Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2015 18:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.5.2014
Příspěvky: 15
Ještě pro upřesnění. Nabíjel bych tříčlánek 1300 mAh. Jedná se mi o to, zda by raytronic C11 byl v kombinaci s mým 12V/1,5A zdrojem alespoň zhruba stejně rychlý
jako ta setová nabíječka, kterou jsem oddělal... Se setovkou jsem z cca 20% na 100% nabíjel cca 2 hodiny...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2015 18:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
jen z okraje , ACUCEL6 mi právě před 3 měsíci odešla ...... vzhledem ke konektoru který do ní přivádí napájení od zdroje a který při nabíjení nad 4A se roztekl a bylo nutné ho vyměnit , vyměnil jsem ho a nechal ho funkčně připraven.Osadil jsem navíc vstup dalším kabelem s konektorem Deans-T pro připojení mého PC zdroje ten mám ale ochráněn zaslepeným protikusem v momentě kdy používám originál zdířku. Nicméně kamarádovi se podařilo zaslepený protikus sundat a připojit klasické napájení na zdířku a vzhledem k bimbajícímu kabelus druhým vstupem podařilo se mu škrtnout si o + na Téčku o kostru nabíječky a tím odešel stabilizátor , a prý část procesoru, takže nabíječka vše na výstupu dělalala, měřila a podobně, nastavovat se dala, ale jakmile se zapnulo nabíjení ohlásila chybu a odpojila se.
To jen z praxe s acucelem 6, balanční konektor i výstup je blbovzdorný a je jištěn proti přepolování.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2015 20:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
pseudopilot píše:
Ještě pro upřesnění. Nabíjel bych tříčlánek 1300 mAh. Jedná se mi o to, zda by raytronic C11 byl v kombinaci s mým 12V/1,5A zdrojem alespoň zhruba stejně rychlý
jako ta setová nabíječka, kterou jsem oddělal... Se setovkou jsem z cca 20% na 100% nabíjel cca 2 hodiny...

To jsou celkem jednoduché počty.
Zdroj ti dá 12V x 1,5A = 18W. Poníženo o nějakou účinnost máš k dispozici 15W.
Tříčlánek má (pro zjednodušení) 12V a můžeš ho tedy nabíjet proudem 15W / 12V = 1,25A. Ten proud nastavíš na nabíječi.
Pokud budeš chtít nabíjení prodloužit, nastavíš prostě ještě menší proud.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2015 20:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
pseudopilot píše:
... Jedná se mi o to, zda raytronic po připojení 12V zdroje s menším proudem (1,5) bude normálně nabíjet menším proudem kolem 1A a vyšší nabíjecí proudy neumožní, nebo zda odmítne jakkoliv pracovat?

Pokud ten Raytronic není úplně ... nechytrý... pak při poklesu napájecího napětí pod jistou mez (to bude v návodu a asi se to dá i nastavit) omezí nabíjecí výkon a tedy ten proud tak aby se to napětí nedostalo ještě níž. Otázka je co udělá ten zdroj, jestli při takovém zatížení nevypne na přetížení.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2015 21:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
Kovboj píše:

OT: na které planetě jsou čínské XT60 běžnější než Deansy? ;-)


Na te, kde primitivni cina drzi prdku zbytku planety co se tyce vyroby.... takze kingove typu hitec, futaba, HP, dell , apple potichu nechaji cinana vyrabet... a pak propaguji sve superprodukty proti cinskym :lol:

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2015 21:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
jyrry píše:
Pokud ten Raytronic není úplně ... nechytrý... pak při poklesu napájecího napětí pod jistou mez (to bude v návodu a asi se to dá i nastavit) omezí nabíjecí výkon a tedy ten proud tak aby se to napětí nedostalo ještě níž. Otázka je co udělá ten zdroj, jestli při takovém zatížení nevypne na přetížení.


Zatim jsem se setkal s vypnutim ochrannou na pretizeni jen u zdrojde DELL a na jednom switchi - zdroj made in USA, ne cina - 150W nahradni stal 5500,-
V ostatnich pripadech vzdy zdroj vypnul na pretizeni, ale finalne a to bud do mrtva a nebo generoval nejake neurcite napeti. GM uz pred asi 1-2 lety prodaval zpinane zdroje se slovy pokud mate zdroj 1A, tak trvale max je 700mA.

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 8:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.5.2014
Příspěvky: 15
Děkuji za reakce... Pokud bych raytronicem C11 nabíjel jenom nízkým proudem jako má původní setovka (řekněme kolem 1A), můžu spoléhat, že to můj slabý zdroj vydrží???


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 8:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
Jednoduche pravidlo pro spinane zdroje prodvane v CR. Udavany proud * 0.7 a mas relanou hranici pro odber. Nad to se zane zdroj hodne hrat. Ty lepsi vydrzi par mesicu, zbytek par hodin nebo minut..

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 15:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7456
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
pseudopilot píše:
Ještě pro upřesnění. Nabíjel bych tříčlánek 1300 mAh. Jedná se mi o to, zda by raytronic C11 byl v kombinaci s mým 12V/1,5A zdrojem alespoň zhruba stejně rychlý
jako ta setová nabíječka, kterou jsem oddělal... Se setovkou jsem z cca 20% na 100% nabíjel cca 2 hodiny...

Počítat celou dobu nabíjení je dost problém. Lepší je rozdělit dodané mAh (Ah) na část dodanou během CC před CV a po CC.
CV je část po dosažením max. napětí, kdy klesá nabíjecí proud, a většinou se dost vleče. A dodané množství už není velké.
Doby t(CC) a t(CV) dost závisí od stavu (kvality) baterie. Klesá v závislosti od používání a doby od výroby.
Rapidně se zhorší v případě porušení Umin nebo Umax. Poměr množství dodaných během CC a CV se dá zjistit z datasheetu.
Pokud se v průběhu omezení proudu dá nabít okolo 80 % kapacity považoval bych to za vyhovující.
Doba této fáze závisí jaký max. proud je nastaven. Na accu 1300 mAh je vidět 20C tedy max. vybíjecí proud 26 A.
Jaký je max. stanovený/doporučený nabíjecí proud pro tuto baterku? Tedy z kolika procent jej původní nabíječka využívala
při době nabíjení " ... Jedná se mi o to, zda by raytronic C11 byl v kombinaci s mým 12V/1,5A zdrojem alespoň zhruba
stejně rychlý jako ta setová nabíječka, kterou jsem oddělal... Se setovkou jsem z cca 20% na 100% nabíjel cca 2 hodiny ..."
Pokud ta původní nabíječka, v počáteční fázi, šla blízko max. nabíjecího proudu a jiné baterky nemáš, výkonnější nabíječka
zkrácení nabíjecí doby neřeší.
Pokud na Raytronic C11 nastavíš omezení proudu v první fázi nabíjení stejné jako měla původní nabíječka, bude i doba zhruba stejná.
K nastavení stejného proudu, tě ve skutečnosti tlačí, použití původního adaptéru 12 V/ 1.5 A.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 20:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
:?:
dvakrát jsem to přečetl ale nepochopil... asi moje chyba...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz