Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 304 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: stř 06.09.2017 17:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Aktualizovaný Reaktor na HK. Teraz s LiHv a NiZn.
Len či bude soft. a na doterajšie modely?
https://hobbyking.com/en_us/0620-20a-30 ... ion-2.html

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 13:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Az naskladni do EU, tak to bude tema k vazne uvaze. Popravde osobni zkusenost me vede k nazoru, ze iCharger/Reaktor je ve vetsine ohledu lepsi nez "cool" mrnave iSDT, ale nejak se zarazil vyvoj a treba absence HV mi obcas vadila. Nova verze je inovace sice drobna, ale docela potesi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 19:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 141
Bydliště: Trenčianske Teplice
Ja mám Reaktor 2x300W 20A, čo sú vlastne dva tie inovované Reaktory v jednej krabici. Dúfam tiež, že bude upgrade. Len tento dvojitý nemá vyvedený sériový port, ale existuje návod, ako ho dorobiť.
Takže nechajme sa prekvapiť.

_________________
Graupner mx-20, pohony elektro, pohodové lietanie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: pon 11.09.2017 8:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2011
Příspěvky: 176
Bydliště: Havířov
tomashr píše:
Popravde osobni zkusenost me vede k nazoru, ze iCharger/Reaktor je ve vetsine ohledu lepsi nez "cool" mrnave iSDT, ale nejak se zarazil vyvoj a treba absence HV mi obcas vadila. Nova verze je inovace sice drobna, ale docela potesi...


Ahoj, můžeš tu osobní zkušenost popsat (iCharger/Reaktor vs iSDT)?

_________________
Taranis SE, Optic 6 Assan, Toro900, MAXI SWIFT, FW-190, PZ BF-109


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: pon 11.09.2017 8:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
iCharger se lepe chladi a ma vyssi vykon vybijeni plus navic moznost regenerativniho vybijeni. Tohle bych jeste dejme tomu bral u ISDT jako ocekavanou dan za miniaturizaci, horsi ale je, ze se hure chova i pri balancovani vic rozjetych sad (ac je na papire balancer silnejsi). Blbe se to popisuje, ale rozdil tu je. Za mne je zkratka Isdt genialni zarizeni na plac do kufru, ale jako domaci stroj pro peci a testovani baterek uz je to slabsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: pon 11.09.2017 22:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Je nieaký PC program ktorý funguje s Reaktorom okrem Log View?

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 12:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
tomashr píše:
iCharger se lepe chladi a ma vyssi vykon vybijeni plus navic moznost regenerativniho vybijeni. Tohle bych jeste dejme tomu bral u ISDT jako ocekavanou dan za miniaturizaci, horsi ale je, ze se hure chova i pri balancovani vic rozjetych sad (ac je na papire balancer silnejsi). Blbe se to popisuje, ale rozdil tu je. Za mne je zkratka Isdt genialni zarizeni na plac do kufru, ale jako domaci stroj pro peci a testovani baterek uz je to slabsi.


Reaktor má aj pamäte a kalibráciu, čo ISDT nemá ak sa nemílim. Keby mal iný display tak super nabíjač. (A už má aj LiHv a NiZn)

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2017 10:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Popravdě paměti jsem u iChargeru v životě nepoužil - počet článků ti to po připojení balanceru detekuje samo a úprava proudu pro jinou kapacitu LiPOL je spíš rychlejší než hledání správné paměti.
Tady bych navíc podotkl, že v dlouhodobější perspektivě by mně nijak nepřekvapilo širší prosazení BattGo technologie, šířené právě ze strany iSDT jako "otevřený standard", což by naopak v tomto bodě novější iSDT nabíječe zvýhodnilo.

Kalibraci jsem také nepotřeboval, slušný nabíječ by měl parametry držet (u "pravého" iChargeru OK, ale ani na Reaktor jsem moc stížností neslyšel).

Neříkám, že se tyhle dvě vlastnosti nemohou někdy hodit, ale zrovna tohle mi jako až tak výrazný argument při výběru nepřipadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2017 15:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
tomashr píše:
Popravdě paměti jsem u iChargeru v životě nepoužil - počet článků ti to po připojení balanceru detekuje samo a úprava proudu pro jinou kapacitu LiPOL je spíš rychlejší než hledání správné paměti.
Tady bych navíc podotkl, že v dlouhodobější perspektivě by mně nijak nepřekvapilo širší prosazení BattGo technologie, šířené právě ze strany iSDT jako "otevřený standard", což by naopak v tomto bodě novější iSDT nabíječe zvýhodnilo.

Kalibraci jsem také nepotřeboval, slušný nabíječ by měl parametry držet (u "pravého" iChargeru OK, ale ani na Reaktor jsem moc stížností neslyšel).

Neříkám, že se tyhle dvě vlastnosti nemohou někdy hodit, ale zrovna tohle mi jako až tak výrazný argument při výběru nepřipadá.


Vyvolání uložených nastavení je snadné a rychlé současným stlačením šipky doprava a start. Já to používám,protože kromě nabíjecího proudu mám na různé baterky různě nastavenou maximální kapacitu, kterou do nich nabíječka natlačí+ jiný logovací soubor pro snadnější hledání v případě nějakého problému. A taky nenabíjím jen Lipolky , ale i olovo a Enelopy do autíčka. Ale pokud někdo používá třeba jen dva druhy baterek,chápu, že paměti uplně neocení. Kalibraci sem nedělal ani u Reaktoru, ani u Ichargeru

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: čtv 14.09.2017 6:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 141
Bydliště: Trenčianske Teplice
Samozrejme s pamäťami si to musí zvážiť každý sám. Ja napr. nabíjam jeden typ baterky ináč na lúke, ináč doma. Na lúke to chcem mať nabité rýchlo, doma mám čas. A mám tie nastavenia uložené. Nejde pritom len o nabíjací prúd a počet článkov, ale aj o ostatné bezpečnostné nastavenia. Pre každý typ baterky sa dá napr. nastaviť aj max. čas nabíjania, konečné napätie...Pre niekoľko typov bateriek potom nie je nič jednoduchšie, ako vyvolať príslušnú pamäť a nabíjať.
Neviem, ako je to u ostatných značiek, ale u Reaktora (iCharger) je zaujímavá jedna vec. Jedna pamäť obsahuje nastavenia pre všetky typy bateriek. Takže mám vlastne 10 pamäťí, každá má uložené nastavenia pre LiPo, LiFe, LiIon, NiCd, NiMh, Pb.
Keď hovoríme o LiHV, tak doterajší Reaktor ho priamo nemá, ale má možnosť nastaviť koncové nabíjacie napätie na 4,3 V, čo sa už blíži k LiHV.

_________________
Graupner mx-20, pohony elektro, pohodové lietanie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 20:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
slowake píše:
... Keď hovoríme o LiHV, tak doterajší Reaktor ho priamo nemá, ...

Což už je minulostí ...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 20:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
... a je cesta, jak ty co ještě podporu pro LiHV nemají toto naučit?
Mám double TR.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: pon 23.10.2017 22:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jo, to zatím neví ani na RCG... :-(

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: úte 24.10.2017 9:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 311
Bydliště: Tišnov
jyrry píše:


Objednal jsem tuto HV verzi kolegovi. Oproti mému starému Reaktoru neumí měřit vnitřní odpor. Manuál je ale přiložen stejný jako k mému starému.
Rozdíl jsem poznal hned po zapnutí, u starého se objevila při zapnutí verze softu, u nového tato hláška vůbec není. Podrobně jsem to nezkoumal, kolegovi to nevadilo, ale některé další viditelné rozdíly tam jsou, třeba napětí u lipol na článku není ve formátu 4,20 ale čísle 4200.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: úte 24.10.2017 11:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
honz74 píše:
... Oproti mému starému Reaktoru neumí měřit vnitřní odpor. Manuál je ale přiložen stejný jako k mému starému.
...
...
napětí u lipol na článku není ve formátu 4,20 ale čísle 4200.
8O
Tak to ještě že LiHV jdou nějak mimo mně.
Trochu mi to připomíná tohle , levou větev :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 304 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz