Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2022 8:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
jyrry píše:
Jen na okraj, pro vyšší životnost baterek někdo nastavuje nižší ukončovací napětí, třeba 4,15V. Na kapacitě to už moc neudělá. Já mám všude kde to šlo nastaveno 4,18V. A rozdíly do 50mV neřešim.


To je v poriadku a dá sa to nastaviť v menu pred spustením nabíjania kto chce. (TVC- End voltage) Ale v kalibrácii to určite nieje správne riešiť. (obmedzovať)


Přílohy:
TVC-M9.png
TVC-M9.png
[ 174.21 KiB | Zobrazeno 2643 krát ]

LiPo-Voltage vs Capacity.png
LiPo-Voltage vs Capacity.png
[ 26.27 KiB | Zobrazeno 2638 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20


Naposledy upravil juraj.jurej dne úte 26.07.2022 8:48, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2022 8:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
Pro jyrry:
já jsem se ptal proto, že někteří modeláři končí létání, když jim klesne napětí na 3,7 - 3,8 voltu. Čili na nominální napětí. Já osobně mám na Taranisu nastaveno na tom jediném mžikovém spínači celkové napětí baterie a napětí nejslabšího článku. Občas do něj brnknu a vím na čem jsem.
A jinak mám ještě nastaveno napětí 3,4 voltu nejslabšího článku, kde mě ten ženský hlas toto napětí zahlásí automaticky. Takže nemusím nic mačkat a jdu na přistání. Jinak já články nechci říct, že nešetřím. Prostě mají povolené max. napětí 4,2 voltu + nějaké miniprocento, tak je tak nabíjím. prostě tak, jak je výše uvedeno. A minimální napětí nesmí klesnout pod tři volty. Bývá to napsané i na štítkoch na LiPolkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2022 10:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Janek2 píše:
Pro jyrry:
já jsem se ptal proto, že někteří modeláři končí létání, když jim klesne napětí na 3,7 - 3,8 voltu. Čili na nominální napětí. Já osobně mám na Taranisu nastaveno na tom jediném mžikovém spínači celkové napětí baterie a napětí nejslabšího článku. Občas do něj brnknu a vím na čem jsem.
A jinak mám ještě nastaveno napětí 3,4 voltu nejslabšího článku, kde mě ten ženský hlas toto napětí zahlásí automaticky. Takže nemusím nic mačkat a jdu na přistání. Jinak já články nechci říct, že nešetřím. Prostě mají povolené max. napětí 4,2 voltu + nějaké miniprocento, tak je tak nabíjím. prostě tak, jak je výše uvedeno. A minimální napětí nesmí klesnout pod tři volty. Bývá to napsané i na štítkoch na LiPolkách.


Ono to je trochu žložitejšie. LiPo bez záťaže pri 3,7V Je prakticky vybitá na nulu. Ale pod záťažou môže mať kľudne ešte 40% kapacity. Všetko závisí aj od výšky záťaže (odberu) a parametrov zaťažitelnosti aku. (napr. 20C-30C, aká je tvrdá) Takže je to viac menej individuálne od každého projektu a použitia.

Nabíjanie na 4,20V je v poriadku a je na to aku. stavaná. Nič jej to neubližuje, je to predpísané nab. napätie. a tých cca. 200 cyklov by mala vydržať. Výrobcovia (výskum) vedia čo robia a majú všetko dobre optimalizované aby dosiahli čo najlepšie parametre, ako pomer výkon, životnosť, cena, ale aj hmotnosť a pod. Nemám potrebu vymýšľať. Na rekreačné lietanie my 2-3 roky aku. vydrží. Aj tak už potom degradujú na vek, keď prirátam ešte rok kým sa dostanú z výroby zákaznikovy.
Neraz som už vyhadzoval, menil aku. kvôli veku a nie cyklom. LiPo napr. oproti LiIon moc dlho nevydržia, ale zas majú najlepší pomer hmotnosť, kapacita, záťaženie.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2022 10:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
juraj.jurej napsal:

Nabíjanie na 4,20V je v poriadku a je na to aku. stavaná. Nič jej to neubližuje, je to predpísané nab. napätie. a tých cca. 200 cyklov by mala vydržať. Výrobcovia (výskum) vedia čo robia a majú všetko dobre optimalizované aby dosiahli čo najlepšie parametre, ako pomer výkon, životnosť, cena, ale aj hmotnosť a pod. Nemám potrebu vymýšľať. Na rekreačné lietanie my 2-3 roky aku. vydrží. Aj tak už potom degradujú na vek, keď prirátam ešte rok kým sa dostanú z výroby zákaznikovy.
Neraz som už vyhadzoval, menil aku. kvôli veku a nie cyklom. LiPo napr. oproti LiIon moc dlho nevydržia, ale zas majú najlepší pomer hmotnosť, kapacita, záťaženie.

Tak s tímto souhlasím do puntíku. I s tím "vyhazováním kvůli stáří". Ja su takový rekreační modelář. Tedy lécu jen pro svou potěchu. "Letiště" mám hned za zahradou a mohl bych létat do aleluja. Ale někdy se nechce.
Teď sem naučil vnuka létat se Step One. Konečně. Škoda, že tu nebydlí s nama. Ale to už jsem odbočil. To patří do jiného vlákna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2022 12:29 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
juraj.jurej píše:
v menu pred spustením nabíjania kto chce. (TVC- End voltage)

Ta zobrazená tabulka 4,18V po setině do 4,22V je maximum nebo je tohle možné nějak posunovat? Třeba od 4,10V po setině do 4,25V (což bych si přál...). Předem díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2022 13:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
Ahoj Tomáši, po přečtení Tvého příspěvku jsem to zkusil u Toolkit M8S a jde to po setině od 4,15V do 4,25V. Čili 4,15, 4,16...Atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2022 13:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
Samozřejmě u lipolek.
To jsem zapomněl dodat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2022 13:41 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
To je předpokládám pro LiPol. Jak je to prosím u LiOn? Případně u jiných technologií? Díky moc.

Edit: :D :D Tedy první větu neber do úvahy. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2022 13:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
Takže LiIon 4,05 - 4,15
LiHv 4,30 - 4,40
LiFe 3,55 - 3,65

Jo a doplněk, jde to vše po setině.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2022 9:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Je to vždy +- 0,05V od predpísaného nab. napätia.
Dnes sú už aj LiIon s 4,20V (end voltage). Tie nabíjam ak potrebujem cez LiPo program. Nevidím v tom problém.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2022 16:52 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Neschopnost nastavit přesně koncové napětí při nabíjení vidím jako důvod k nezakoupení nabíječky.

Ale zde se to zdá docela dobré. Díky moc Honzo.

Udělal jsem z toho přehledný obrázek. Je to vždy doporučované napětí, 5pod a 5nad (vždy 11 hodnot).


Projel jsem manuál k M7 snad to má také...


Přílohy:
Bez názvu.png
Bez názvu.png
[ 64.71 KiB | Zobrazeno 2549 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2022 19:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
Tomáši rádo se stalo.
Tu tabulku jsi udělal fajn přehledně. Doufám, že to pomůže i druhým kolegům. O té M7 by mohl víc vědět juraj.jurej. Snad se tady brzy objeví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2022 19:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Janek2 píše:
Tomáši rádo se stalo.
Tu tabulku jsi udělal fajn přehledně. Doufám, že to pomůže i druhým kolegům. O té M7 by mohl víc vědět juraj.jurej. Snad se tady brzy objeví.


Samozrejme má nastavenie VTC rovnako aj M7.
Manuál ToolkitRC M7 sk:
https://ulozto.sk/file/WFw7N30Fl8sd/too ... ulpQN5MN==


Přílohy:
TVC-M7.png
TVC-M7.png
[ 185.08 KiB | Zobrazeno 2528 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: čtv 28.07.2022 9:25 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
juraj.jurej píše:
Manuál ToolkitRC M7 sk:

Manuál jsem přečetl, ale právě jen těch 5 hodnot na obrazovce se mi nelíbilo. 11možností už bude stačit. Díky oběma. M7 je na cestě.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíjače ToolkitRC
PříspěvekNapsal: čtv 28.07.2022 15:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
TomasC píše:
Manuál jsem přečetl, ale právě jen těch 5 hodnot na obrazovce se mi nelíbilo. 11možností už bude stačit. Díky oběma. M7 je na cestě.


Budeš spokojný. Šikovný nástroj. Ja som ju poslal do sveta, lebo bola na mňa pidi (maličká). Čo môže byť niekedy výhoda. 200W je slušný výkon na takú krabičku. Ext. vybíjanie funguje super.


Přílohy:
PB190530.JPG
PB190530.JPG
[ 82.78 KiB | Zobrazeno 2446 krát ]


_________________
FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz