Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 09.08.2015 20:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Koukal jsem, že už je ke stažení pod označením "nestabilní" verze 1.99
Nezkoušel ji někdo?

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.08.2015 21:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
Panove potrebuji kalibrovat voltaz na nabijecce. Mam nejaky multimetr, ale nevim jestli je to dostatecne presny pristroj. Muzete mi nekdo rict, jestli je to dost presny multimetr. Ja se v tom nevyznam. Co jsem vycetl, tak pro kalibraci je treba multimetr 4 1/2. Vubec nevim co to znamena.
Tady link na muj multimetr.
http://uni-trend.com/UT50C.html

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 23.08.2015 20:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Ahoj, kalibruju klasickym multimetrem z elektra. Zadna cina, ale nic profi.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 22:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2009
Příspěvky: 134
Bydliště: Jesenice, Praha západ
Ahoj,
Nainstaloval jsem si verzi 1.0 do nabíječky IMAX QUATTRO B6. Při té příležitosti jsem si opravil nefunkční větráčky, odešla malinká dioda napájející obvod teplotní regulace. Mimochodem, tato nabíječka má obvod větráku naprosto nezávislý a proporciálně řízený teplotou termistoru. Nabíječka je docela šunt, pájení mizerný, vnitřní konstrukce odfláknutá, šroubky se v hliníku protáčí.... no nic.

- Osadil jsem 4x 6ti pinovou řadu pro ISP. Spáchal jsem si redukci k programátoru USBASP.
- Vyčetl jsem původní firmware a zazálohoval všechny původní EEPROM. Firmware byl nepřekvapivě ve všech stejný, obsah EEPROM nikoli. Nabíječka asi v továrně jakousi kalibrací prošla. Zvláštní že ten procesor není zamčený. Ale ten firmware používají originály i kopie pořád jenom jeden. Liší se proti jinému co se najde na netu jenom texty.
- Naprogramoval jsem první kanál. Po zapnutí display ukazuje že bude mazat EEPROM, ok.
- Spáchal jsem si simulátor baterie, kde místo článků jsem použil odpory 100ohm a na kraje jsem připojil zdroj 24V/0,5A. Odpory sice nejsou přesné, ale na odporech se měří mnohem bezpečněji než na 6ti článku. A že jsem při měření dělal zkraty často....
- Zkalibroval jsem proudy, byly docela dost mimo. Na to už jsem použil LiPolku.
- Když jsem měl 1. kanál vyladěný, stáhnul jsem jeho EEPROM.
- Do ostatních 3 kanálů jsem nalil nový firmware a kopii EEPROM z 1. kanálu.
- Provedl jsem kalibraci napětí a proudů na zbylých kanálech. Tím, že jsem měl +- kalibraci z 1. kanálu, stačilo to doladit jen o chloupky.
- Zálohoval jsem EEPROM všech kanálů, kdyby byl někdy problém, abych to mohl jenom nalejt zpět.

Nabíječka vypadá že funguje. 6ti článek to nabilo a vybalancovalo přesně (na 1. kanálu). Kalibraci asi provedu ještě jednou v práci na super přesném stolním měřáku. Nainstaloval jsem verzi:

cheali-charger-imaxB6-original_1.00-20150711_atmega32.hex

Vzhledem k tomu že nabíječka je originál, snad je to správně. Nikde jsem nenašel zmínku o týhle Quattro a cheali firmware


Přílohy:
WP_20160115_21_55_36_Pro.jpg
WP_20160115_21_55_36_Pro.jpg
[ 35.15 KiB | Zobrazeno 1830 krát ]

WP_20160115_21_56_05_Pro.jpg
WP_20160115_21_56_05_Pro.jpg
[ 71.34 KiB | Zobrazeno 1830 krát ]


_________________
---
Jsem vyloženě líný člověk a proto spoléhám na svůj vysoký intelekt, že vždy se najde způsob, jak věci řešit s minimem námahy.
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 22:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.3.2014
Příspěvky: 58
Pekna praca, super ze to slo tak jednoducho. Nahodou neskusal niekto riesit alternativny FW do equilibrium twin 80W ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2016 6:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Čau, už jste někdo zkoušeli verzi 2.0? Nějak nemůžu najít, co je tam nového.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2016 6:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2013
Příspěvky: 568
Bydliště: Krkonoše, řekněme :)
Obrázky: 93
On ten projekt nějak ztrácí za poslední dva roky drajv. Ve dvojce v podstatě přibyla jen podpora pár novějších modelů, algoritmicky je to pořád stejné.

_________________
Q500 Multiwii 2.3 tištěný rám, Q666 Multiwii 2.2, Q750 Naza flash V2
TGY 9X, OSD, FPV


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2016 20:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
OK, díky. Předpokládám, že nový bude chtít i novou kalibraci, tak to zůstanu tam kde jsem.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz