Switch to full style
Nabíječky, zdroje, přístroje
Odeslat odpověď

Futaba FP-R 115F

čtv 26.07.2018 22:35

Po létech se vracím. Na řízení nového elektrovětroně chci pro začátek používat svoji starou RC soupravu Futaba Skysport. je to obyč.4kanál s přijímačem FP-R115F v pásmu 35 MHz. Potřeboval bych jestli někdo nemá k tomuto přijímači manuál, nebo parametry. A hlavně poradit jestli lze nějak vyřešit jeho napájení z regulátoru s BEC. Tento přijímač má řešeno napájení extra kabelem. Nerad bych do kabiny cpal další baterie. Nebo je i možnost napájení konektorem ovládajícím regulátor? Bohužel už od této soupravy nemám žádné návody.

Re: Futaba FP-R 115F

čtv 26.07.2018 23:35

Máš multimetr? Pokud jo, tak změř jestli je mezi napájecím konektorem červeným drátem (+) nulovej odpor proti červenýmu drátu konektoru serva. Je to ten prostřední na servokonektoru. To samý pro černý. Pokud bude na obojím nulovej odpor, tak je přijímač možný napájet po kabelu z BEC regulátoru a ten původní napájecí konektor přijímače zůstane volnej.

Re: Futaba FP-R 115F

sob 28.07.2018 11:33

Mal som v minulosti tieto prijímače s vysielačom Attack 4. Napájanie BEC-om je jednoduché - pripojiť regulátor do kanála plynu (tuším kanál 3) a je to v poriadku. Tak to fungovalo. Ten osobitný napájací káblik som dokonca odstránil, ten mal zmysel len pri napájaní z akumulátora (OPTO regulátor, alebo spaľovák), nie z BEC.
Odeslat odpověď