Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 19.04.2015 23:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Budu mít v modelu 3 sady 2S-LiFe/2300mAh zabudované dost nepřístupně, tak uvažuju propojit krajní vývody balančáku se silovými a mít to v jednom konektoru. Na kabelu k nabíječce by byl připojený samostatný balančák. U LiFe ale není potřeba pravidelně balancovat, tak by se používal jen občas. Jde mi o to, jestli to nebude nějak ovlivňovat balancování, díky úbytku na silových kabelech. Má s tím někdo zkušenost, nebo to tak někdo provozujete?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 6:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.12.2010
Příspěvky: 482
Bydliště: SR
Obrázky: 4
Z LiFe mam vyvedeny balancny konektor a dobijam cez balancny konektor.Samozrejme prud max 0,5 A .Funguje mi to tak treti rok.

_________________
Futaba T14SG VELOX 2,2 EXTRA EF 60` EPP RCF PA XR61 ARDEA


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 6:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Lark píše:
........propojit krajní vývody balančáku se silovými a mít to v jednom konektoru........

Taky tohle zapojení používám tam kde se mi to hodí a není s tím problém. Pokud by jsi chtěl jít jen přes balanční tak jak je, tak některé nabíječky jen přes balanční neumí nabíjet, potřebují mít právě i ty silové. Tvoje zamýšlená varianta řeší všechno.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 8:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4785
Bydliště: SK Bratislava
zalezi co myslis tym spojenim a ako to urobis a ako to budes pouzivat, a zalezi od nabijacky ... nabijaci prud ti utvori na tych spojenych kabloch ubytok ktory ovplyvni balancovanie, takze v principe je to nespravne (ak sa s tym nabijacka sama nevie vyrovnat), ak tymi kablami ale nepojde velky prud, nevadi to, to znamena ze budes nabijat bez balancovania a obcas v nabitom stave (cize po nabijani bez balancovania ked uz tam nevali velky prud) zbalancujes, mal som to presne takto ... hlavne sa potom pri nabijani neseknut v pocte clankov :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 10:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Igore, právě takhle jsem o tom uvažoval a myslím, že i ten úbytek na silovém kabelu by u dvoučlánku měl být vlastně stejný pro oba články, takže rozhodit napětí článků by to teoreticky nemělo. Špatné zapojení vlastně ani nehrozí. Nabíjet budu normálně přes silové kabely, kdy na mínus bude připojen (-) nižšího článku a plus vyššího článku na (+). "Vytažení" balančáku bych udělal na kabelu do nabíječky, přímo na konektoru který se bude připojovat do modelu, aby se neuplatňovala celá délka silových kabelů. Možná by to mohlo nepatrně ovlivnit koncové napětí. Jestli C60 umí nabíjet jen přes balančák ani nevím. Nikdy jsem to nezkoušel. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 10:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
C60 neumí jen přes balančák.
Musíš u ni přivést napájení na silovinu.
Řešil jsem to tak, že jsem měl upravený balančák.
Na krajní kabely balančáku jsem přivedl silovinu.
Mám na to vyrobený mezikus.
Myslóm že tak mám vytuněnou jednu balanční destičku.
Moc to nepoužívám. Malé proudy, je to pomalé.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 11:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4785
Bydliště: SK Bratislava
aha 2s, to som si nevsimol, videl som tu 3ku tam


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 11:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Já o nabíjení přes balančák, kvůli velikosti proudu, ani neuvažoval. LiFe nabíjím 2C, což je 4,6A a to by ty kablíky neustály. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 14:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Pokud se jedná o 2S akusady, které už z výroby mají každá svůj vlastní silový i balanční konektor tak tam už jsou přece přímo z výroby propojené krajní vodiče balančáku se silovými vodiči na každé akusadě. Takže není potřeba nic spojovat. Nebo tím spojením máš na mysli to, že všechny ty tři sady 2S budeš nabíjet najednou zapojené v sérii jako 6S ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 15:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ne ne, každá sada se bude nabíjet samostatně. Jde vlastně jen o to vytáhnout i ten středový vodič balančáku na jeden konektor pro nabíjení (asi MPX), ze kterého bude na protikusu vytažený normální třížilák s konektorem pro napojení do balančáku nabíječky + dva silové. Uvažuju i o zapojení dvou přijímačovek do jednoho MPX a stejný kabel (1/2) používat i pro nabíjení 3. baterky pro zápalko.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 18:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 144
Obrázky: 2
Myslím, že by stálo za to se nejprve zamyslet nad tím, prož mají packy vůbec balanční konektor a co udělá nabíjecí proud při průchodu konektorem a vodičem.

_________________
DURANGO DEX410v3, XRAY T3, MaxIon, MiniCorado, XENO, X-VERT VTOL a nějaký ty trosky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 18:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
O to mi právě šlo. Proto jsem se ptal jestli s tím má někdo zkušenost. Ale myslím, že při 4,6A by na tom MPXu tak velký úbytek být neměl, aby to nějak moc ovlivnil a silové kabely jsou taky dost silné, aby se ten úbytek projevil. Navíc jsou to jen dvoučlánky, takže úbytky budou v obou větvích (teoreticky) stejné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 20:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 144
Obrázky: 2
Jde o to, kde měříš napětí. Pokud ho měříš "potenciálově" přímo na článku (bez průchodu proudu), tak měříš napětí přímo na článku. Pokud měříš napětí za průchodu proudu na svorkách nabíječky (a to bys v tomdle případě meřil), měríš napětí článku + úbytky napětí na drátech a na konektorech.
Ohmuv zákon je nekompromisní. Při nabíjecím proudu 5A a přechodáku na kontektoru (mastnota, oxidy, cokoliv), řekněme 0.1 Ohmu, Ti tam vznikne úbytek 0,5V. Takže sice budeš balancovat článek na 4.2V, ale bude na něm jen 3.7V.
Samozřejmě, protože nebudeš schopen zajistit stejný úbytky na + a - svorkách nabíječky, tak si články rozhodíš, ve výše uvedeném připdě pokud by na druhé svorce byl nulový přechoďák, měl bys vybalancované články na napětí 3.7V/4.2V.
A to se vyplatí :-)

_________________
DURANGO DEX410v3, XRAY T3, MaxIon, MiniCorado, XENO, X-VERT VTOL a nějaký ty trosky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 21:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nemyslíš že s tím přechoďákem 0,1 ohmu si to ale trochu přehnal? Až se k tomu dostanu, tak ten přechoďák schválně změřím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 21:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
vladinek píše:
... Při nabíjecím proudu 5A a přechodáku na kontektoru (mastnota, oxidy, cokoliv), řekněme 0.1 Ohmu, Ti tam vznikne ...
2,5W nekompromisního tepla :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz