Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Propeak Sigma EQ Touch II
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2017 10:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: Praha 15
Zdravím, rád bych sepsal toto rychlé zhodnocení této nabíječky.
Základní info:
Max. nabíjecí/vybíjecí výkon: 80/10W
Max. nabíjecí/vybíjecí proud: 10/2A
Nabije: NiMh/Cd, LiPo/Ion/Fe (případně i HV, lze nastavit), Pb (lze nastavit pro jakýkoliv typ)
Napájení: ze sítě/ stejnosm. zdroje 10 - 18V
Programy: nabíjení/vybíjení/cyklování/skladování (nenalezeno!), stejnosměrný zdroj (3 - 24V, 10A, 80W, nastavitelné omezení)/servotester/proměření odporu/USB 5V zdroj
Vstup na jeden teplotní senzor
Paměť na asi 18 nastavení, avšak 10 již je přednastaveno a já jsem dosud nenašel způsob, jak je přenastavit
Dotykové ovládání
Cena: okolo 2100kč s DPH v ČR

Nenašel jsem program pro skladování, avšak lze nastavit koncové napětí pro vybíjení i nabíjení vždy v rozumném rozsahu, takže teoreticky lze nabíjet i LiHV baterie. Popis ani návod nabíječky nesouhlasí se skutečností, rozsahy jsou ve skutečnosti jiné. POZOR! Rozhodně je potřeba rozsahy správně nastavit, jelikoź jsou z výroby z nějakého důvodu nastaveny nesprávně a určitě hrozí poškození akumulátoru! Nevím, jestli jsou všechny tyto nedostatky způsobeny pouze zastaralou či testovací verzí firmwaru, nabíječka má nejspíše vstup i pro nějaké aktualizace, avšak nikde jsem na internetu nenašel nějakou podporu. Avšak i přes tyto nedostatky jsem s touto nabíječkou velmi spokojený, zatím vše dělá tak, jak chci. Vše lze nastavit přesně tak, jak potřebuji (např. u programu zdroje napětí, max. proud, max. příkon, max. doba zapnutí). Za ty peníze rozhodně stojí, ale to uživatelské prostředí a ovládání je šílené, chaotické a neintuitivní a nesouhlasí s popisem. Přitom by stačilo trochu u toho programování myslet a sepsat pořádnej návod a popisek. Odezva na dotyk je v pořádku. Časem dám vědět, zatím jí mám jen dva měsíce. Jo a ještě jedna výtka - hlučný ventilátor, který je nékdy nesmyslně zapnut - nejspíše ne nejlépe vyřešené chlazení.

+ spousta funkcí
+ nastavit lze téměř cokoliv, tak, jak potřebuji
+ cena
+ poslouží i jako zdroj na různé zkoušky či pokusy
+ z dotyku jsem měl strach, ale není to nejhorší

- neintuitivní a chaotické ovládání
- popis a návod nesouhlasí se skutečností
- ventilátor - zpracování a ovládání chlazení

Závěrem? Funkcemi a nastaveními super, kdo to využije má to všechno v jedné malé krabičce a za ty peníze to stojí. Jen se připravte na nervy při učení s ovládáním.

_________________
Sbach, Solo Sport (žhav. 7,5ccm), F-35 (dmych. 64mm), TORO 900 (+FPV), Duet


Nahoru
 Profil  
 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz