
Měřeno voltmetry Mastech MS8265 a ANENG M10. Voltmetr ANENG ukazuje na všech čtyřech článcích o tři tisíciny víc. Což je úplně zanedbatelné.
Takže hned po nabití a změření oněma voltmetrama jsem připojil baterii k nabíječi Toolkit M8S a nakalibroval jsem to. Pak jsem vybil čtyřčlánek na čtyři volty a nabil na nabíječi Toolkit. Zde je výsledek "mé kalibrace".
4,187 V
4,199 V
4,209 V
4,189 V
Takže se s tím budu muset ještě vyhrát. Ale až na to budu mět náladu. Nabíjím tím duálním Hotou a to mě zatím stačí. A nedám na něj dopustit.
Já jsem měl po nabití asi tak pět minut počkat, až se napětí na článcích ustálí a pak dělat ty výše popsané úkony. Příště.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2022 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Už sa blížiš. Ešte to musíš trocha doladiť. Ono to chvílu trvá. Chce to trpezlivosť a ladiť, posúvať tie napätia postupne. Ale výsledok je potom super. Najhoršie je, keď sa človek pomýli a posune to napätie naopak. :x
Premeraj napätie merákom priamo aktuálne na zapojenej aku. (na balancery) pri kalibrácii. Tie hodnoty si zapíš a dolaď to na ne. Nedrž sa hodnôt na Hota D6. Ono to napätie trochu klesne. (priebežne meraj, kontroluj)
Skrátka čo ukazuje merák musí čo najpresnejšie aj nab. Do 0,003V rozdieľ už je v pohode (super), to už nerieš, nad 0,005V ešte ľaď (kalibruj).
Ja mám merák (cellmetr7) pripojení cez bal. dosku stále a tým to priebežne kontrolujem.


Přílohy:
U-End.JPG
U-End.JPG
[ 81.98 KiB | Zobrazeno 1542 krát ]

P3170002.JPG
P3170002.JPG
[ 79.68 KiB | Zobrazeno 1539 krát ]

U-S2.JPG
U-S2.JPG
[ 80.56 KiB | Zobrazeno 1539 krát ]

U-S1.JPG
U-S1.JPG
[ 81.28 KiB | Zobrazeno 1539 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2022 16:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 471
Tak jsem se s tím dnes pohrál. Vždy jsem baterii nabil na nabíječi Hota na Storage napětí a pak jsem baterii předělal na nabíječ Toolkit a nakalibroval,nabil a změřil. Musím přiznat, že jsem tento postup dělal čtyřikrát. A víc už se s tím rýpat nebudu.
Zde je výsledek:

Měřeno hned po nabití:
4,204
4,205
4,205
4,203

Měřeno po pěti minutách:
4,198
4,202
4,201
4,200

Samozřejmě, že by to šlo ještě doladit, ale mě to tak stačí. Já bych ten nabíječ ani nekalibroval, ale už jak mě přišel, tak podbíjel. Bylo to v rozsahu 4,170 - 4,178. Nabíjel jsem i na toto napětí a létal jsem tak. Pak jsem si koupil nabíječ Hota a tento odložil. No a těď po přečtení tohoto vlákna jsem udělal to co je popsané výše.
Ale musím přiznat a to nechci tento nabíječ moc kritizovat, že bych jej už nikdy nekoupil. Hota je Hota.

Letu zdar. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2022 17:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Už to máš v pohode. Aj mne sa zdá, že hota je presnejšia a má iný algoritmus. Celkovo je trochu v nabíjaní lepšia.
Ale ToolkitRC tiež poslúži. Ja som v celku s M9 spokojný. Za tie peniaze veľa muziky, napredujú. Len ešte doladiť SW. (menu)

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2022 18:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 471
Pro juraj.jurej, když se podíváš výše, jak jsem napsal výsledek měření taky hned po nabití na Hota nabíječi, tak u Hoty je přebíjení 3 - 7 tisícin voltu. No a u Toolkit po mém zkalibrování je přebíjení hned po nabití o chlup menší. Jen o 3 - 5 tisícin voltu. Těch pár tisícin to je zanedbatelné.
Tak si myslím,že je to OK. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2022 21:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jen na okraj, pro vyšší životnost baterek někdo nastavuje nižší ukončovací napětí, třeba 4,15V. Na kapacitě to už moc neudělá. Já mám všude kde to šlo nastaveno 4,18V. A rozdíly do 50mV neřešim.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2022 22:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 471
jyrry píše:
Jen na okraj, pro vyšší životnost baterek někdo nastavuje nižší ukončovací napětí, třeba 4,15V. Na kapacitě to už moc neudělá. Já mám všude kde to šlo nastaveno 4,18V. A rozdíly do 50mV neřešim.

A při jakém napětí končíš s létáním?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2022 5:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Janek2 píše:
... při jakém napětí končíš s létáním?

Nevím, prostě když už to tak netáhne :-)
Regly nastavuju na 3.2V ( omezení výkonu, ne vypnutí), ale už nepamatuju kdy mě naposled omezil regl. Na vysílači mám časovače chodu motoru spínané od cca 20% "plynu", nastavené časy tak, že dobíjím po letu kolem 80% kapacity.
Toolkity mám, 4 kousky M6 a teď jeden nový, ten "kapesní".

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz