Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 22:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Sleduj chvíli https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... date/page3 - ISDT tam přispívá, ptají se tam na to samé, třeba to objasní...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: čtv 28.12.2017 3:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
honz74 píše:
taky 2.1.0.30, mám ji od listopadu, proč to řešíš?


Preto lebo či tá Vxxx.28 nieje lepšia, overená, stabilnejšia s vychytanímy muchami atď. a zato tam túto najnovšiu Vxxx.30 ani nemajú.

Kde predávajú iSDT T6? (nie Lite)

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: čtv 28.12.2017 8:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
Ja jsem se ted dival na stranky isdt a zadny firmware 2.1.0.30 tam neni je tam 28.

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: čtv 28.12.2017 8:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
michalv píše:
Ja jsem se ted dival na stranky isdt a zadny firmware 2.1.0.30 tam neni je tam 28.


Však o tom sa tu práve bavíme :D Že tam nieje a my ho máme.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: čtv 28.12.2017 8:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
Hmm, divny, ze to prodavaji s jinym firmwarem nez ten co je na strance.
Ze by to zapomneli dat na stazeni :?:
Je fakt, ze mi to s tou verzi 28 funguje super, tak ze nevim co by tam bylo noveho v ty verzi 30

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: sob 13.01.2018 10:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
jyrry píše:
Takové to divné "čínské" pájení, bílokouřové mapy kolem některých součástek a hlavně jakýsi cínový kokůtek trčící z plošňáku - to v oválku. Po nafocení jsem za něj vzal JEMNĚ pinzetou a velice snadno odpadl. Kdyby takhle odpadl během provozu, nebyla by otázka ZDA něco zkratuje ale KDY. Jinak na hraně (pod Cu plechem) je vidět hejno spínacích tranzistůrků a asi díky tomu jejich paralelnímu použití to má ty překvapivé výkonové vlastnosti při malých rozměrech.


Přestalo mi chodit podsvícení, tak jsem se pustil do opravy podle nějakého popisu na RCG. Oprava sama o sobě "nuda" - úspěch bez problémů, ale co se týče vlastního ISDT (150W SC-608), tak je mi až snad na zvracení. To, co má na fotkách jyrry, je proti mému kusu ještě super, já tam mám ty "kouřové mapy" daleko horší. Není to kolem "některých součástek", je to zcela evidentně kolem všeho, co se nepájelo automaticky vlnou a musel někdo dodělávat ručně, tedy silové konektory a hlavně připájení chladiče k desce. Jednak to pájelo pěkné prase, ale hlavně mi to připadá jako použití nějakého dost agresivního tavidla. Tohle je opravdu sračka i na zvyklosti Číny :-(
No nic, kromě řešení backlight jsem to trochu očistil a alespoň část těch spojů odsál a pak přeletoval pořádně, odhaduji, že to minimálně tuto sezónu ještě přežije. Ale opravdu dost zklamání, jak vypadá iSDT hezky navenek, tak uvnitř to je zoufalé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječe iSDT 150W, 300W, 500W
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 14:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Objevil se další výplod od iSDT - ISDT C4 8A
řada dalších drobností ...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: iSDT - nabíječe, zdroje, testery
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 7:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Začal jsem v poslední době trochu více používat isdt SC-608 pro nabíjení 3s 2650mAh s konektorem XT-60.
Abych s sebou netahal nějaký propojovací kabel, připojuji XT-60 od baterek rovnou do konektoru nabíječky, což tvůrci nejspíš zamýšleli. Jde to ale pěkně blbě protože je nutné se na druhé straně dost opřít a tam je ten mačkací čudl :-(
Stejně úchylné je to směrování toho výstupního konektoru (doleva), dýzajnér asi vyznává hesla "proti všem" ... :roll:
Jako "normální" a zavedené bych považoval vstup napájení vlevo a výstup pro baterky vpravo.
Nastavování (nejen) proudu tím vaklacím kolečkem je taky zážitek, skáče to spíš podle generátoru náhodných čísel než podle točení a pro axiální stisk kolečka je nutné krabičku podržet druhou rukou :-(
Další divnost je když proud ve fázi CV klesne, nabka začne pípat jako že je hotovo ale dál zobrazuje že tam jako teče 0,2-0,3A (nastaveno 4,8A). Kdoví co by to udělalo kdybych to nechal dál :-(
Jo a ta folie pres displej, tak ta je fakt choulostiva, odreniny ziska uz jen od kriveho pohledu...
Celkově řečeno, po počátečním skoronadšení jsem tak trochu rozladěn. Ještě že jsem nepořídil tu kW variantu, kdoví co tam číhá za feature... :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: iSDT - nabíječe, zdroje, testery
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 9:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
To pipani a pak 0,2A je OK, nectes navod :-) Ono to udela zakladni nabiti, pak zapipa a sviti modre, nacez prejde do faze dukladnejsiho balancovani, ta casem skonci zelene...
Zbytek kritiky celkem sedi i na moje postrehy...


Naposledy upravil tomashr dne pát 02.02.2018 8:33, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: iSDT - nabíječe, zdroje, testery
PříspěvekNapsal: čtv 01.02.2018 16:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
jyrry píše:
...isdt SC-608 pro nabíjení 3s 2650mAh s konektorem XT-60.
... je nutné se na druhé straně dost opřít a tam je ten mačkací čudl :-(
...Jako "normální" a zavedené bych považoval vstup napájení vlevo a výstup pro baterky vpravo.
... tím vaklacím kolečkem je taky zážitek, skáče to spíš podle generátoru náhodných čísel než podle točení a pro axiální stisk kolečka je nutné krabičku podržet druhou rukou :-(
... folie pres displej, tak ta je fakt choulostiva, odreniny ziska uz jen od kriveho pohledu...

Mám iSDT Q6Plus, a připadá mi, že to snad dělal nějaký jiný výrobce: :)

- Baterky taky strkám přímo do nabíječky (vyjma toho když používám adaptér na 2 baterky současně), není problém, proti konektorům žádný čudl není

- Napájení mám vlevo, výstup vpravo

- Kolečkem se nastavuje dobře, skáče to přesně dle točení, bez problému

- Fólie přes displej: Nabíječku nikak neštřím, skoro bych řekl že jem na ní hodně drsný, např. jí skladuju volně loženě se všemi nabíjecími kabely (mám jich podobně jako ty dle dřívější tvé fotografie co jsem viděl), a fólie nevypadá nijak tragicky - po cca půlročním používání vypadá takto (viz foto), takže fólii bych označil za docela odolnou:
Příloha:
Displej_tma.JPG
Displej_tma.JPG
[ 69.92 KiB | Zobrazeno 7179 krát ]


Příloha:
Displej_svetlo.JPG
Displej_svetlo.JPG
[ 71.38 KiB | Zobrazeno 7179 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: iSDT - nabíječe, zdroje, testery
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 7:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
U té řady Q se opravdu dost věcí změnilo - zrovna design ovládacího kolečka je zcela jiný a asi to ergonomii pomohlo i přímo u kolečka, plus samozřejmě to lepší držení při zasouvání konektoru.
Docela by mne zajímal pohled dovnitř, zda zlepšili i to katastrofální pájení silových pinů (prostě to, co není pájeno automaticky vlnou). Pokud by se zlepšilo i toto, tak jde opravdu o velké zlepšení. Pokud ne, tak je aspoň drobný pokrok v ergonomii, lepší než nic :-)

Jinak ale k té fólii - mě tedy ta tvoje přijde odřená až to hezké není, to je stejné jako dřív. Nemá to naštěstí vliv na funkci, čitelnost to nenarušuje, ale slušný kryt displeje si fakt představuji trochu jinak :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: iSDT - nabíječe, zdroje, testery
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 9:55 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
tomashr píše:
To pipani a pak 0,2A je OK, nectes navod :-) Ono to udela zakladni nabiti, pak zapipa a sviti modre, nacez prejde do faze dukladnejsiho balancovani, ta casem skonci zelene...
Zbytek kritiky celkem sedi i na moje postrehy...

Tak to tedy màm 3 nabíječe s barvami naopak.
Mně displej nejprve zelená a ukončení hlásí modře.
Na nabíječích mám od 300 do 400 nab. cyklů - spokojenost .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: iSDT - nabíječe, zdroje, testery
PříspěvekNapsal: pát 02.02.2018 10:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Jo, asi jsem to napsal opačně, psal jsem to bez nabíječe před sebou, sorry :(

Podstatný v tom příspěvku byl stejně ten zbytek, tedy skutečnost, že je ukončení nabíjení "dvoufázové", tedy nejprve řekněme nabití se základním srovnáním a pak ještě "jemné dobalancování" :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: iSDT - nabíječe, zdroje, testery
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2018 17:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
Joo kluci, za ty penize je to naprostej zazrak :wink:

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: iSDT - nabíječe, zdroje, testery
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2018 12:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Mám docela v merku tu Q6 plus 300W.
Místní diskuzi jsem pročetl horem spodem.
Doteď jsem nabíjel Imaxem B6 (asi fakeovou) a dost mi začíná vadit nedostatečný výkon.
Pokud mám čas a neřeším dobu na nabití třeba 4 lipolek tak ok, ale pokud se rozhodnu, že po obědě půjdu lítat a mám vše ve storage režimu, tak smůla, nestíhám.
Lítám 3S maximálně 2600mAh, ale každé nabíjení důsledně balancuju (je to nutné?) a nabíjím 1C (k lipolkám mám respekt a taky chci aby vydržely) a tam je asi dost limitující ten balanční proud (300mA). On i ten v normálním režimu (5A) je dost málo, nepustí mě ani na 2C...
Momentálně mám ten limit ale asi spíš ve zdroji, protože při požadavku nad 3A (pokud chci rychle jít lítat a dám vyšší C) už nechce nabíjet.
Podle příspěvků v diskuzi mám v plánu zaprvé nějaký pořádný zdroj - Hobbyking 350W 25A 13,8V, nebo Turnigy Reaktor Pro 240W 16A 15,5V?
Pochopil jsem, že se tím "okradu" o vyšší výkon nabíječe, který umí až 32V a tudíž to bude dohánět vyššími proudy, ale při mých 3S 2600mAh max to asi úplně nevadí. Myslím, že i tak mám dost rezervu.
Jestli dobře počítám, tak pokud bude zmíněnou 3S 2600mAh nabíjet 3C, tedy 7,8A tak je na výstupu necelých 100W, takže bohatě stačí ten slabší zdroj, ne?

Sleduji i dohady jestli iSDT anebo jiný nabíječ a zdá se, že se vše točí právě okolo toho měniče. Pokud tedy nabíjím doma adaptérem 12V (v plánu je jeden z těch dvou zdrojů výše) a na poli autobaterií, tak je mi vlastně fičura iSDT s možností nabíjení až 32V k ničemu a spíš škodí? Lépe bych udělal například s Turnigy Reaktor 300W (250W)?

Díky moc za osvětlení problematiky :-)

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz