RCmania.cz - web pro modeláře a modely
http://www.rcmania.cz/

Futaba FP-R 115F
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=40&t=84326
Stránka 1 z 1

Autor:  marina [ čtv 26.07.2018 22:35 ]
Předmět příspěvku:  Futaba FP-R 115F

Po létech se vracím. Na řízení nového elektrovětroně chci pro začátek používat svoji starou RC soupravu Futaba Skysport. je to obyč.4kanál s přijímačem FP-R115F v pásmu 35 MHz. Potřeboval bych jestli někdo nemá k tomuto přijímači manuál, nebo parametry. A hlavně poradit jestli lze nějak vyřešit jeho napájení z regulátoru s BEC. Tento přijímač má řešeno napájení extra kabelem. Nerad bych do kabiny cpal další baterie. Nebo je i možnost napájení konektorem ovládajícím regulátor? Bohužel už od této soupravy nemám žádné návody.

Autor:  Celeron [ čtv 26.07.2018 23:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Futaba FP-R 115F

Máš multimetr? Pokud jo, tak změř jestli je mezi napájecím konektorem červeným drátem (+) nulovej odpor proti červenýmu drátu konektoru serva. Je to ten prostřední na servokonektoru. To samý pro černý. Pokud bude na obojím nulovej odpor, tak je přijímač možný napájet po kabelu z BEC regulátoru a ten původní napájecí konektor přijímače zůstane volnej.

Autor:  JK [ sob 28.07.2018 11:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Futaba FP-R 115F

Mal som v minulosti tieto prijímače s vysielačom Attack 4. Napájanie BEC-om je jednoduché - pripojiť regulátor do kanála plynu (tuším kanál 3) a je to v poriadku. Tak to fungovalo. Ten osobitný napájací káblik som dokonca odstránil, ten mal zmysel len pri napájaní z akumulátora (OPTO regulátor, alebo spaľovák), nie z BEC.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/