Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: čtv 09.10.2014 21:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Pořídil jsem si tuhle nabíječku na zimní lítaní. Lítám jen na čtyřčlánky do 2,6Ah s nabíjecím proudem 1-2C a na to nabíječka stačí, mám spočítáno, že s třema sadama a dvoukanálovým nabíjení se dá lítat v podstatě furt. Dva kanály, každej 80W, celkem 160W.
Dnes jsem byl lítat a narazil jsem u nabíječky na nějaký problémy, nevím, jestli je to vada nebo vlastnost. Máte ji někdo? Stává se mi, že když nabíjí kanál č2 LiPOL 4S 2.6A, tak na kanálu č1 po spuštění nabíjení se stejným nastavením několik minut nabíjí jen desetinou navolenýho proudu, teprve pak naběhne na nastavenou hodnotu. Prohození nabíjených baterek to nezmění, stále to dělá kanál č1. Pokud se ale na kanálu č2 nenabíjí, tak proud najede na nastavenou hodnotu skoro ihned. Nemá to souvislost s nastavením Precharge time? V návodu ale píšou, že je to jen pro NiMH a NiCd na oblbnutí detekce počtu článků při příliš vybitý baterce.
Taky jsem si všiml, že nějak neodpovídá vypínací napětí pro ochranu napájecí olověný baterky. Při větších nabíjecích proudech občas vyskočí hláška nízkýho napájecího napětí. Mám nastaveno 11V, podle multimetru je na vstupu nabíječky 12,2V a stejně to zahlásí. Že by to občas trefilo pokles napětí při proudový špičce?
Pak jsem ještě zjistil, že na rozdíl od Raytronic C14 ji nejde provozovat asi od součtu kanálů 70W na zásuvku v kufru Citroena C4. Prostě při větším zatížení zaškvrká, zhasne a zresetuje se. Evidentně vadí úbytek napětí na instalaci auta a pojistce. Pokud se připojí v motoru hned vedle autobaterky, tak dá skoro 170W.
A ještě je mi záhadou, jak se pracuje s pamětí nastavených hodnot. Píšou, že je tam 5 pamětí. Ale už nepíšou, jestli pro každý kanál a nebo dohromady. Nebo to je jen paměť, která si pamatuje poslední nastavení pro NiCd, NiMH, Pb, LiPOL, LiOn, LiFe? Ale to je 6 typů, s počtem 5 pamětí to nesedí.
Dokáže mi někdo odpovědět?
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: sob 11.10.2014 17:50 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.9.2011
Příspěvky: 38
Bydliště: Litomyšl ČR
Obrázky: 18
Tuto nabíječku mám a funguje dobře. V první řadě je třeba říci, že je to jednoduchá nabíječka.
Z toho co píšeš, bych se zaměřila na napájení nabíječky. Sám píšeš, že když ji připojíš, na krátké kablíky, přímo k baterii není problém. Já ji napojuji jenom na přímo k baterii.

Rozvody elektro v autě nejsou dimenzovaný na velký odběry a kromě úbytků napětí ti taky můžou ty kablíky shořet.
Pokud začne nabíječka nabíjet většími proudy, tak napětí napájecí baterie pod zátěží klesá a je normální, že klidně i pod 11V. Pak se nabíječka vypne a resetuje.

Změř si napětí multimetrem na vstupu nabíječky, než začneš nabíjet a pak při nabíjení, při plném odběru. Uvidíš rozdíl. Pokud bude nad 12V i při plné zátěži neměl by být problém.

_________________
RC DX7, Graupner MX20, FOX 1800, FUNCUB, B-17, P-51, DC7


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2014 10:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
S tou instalací auta je to jasný. Zásuvka v kufru má deklarováno 10A, to bere Equlibrum pokud nabíjím dva 4S 2,6A. Napětí digitálem je při popsaným zatížení 11,2V, ochrana nastavená na 10V, takže určitě velký odběrový špičky na který se resetuje. Spíš mě to překvapilo, jednokanálovkou jsem nabíjel 4S 3,8A a nevypadávala, ale taky neměla ochranu vstupního napětí a chodila i při 8V, při tom napětí si Equlibrum ani neblikne.

