Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 07.05.2015 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Nepríjemným faktom sa mi zdá byť to, že zmeria akú kapacitu MALA tá pb baterka PREDTYM ako ju tak hlboko vybil, a zas nebude vedieť aká časť z nej to prežila.
Pri štartovacej baterke, to nemusí byť zanedbateľné.

Ale zdá sa mi zároveň aj to, že čím dlhšie to potrvá tým to viac ublíži, tak by som volil aspoň jednu ak nie zopár predných halogénok (často sa použijú polovypálené napr že stretávacie vlákno už je po smrti ale diaľkové ešte ako nové - to je 55W.
Ale normálne mi pripadá aj to že tým budeš napájať tie isté spotrebiče ktoré to má v praxi napájať/zálohovať..

Keby som to potreboval urobiť ja, najjednoduchšie mi pripadá použiť nejaké relé z auta zapojené tak aby ho držal jeho vlastný výstup - samo sa nezapne treba ho na moment prepojiť ako štart, tým prejde na výstup 12V a bude to držať relé zopnuté kým sa baterka nevybije. Ono síce odpadne až pri nižšom napätí ako by bolo potrebné ale hlavne že odpadne a nechá baterku aby sa spamätala.
Ideálne by sa to napätie kedy relé obvod preruší dalo posunúť nejakými diodami v sérii, hoci aj by ich muselo byť 5 alebo viac, vyskúšalo by sa to ľahko na nejakom zdroji.

Ale ten odber by som fakt volil čo najvyšší ayb to netrvalo dlho a hneď po teste dal nabiť..
A myslím že netreba byť prekvapený ak test ukáže 10-20Ah a možno aj menej, ak ide o staršiu a hlavne teda štartovaciu baterku.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 07.05.2015 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
S tím nesouhlasím. Při měření kapacity by se měla použít stejná zátěž, jaká bude potom při provozu. U Pb akumulátorů je kapacita silně závislá na vybíjecím proudu a nás zajímá kapacita při určitém (cca) proudu. A samozřejmě odpojit včas (cca 10,5 V). Zbastlit jednoduchý obvod s relátkem není žádný problém.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz