Switch to full style
Nabíječky, zdroje, přístroje
Odeslat odpověď

Nabíječ Equilibrium 3, špatný balancer?

pát 12.06.2020 9:27

Zdravím, nedávno jsem si všiml, že mi při nabíjení nějak špatně funguje balancer. Jednak teda vůbec nic nevybalancuje a zároveň ukazuje trochu jiné hodnoty, než pak naměřím na baterce doopravdy (řekněme chyba v řádu desetin voltů). Napadlo mě, jestli neni jen špatný kontakt u balancovacího konektoru (na straně nabíječky). Ale možná také ne. Mohlo by to tím být, nebo to už prostě odchází? Stáří nabíječe je asi 9 let, ale příliš intenzivně ho nepoužívím.

Raději se ptám, třeba má někdo podobnou zkušenost a třeba o tom něco ví. Jinak to normálně nabíjí.
http://www.rcauto.cz/zbozi/4955/Equilibrium-3-0-nabijec.htm

Re: Nabíječ Equilibrium 3, špatný balancer?

pát 12.06.2020 9:43

Začal mi po letech dělat to samé,raději už jej nepoužívám.Přebíjel mi baterie a nešlo s tím nic dělat..myslím,že ti pomalu ale jistě stejně jako mi "odchází" :(

Re: Nabíječ Equilibrium 3, špatný balancer?

sob 13.06.2020 1:03

Potvrzuju, Equilibrium Twin 80 dělá to samý. Tahle značka a typ je óbr křáp. První mi odešel týden po zakoupení. Při reklamační výměně byl plně funkční až třetí kus. Těsně po záruce přestala psát půlka displeje a tak jsem ten venku neviditelnej modrobílej displej nahradil černo-šedozeleným pořádně viditelným reflexním/podsvíceným z Ecomu. Průběžně jsem vyměnil už všechna tlačítka. V poslední době se na prvním kanálu vyštěnil balancér, první článek přebíjí LiPol na 4,27V. Na druhým kanálu přebíjí zase čtvrtej článek. Takže na prvním kanálu LiPolky nabíjím jako LiIonky na 4,1V a na druhým jen tříčlánky.
Budu muset pořídit něco novýho, zatím mi bránil Sars CoV2.

Re: Nabíječ Equilibrium 3, špatný balancer?

pon 15.06.2020 8:34

Díky. Tak to koukám, že sem měl ještě docela štěstí, že mi tak dlouho sloužil :-). No tak se podívám po něčem jiným.
Máte nějaký tip? Chtěl bych něco podobného na 12 i 220V.
Odeslat odpověď