Prosím Tě, potřeboval bych zkusit následující. Pokud nabíjíš na kanálu 2. LiPol, (u mě 4S 2,6A) a na kanál 1. dáš nabíjení druhý podobný LiPol, co provede po zahájení nabíjení proud v kanálu 1? Mě se několik minut drží na 1/10 nastaveného proudu a potom vyskočí na ten nastavený. Často to dělá i pokud se nabíjí Lipol jen na kanálu 1. Potřeboval bych vědět, zda je to vlastnost, nebo závada, prodejce neví...
Jo a větrák, běží trvale jak se zapne nabíjení na kterémkoliv kanále, nebo kolísá? Mě běží stále a to i po ukončení nabíjení a jde ho vypnout jen stiskem tlačítka Mode.
Jinak smíšený pocity, nemám ji ani týden a už nejde tlačítko mínus. No v každým případě půjde do reklamace. Jestli to jsou dvě závady, tak to je pěkný začátek....
Díky předem za vyzkoušení a pomoc.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2014 19:44 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.9.2011
Příspěvky: 38
Bydliště: Litomyšl ČR
Obrázky: 18
Tak já s ní nemám žádné tebou popsané problémy. Nabíjím různě Li-Polky na kanálu jedna i dvě. A vždy zahájí proudem 0,1A a po pár sekundách proud stoupne na nastavenou hodnotu. Zkusila jsem tedy i přímo nejdříve zapnout kanál 2 a pak spustit kanál 1 a žádný problém.

Ventilátorek mi běží při nabíjení stále naplno. A to od zahájení nabíjení tlačítkem start, až po ukončení nabíjení tlačítkem stop. Pokud je nabíjení ukončeno, nabíječka ukazuje „FULL“, ventilátorek stejně běží, dokud nestisknu stop. Samo že nesmí ve stejnou dobu nabíjet druhý kanál. Ventilátorek prostě chladí, i když není třeba co.

Já jsem s nabíječkou zatím spokojená. Občas sice tlačítko nezabere napoprvé, ale zatím to jde.
Mám i Equlibrium V2 mini a taky OK. Ta nemá žádný ventilátorek, takže plně tichý provoz. Nabíjím s ní vysílačku přes noc. DX7 má NiMh baterii.

Alice

_________________
RC DX7, Graupner MX20, FOX 1800, FUNCUB, B-17, P-51, DC7


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2014 20:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 58
Ahoj, mam tuto nabijacku asi tyzden, zatial bez problemu, nabijam paralelne 4x3s 5,2A na druhom kanali a zaroven 3s 1.3A na prvom kanali a nabija bez problemu. Vetrak sa sice rozbieha pomaly, ale ako pise Alice, bezi az do stopnutia oboch kanalov tlacidlom. Nabijaci prud na rozdiel od manualu ide nastavit az do 8A ale aj tak nabija len 80w na kanal. Vybijaci prud sa da nastavit na 5A (v manuali uvedene 2A) vybija cca 15w. Zatial som napajal len serverovym zdrojom tak neviem ako sa sprava z autobaterky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2014 21:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dík za odpověď. Mě na kanálu 2 proud stoupá jak píšes, ale na kanálu 1 opravdu naskočí desetina a až asi po 2-4 minutách najede nastavený proud.
Myslel jsem, že je to reakce na přehřátí ale dělá to i úplně studená. Takže vada.
Ventilátor, chování stejný.
Ještě jedna věc. Pokud dáš u Lipol zobrazení balancéru (výpis 6 napětí), jde ti přepnout na druhý kanál? Mě jo, ale asi po 1-2 sekundách se zase vrátí zpět. A ještě, pokud při nabíjení stiskneš Enter, rozbliká se Ti pokaždý nabíjecí proud, který pak jde měnit tlačítky + a -? Mě to někdy jde, někdy ne, někdy to jde jen na jednom kanálu, někdy na obou, někdy vůbec. Logiku jsem zatím nezjistil. Podle ampérmetru se proud mění podle tlačítek. Asi tím je myšlená dočasná změna proudu ale smysl mě uniká. Blikání jde zastavit pouze ukončením nabíjení. Není mi jasný, k čemu to je...

to vlasto: dík za upozornění, zatím jsem proti návodu proudy nezkoumal. To vybíjení do autobaterky... Jestli to chodí jako na nabíječce Tema, tak se bude maximum vybíjecího proudu podobat maximu nabíjecího proudu. Je tam ale jeden problém, u Temy se hlídá "přebití" autobaterky. Velmi často se mi u Temy stávalo, že do autobaterky se vybíjený blok kapacitně nevešel. Myslím, že tady bude taky nějaká ochrana ale čert ví, Twin má velký rozsah napájecího napětí a maximální napětí autobaterky se nezadává jako na Temě.

Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2014 21:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 58
Ked prepnem na zobrazenie napatia jednotlivych clankov a potom prepnem na druhy kanal tak sa to po cca 1-2sec. Prepne na kanal so zobrazenim napatia clankov, ale ked stihnem aj na druhom kanali prepnut na zobrazenie napatia clankov tak to zacne samo prepinat medzi kanalmi dookola. Pokial viem tak vybijanie do zdrojovej aku to nema. Zmenu prudu pocas nabijania skusim zajtra ak sa mi podari nieco vylietat :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: ned 12.10.2014 21:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jo, kdyť jsem o tom někde četl, asi na Pelikánovi nebo Jinu. Taky jsem ale četl, že to má pro každej kanál 5 pamětí, ale jak se s nima zachází, nikde ani čárka. Pravdou je, že každej kanál si u všech typů baterie pamatuje poslední nastavení.
Přepínání balancérů, to mi dělá taky.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 15:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 58
Tak som vyskusal zmenu prudu pocas nabijania aj vybijania. Staci stlacit start rozblika sa nastaveny prud ktory je mozne menit. Po nastaveni pozadovanej hodnoty znova stlacim start a nastavena hodnota prestane blikat. Ziadne pamate na baterky ako napr. Imax-b6 to nema.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: sob 22.11.2014 16:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem včera přivezl Equlibrum z reklamace. Prý výměna. Zapnu, a na první pohled nasranost, na displeji se nezobrazuje, případně problikává v obou řádcích 3 znak vpravo. :evil: Ty původní funkční reklamovaný závady sice nemá, tohle je sice jen estetická, ale půjde znova na reklamaci.
Nevíte prosím někdo, jak je to s vrácením peněz? Platí stále v občanským zákoníku "Vrácení zboží pro nedůvěru v kvalitu zboží" při třetí závadě v době záruky?
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: sob 29.11.2014 1:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak při druhé reklamační výměně na jiném kusu zase nešel displej na některých jiných pozicích. :roll: Takže ze 4 kusů jsme vybrali jen jednu nabíječku, co neměla vadu..... Dobrej poměr, co??
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: sob 29.11.2014 8:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.9.2011
Příspěvky: 38
Bydliště: Litomyšl ČR
Obrázky: 18
To by mě zajímalo, kde nakupuješ?
To snad byl sklad reklamovaného zboží.

_________________
RC DX7, Graupner MX20, FOX 1800, FUNCUB, B-17, P-51, DC7


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: sob 29.11.2014 10:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kde kupuju je jedno, za to nemůže prodavač ale dovozce čínských sra.ek. No a tím je jistej pták v Pardubicích. A ten sytí, jak známo celorepublikovej trh.
Naopak prodejce udělal vše co mohl, aby situaci zachránil.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: sob 29.11.2014 11:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Celeron píše:
Kde kupuju je jedno, za to nemůže prodavač ale dovozce čínských sra.ek. No a tím je jistej pták v Pardubicích. A ten sytí, jak známo celorepublikovej trh.
Naopak prodejce udělal vše co mohl, aby situaci zachránil.
Jirka

Prodavač (majitel obchodu? tajíš nám, kde nakupuješ) nemůže za to, že prodává čínský (jak píšeš) sra.ky? To mu snad nějaký dovozce nařizuje, co může, nebo musí prodávat? Co má a nemá v sortimentu? Kdyby nebyla poptávka po čínských sra.kách, tak by je dovozce nedovážel a prodejce neprodával. A protože poptávka je, snaží se dovozce i prodejce vyhovět a vydělat.
Že se prodejce k reklamaci postavil tak, jak píšeš je mu samozřejmě ke cti! Na druhou stranu: kdyby tak nečinil, byl by sám proti sobě, vždyť jde i o jeho peníze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječka Equilibrum Twin 80
PříspěvekNapsal: sob 29.11.2014 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ale to Equlibrum nebyla dřív srač.ka, reference byly dobrý, nakonec i zde se ozvalo pár lidí co ji mají a problémy nemaj. Prostě přišla várka, která stojí za dvě věci a má opakovanou závadu. Problém je, že když je ta takhle 1:4 špatná, tak asi nebudu sám, kdo měl problém a dovozce by se k tomu měl postavit třeba tak, že sérii dál nedodává nebo ji alespoň otestuje a vybere dobrý kusy, případně dodá jinou sérii a pokud nemá, rovnou vrátí peníze.
V segmentu obchodu kde dělám já, pokud se náhodou reklamace vyhoupnou nad pouhých 0,2%, tak je okamžitě poplach a vše se uvede ihned do 24 hodin do pořádku ať to stojí co to stojí. Prostě se ještě dbá na pověst a pokud se poškodí, tak padaj hlavy zodpovědnejch.
A propo, nejseš u ptáka zaměstnanej? :wink:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz