Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 23.01.2014 21:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Chlapci, neskusali ste niekto anemometer vyrobit z nejakeho lacneho brushless? Ja viem, ze to nie je to, co mal na mysli autor vlakna, ale zaujimalo by ma to: s nejakym jednocipakom by sa to mohlo dat zbastlit...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.01.2014 21:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2012
Příspěvky: 378
Bydliště: Praha
Anemometr zbastlit jde, ještě jsem to nezkoušel, ale viděl jsem pár projektů... často se používá kolečko myši
http://programujte.com/clanek/2007091001-anemometr/

_________________
Swift II | T9X(OpenTX)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.01.2014 21:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
ddano007 píše:
Chlapci, neskusali ste niekto anemometer vyrobit z nejakeho lacneho brushless? Ja viem, ze to nie je to, co mal na mysli autor vlakna, ale zaujimalo by ma to: s nejakym jednocipakom by sa to mohlo dat zbastlit...


Nemyslím, že by to bylo lepší, než snímat otáčky třeba opticky. Motor bude mít velký odpor a taky setrvačnost.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.01.2014 22:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Já jsem to kdysi zkoušel s půlkami pingpongových míčků a motorlem tuším MIG280 nebo tak něco. Kalibrace byla z okna auta podle tachometru. Nakonec jsem to vzdal a vyhodil to. "Něco" to sice ukazovalo, ale bylo to nepraktické a zabíralo to až při silnějším větru. Navíc se mi pořád odlepovaly ty půlmíčky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.01.2014 16:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Nejsem prilis zdatny elektronik, jenom stavec podle planku. Takze slozitost navrhu posodit nemuzu. Pridam svoji praktickou zkusenost -v dobe nedavno minule, kdy nejlevnejsi anemometr stal pres 20 tis jsem videl dost zbastlenych konstrukci. Dlouhodobe uzivani nevydrzela z tech, co jsem videl, ani jedna. Takze pokud neni ucelem zabava pri vyvoji tohoto pristroje, doporucuji koupit osvedceny kus.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 02.02.2014 22:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Používám přesně tento http://aukro.cz/anemometr-teplomer-rych ... 28465.html , je to asi to samé jako na HK jen je na tom jiný nápis.. Vypadá to celkem povedeně i uvnitř, vrtulka je v magnetickém ložisku takže na to stačí dýchnout a už to ukazuje, snímání je magnetické, co se týče výdrže baterie tak ta originální Japan co k tomu byla vydržela cca 6 měsíců (už od pohledu 3 jakost), teď je tam nová značková tak se uvidí.. Jediná nevýhoda která mě napadá je ta směrovost nic jiného tomu vytknout nemůžu a za ty peníze nic lepšího asi sehnat nejde... Dříve jsem měl udělaný anemometr s pomocí Arduina, psalo to na jednořádkový display aktuální hodnotu rychlosti větru v m/s , program byl jednoduchý a dal se jednoduše upravit i pro snímače s různými počty impulzů na otáčku a snadno se to kalibrovalo (pokud by někdo chtěl tak to možná najdu, snímač tu stále mám tak mohu nafotit a říci z čeho přesně je)... Jako snímač byl použit speciální ventilátorek s kuličkovými ložisky ze kterých byla odstraněna mazací náplň aby nebrzdili a byl odstraněn stator a elektronika (také kvůli brzdění rotoru), místo ní se dal jazýčkový magnetický kontakt který byl spínán originálním magnetem rotoru, dávalo to 4 impulzy na otáčku a kupodivu to měřilo i vánek, stačilo do toho normálně vydechnout a už se to točilo, jen kvůli hmotnosti rotoru to mělo větší setrvačnost takže odezva nebyla nejrychlejší ale stačilo to, měřilo to a když jsem to potom porovnával s koupeným tak i kupodivu přesně a to jsem to kalibroval od oka dle tabulek na odhad rychlosti větru.. To jen tak naokraj že se to dá udělat i doma z šuplíkových zásob 8) ...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.05.2014 20:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2011
Příspěvky: 109
Bydliště: Tábor
:idea: chtrej telefon ma dneska skoro každej tak sem si zbastli svůj a funguje :wink:
Nic na tom není jen dva magnety a pinpongáč :-)
Čerpal sem z http://www.energialternativa.org/Public ... p?55314663
http://youtu.be/5bhO4ngCrCE


Přílohy:
image.jpg
image.jpg
[ 32.8 KiB | Zobrazeno 5014 krát ]

image.jpg
image.jpg
[ 139.51 KiB | Zobrazeno 5014 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.05.2014 22:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2010
Příspěvky: 160
Bydliště: Hranicko
Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (2)
tady je návod na jednoduchý anemometr. Nepotřebuje ani baterky, jenom nesmíš rozsednout pínpongáč.
http://sisyfos.zcu.cz/fyzika/predf131/Anemometr.pdf


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.05.2014 0:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Jsem z té španělštiny nepochopil jak to funguje, můžeš popis toho tvého výrobku trochu rozvést??
Ten prográmek do telefonu si vzal kde?

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.05.2014 6:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Jsou tam umisteny magnety a telefon vyhodnocuje svym kompasem narusovani mag pole zeme

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.05.2014 11:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2011
Příspěvky: 109
Bydliště: Tábor
Jj je presně tak a prgramek si zdarma stáhneš na obchod pley. Ten 3,5 jack je tam jen jako držák! Pokud bys to drzel v blizkosti telefonu taky by to chodilo ;-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.05.2014 11:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
macek11 píše:
tady je návod na jednoduchý anemometr. Nepotřebuje ani baterky, jenom nesmíš rozsednout pínpongáč.
http://sisyfos.zcu.cz/fyzika/predf131/Anemometr.pdf


To je super návod - dcera pořád chodí ze školy, že si mají připravit nějaký pokus na fyziku. Už mi začaly docházet nápady, takže tohle určitě použiju, dcerka dostane jedničku a tatínek pochvalu :D

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.05.2014 13:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 4.4.2013
Příspěvky: 85
Bydliště: Prágl
Citace:
To je super návod - dcera pořád chodí ze školy, že si mají připravit nějaký pokus na fyziku. Už mi začaly docházet nápady, takže tohle určitě použiju, dcerka dostane jedničku a tatínek pochvalu :D

Tak už jí tam neposílej. Bude ráda :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.05.2014 15:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2012
Příspěvky: 378
Bydliště: Praha
eleven píše:
:idea: chtrej telefon ma dneska skoro každej tak sem si zbastli svůj a funguje :wink:
Nic na tom není jen dva magnety a pinpongáč :-)
Čerpal sem z http://www.energialternativa.org/Public ... p?55314663
http://youtu.be/5bhO4ngCrCE


Chtěl bych to zkusit zbastlit, ale nevidím nikde pořádnej návod, nebylo by něco? Nebo aspoň detailnější fotky? Chápu misky a tyče od středu, ale právě nevím jak je ve středu umísten magnet (jeden?) atd.
Díky

_________________
Swift II | T9X(OpenTX)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.05.2014 19:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
taky jsem asi tupej a nechápu to, zrovna tak vzdálenost míčků od středu asi taky nebude putna, to je opravdu zatěžko dát sem nákres a trochu podrobnější popis, nebo sem chodíte jen zamachrovat??

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz