Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: sob 29.11.2014 16:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Celeron píše:
V segmentu obchodu kde dělám já, pokud se náhodou reklamace vyhoupnou nad pouhých 0,2%, tak je okamžitě poplach a vše se uvede ihned do 24 hodin do pořádku ať to stojí co to stojí. Prostě se ještě dbá na pověst a pokud se poškodí, tak padaj hlavy zodpovědnejch.
A propo, nejseš u ptáka zaměstnanej? :wink:
Jirka


Mě tam stále nějak nesedí Tvůj atak na dovozce. Tím, že sis u prodejce koupil nějaký výrobek snad dovozci vzniká nějaká povinnost vůči Tobě jako spotřebiteli? Jasně že vše je v režii prodejce. Co a v jaké kvalitě prodává je jeho věc a nese za ní plnou odpovědnost. Co a jak si vyřídí prodejce s dovozcem jde mimo zákazníka.
S ohledem na cenu nabíječky (někde kolem 2kKč) je jasné, že nějaký poplach kolem vadných výrobků nehrozí. Navíc proč. Sám jsi vyzkoušel, že i po druhé reklamaci odcházíš se stejným výrobkem. A náklady na reklamaci jdou za Tebou. Přinejmenším doprava. Tady sám vidíš, že je to trošku jiný segment trhu, než ve kterém pracuješ. A pokud by jsi chtěl zavést pravidla z práce do hobby modelařiny kolik by uvedená nabíječka stála pro koncového zákazníka, aby se zaplatil celý systém dozoru a kontroly s reklamacemi do 0,2%?
Prostě dokud budou lidi kupovat nabíječky v této cenové relaci, budou se potýkat s poruchami a reklamacemi. Je to smutný, ale je to tak. Kvalita a funkčnost stojí víc než 2kKč.

PS: moje práce nemá s modelařinou nic společného.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: sob 29.11.2014 19:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.9.2011
Příspěvky: 38
Bydliště: Litomyšl ČR
Obrázky: 18
Máš zvláštní hodnocení. Říkáš, že je to sr..ka, v obchodě měli 3 vadný kusy ze 4 a stejně sis nenechal vrátit peníze a dovezl sis jednu domů. Že by ti ten prima prodavač nedal tu možnost? Nebo nakonec věříš, že je to jen náhoda a ta jedna vydrží a bude fungovat? :-)
Já bych byla po takovém zjištění hodně nedůvěřivá k typu výrobku.
Nic ve zlém, jen popichuju. :-) Mám doma dvě nabíječky Equilibrium a zatím fungují dobře.

_________________
RC DX7, Graupner MX20, FOX 1800, FUNCUB, B-17, P-51, DC7


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: pon 01.12.2014 18:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Bohužel, při druhý reklamaci ti prodejce peníze vracet nemusí i když na tom budeš trvat. Až u třetí a podmínkou navíc je, že se musí jednat o stejnou opakovanou závadu. Poprvé blbnul kanál 1, podruhý displej. Takže zatím nemám nárok a to mi potvrdil i kámoš advokát (tedy u opakovaný závady auta asi před půl rokem). Jestli je to dnes jinak, prosil bych odkaz.
Drondys to má určitě v malíku. :)
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: pon 01.12.2014 20:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2013
Příspěvky: 285
Bydliště: Břeclav
Ano, je to pořád stejně.

_________________
Sky Surfer,XENO,FunCub,Sky Cruise,Bixler II,Blazer,FrSky TARANIS-plus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: pon 01.12.2014 20:52 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.9.2011
Příspěvky: 38
Bydliště: Litomyšl ČR
Obrázky: 18
V rychlosti jsem prohlídla pár odkazů na netu:
http://www.podnikatel.cz/clanky/novy-obcansky-zakonik-komplikuje-reklamace-a-zarucni-lhuty/
http://www.penize.cz/reklamace/282541-reklamace-2014-zkracuje-se-zarucni-doba-na-pul-roku

Zřejmě roli hraje to, jestli vada představuje podstatné nebo nepodstatné porušení smlouvy, přičemž podstatné porušení je takové, že kdyby o něm zákazník věděl předem, smlouvu by neuzavřel. Pak může požadovat zrušení kupní smlouvy a vrácení peněz. Jinak ne.
Problém je, že požadavek na zrušení kupní smlouvy musíš uvést hned při podání reklamace.
Později už to nebude podstatné porušení smlouvy.

Co a jak bude posuzováno, že je nebo není podstatné porušení smlouvy, bude asi jasné až po několika soudních rozhodnutích.

Já bych řekla, že když mi projde rukama anebo přede mnou prodejce přezkouší celkem 5 výrobků a každý má nějakou vadu, a já bych to věděla dříve, kupní smlouvu bych rozhodně neuzavřela. Chci koupit spolehlivý výrobek a s takovou zkušeností určitě spolehlivý není.

A teď se perte s různými názory :-)

_________________
RC DX7, Graupner MX20, FOX 1800, FUNCUB, B-17, P-51, DC7


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2015 0:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dneska mě Tvin 80 zase naprdla... Kterej čínskej debil vymyslel nabíječku bílý text na modrým podkladě?? Kdyť to není na sluníčku vůbec vidět :x
Dnes mi to připadá, ýe pokud na něčem není modrá led, tak to není in.
Kdyby byl displej aspoň černá na modrý a nebo černá na nepodsvícený šedozelený. Asi se kouknu, jestli to je displej s horní nebo dolní připojovací lištou a koupím do toho jinej.
To samý Wattmetr z HobbyKingu. Ten zase v zimě na displeji zlenivěl tak, že vlevo i vpravo na kraji jsou znaky vidět jen zčásti a navíc změna údajů na displeji je neskutečně pomalá. Nezmrzl, tak netuším důvod... Taky na výměnu, naštěstí tam je nejlevnější nepodsvícená 2x 16-ka, bohužel horní přípoj řada, zrovna když mám doma kupu spodních....
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: čtv 29.06.2017 16:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak se po dvou letech vracím k týhle nabíječce. Kupodivu od výměny na slunci nečitelnýho modrobílýho displeje za černý písmo na reflexním a zároveň podsvíceným žlutým podkladem makala jak víno. Dnes jsem pocítil potřebu s ní poprvé nabít šestičlánek. Nastavím 6S LiPol proud 4,5A a zapnu. Vyskočila ihned hláška High voltage. Na druhým kanálu to samý. Multimetrem měla baterka 25,4V. Tak jsem zkusil složit hodně vybitou 4S + 2S. Nabíjení šlo, dokud napětí nedosáhlo 24 V, pak opět hláška High voltage. Kouknul jsem ještě na funkci Digital power, což je nastavitelný napěťový a proudový zdroj. Maximum je taky 24V.
Tak to vypadá, že čínskej soudruh někde udělal chybu a neumí prosté násobení 4,2 x 6 = 25,2V. Prostě má někde v FW hlídání na maximální napětí na výstupu 24V a přes něj vlak nepojede. :x Možná to tam je dobastlený navíc aby to splňovalo podmínku bezpečnýho napětí 24V.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: pát 11.09.2020 22:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Po třech letech bezproblémovýho provozu (po předělání nový nabíječky do použitelnýho stavu) začaly odcházet mikrotlačítka, v krátký době 3 za sebou na různých pozicích. Koupil jsem v GME 5 ks náhradních https://www.gme.cz/tc-0110 a před zapájením jsem je naštěstí odzkoušel šlusmetrem. Z těch 5 ks 2 ks nespínaly. :roll: Stejný tlačítka mám v mikrovlnce Brand a taky jich v ní pár odešlo. Jenže tam se na ně občas dostane pára z vaření a dostávají docela sódu. Prostě čínskej hnůj kde zoxiduje vnitřek či praskne spínací planžeta. Zajímavý je, že stejný mikrospínače, samozřejmě nečínský produkce, jsou v bratislavsko/philipským videu VM6465 a bez výměny makají dodnes.
Naštěstí jsou v tom Twin 80 na plošáku otvory pro možnost osadit mnohem větší mikrospínače Omron. Pár desítek ks mě zbylo z jednoho vývoje z poloviny devadesátek, ještě poctivá německá produkce https://www.tme.eu/cz/details/tacts-24n-f/mikrospinace-tact/ninigi/. Tak jsem všechny mikrospínače vyměnil a vytisknul k nim potřebný prodloužení hmatníku. Doufám, že mě přežijou. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz