Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nabíjení přes balanční konektor
PříspěvekNapsal: stř 16.10.2013 12:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.10.2011
Příspěvky: 495
Bydliště: Příbram
Obrázky: 0
Zdravím,
jde přes nabíječku POWER PEAK Twin EQ-BID 1000W, nebo iCharger 1010B nabíjet přes balanční konektor ?
Nebo není možné koupit pouze nějaký vhodný adaptér ? Nebo jinak ?
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 16.10.2013 12:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 6.9.2011
Příspěvky: 153
Bydliště: Jičín
JBP píše:
Zdravím,
jde přes nabíječku POWER PEAK Twin EQ-BID 1000W, nebo iCharger 1010B nabíjet přes balanční konektor ?
Nebo není možné koupit pouze nějaký vhodný adaptér ? Nebo jinak ?
Díky


Jak ty dvě jmenované to nevím.

Každá nabíječka umí nabíjet přes balanční konektor, ale ty levné pouze jeden článek po druhém a na to je potřeba adaptér.
Stačí na to lišta s konektorem (samcem) pro balanční konektor, 2 samice banánků na nabíječku a samců pro kolika článkovou baterii.
Trochu kabelu a trochu času.

Zapojíš do balančního konektoru lištu a na samice +- připojíš první článek. Nastavíš nabíjení 1S a nějaký malý proud a jedeme.
Po nabití přendáš +- na další článek.

_________________
Jaroslav Kuba
jabber:kouba159@jabber.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.10.2013 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Na mém Imax B6 to nejde.
Mám to řešené zbastleným nabíjecím kablíkem.

Na HK jsem koupil Y-kabel, balanční samec na jednom konci a dvě balanční samice na druhém konci. (v mém případě 2S)

Jednu samici jsem ustřih a prostřední drát zaizoloval. Krajní černý a krajní červený připojuji na silový výstup z nabíječky. (samozřejmě, že tam mám zase jiný konektor a pak banány)

Balanční samec přijde do aku.
Balanční samice do balančního konektoru nabíječe.
A konec, co jsem ustřih přijde na silový výstup nabíječe.

Jelikož jsou drátky velmi tenké, nabíjím jen malým proudem. Obecně max 1C. Nabíjím tak LiFe v rádiu, abych jí nemusel pořád odpojovat od TX.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.10.2013 12:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 6.9.2011
Příspěvky: 153
Bydliště: Jičín
Ticcino píše:
Nabíjím tak LiFe v rádiu, abych jí nemusel pořád odpojovat od TX.


Ano i já toto používám na nabíjení baterií v rádiu. Nemusím odpojovat konektor od vysílačky

_________________
Jaroslav Kuba
jabber:kouba159@jabber.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.10.2013 13:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
JBP píše:
Zdravím,
jde přes nabíječku POWER PEAK Twin EQ-BID 1000W, nebo iCharger 1010B nabíjet přes balanční konektor ?
Nebo není možné koupit pouze nějaký vhodný adaptér ? Nebo jinak ?
Díky

Icharger to neumí. Vždy chce vidět ještě silové "napětí" Takže bez bastlení ne.
Pokud ale chceš jet jen malým proudem, tak na protikuse balančního konektoru vytáhnout z krajních jakoby ty silové vodiče a ty píchnout v nabíječce na silový vstup. A tím nabíječka uvidí vše co potřebuje a začne nabíjet. Ale POZOR, musíš opravdu jen malým proudem!!!
Předpoklad je, že víš co děláš.


Přílohy:
Grafika1.jpg
Grafika1.jpg
[ 12.13 KiB | Zobrazeno 5244 krát ]


_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.10.2013 13:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 9.6.2012
Příspěvky: 654
Bydliště: Ústí nad Labem
Co vím tak to snad umí jen PowerLab 8, ale nabíjecí proud asi jen do 2A a ještě je to na dlouho.
POWER PEAK Twin EQ-BID 1000W to neumí na 100% ale pustí tě na nabíjení i bez balancéru oproti PowerLabu ale tam se to dá asi taky obejít přes nastavení v PC.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.10.2013 14:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Můžeš si vyvést vedle toho vestavěného konektoru v letadle oba póly od přijímačovky na samičky MP Jet 1,8mm, nebo ti naletuju na ten konektor co jsi k tomu dostal dva krajní vodiče (plus a mínus) a ty zastrčíš do nabíječky - podle návodu jak píše "papir".

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.10.2013 15:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 6.9.2011
Příspěvky: 153
Bydliště: Jičín
JMalik píše:
Můžeš si vyvést vedle toho vestavěného konektoru v letadle oba póly od přijímačovky na samičky MP Jet 1,8mm, nebo ti naletuju na ten konektor co jsi k tomu dostal dva krajní vodiče (plus a mínus) a ty zastrčíš do nabíječky - podle návodu jak píše "papir".


Ano tohle by určitě šlo. To určitě udělám. Přidám si k baterii do vysílačky ještě 2 konektory + a -
a budu moc nabíjet oba články najednou.

_________________
Jaroslav Kuba
jabber:kouba159@jabber.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.10.2013 18:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.12.2012
Příspěvky: 12
Bydliště: Jihlava
JBP píše:
Zdravím,
jde přes nabíječku POWER PEAK Twin EQ-BID 1000W, nebo iCharger 1010B nabíjet přes balanční konektor ?
Nebo není možné koupit pouze nějaký vhodný adaptér ? Nebo jinak ?
Díky

Použij nabíječku CELLPRO Multi 4. Nabíjí jenom balančním konektorem až do 4A. Používám několik let k naprosté spokojenosti. Dodává Hořejší model: http://www.horejsi.cz/Pages/DetailProdu ... cislo=1042

_________________
www.pleskorici.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2013 8:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.1.2012
Příspěvky: 133
Bydliště: Trnávka u Mošnova
Obrázky: 4
vatutin píše:
Použij nabíječku CELLPRO Multi 4. Nabíjí jenom balančním konektorem až do 4A. Používám několik let k naprosté spokojenosti. Dodává Hořejší model: http://www.horejsi.cz/Pages/DetailProdu ... cislo=1042


Dotaz na odborníky: jaký proud přenese balanční konektor a ten káblík k němu? Myslel jsem že max 1A, někdo píše že 2A a tady dokonce 4A, to už se mi zdá moc...

_________________
Heli: CopterX 450, HCP100S
Letadla: F3K Fenix, Super Zoom 4D, Discus 2,6m, Albatros 4,5m. T9x+FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2013 9:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Burys píše:
... jaký proud přenese balanční konektor a ten káblík k němu? ......

hlavně hodně záleží na otrlosti toho kterého odborníka :-D
Taky jsem Cellpro 4 kdysi měl, taky jsem nabíjel co to dalo, ony tyhle potvory mají algorytmus kterým si odměří přechodové odpory konektůrků a odpor kablíků a počítají s nimi...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2013 10:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2010
Příspěvky: 628
Bydliště: občas Pelhřimov, Vysočina, pak Rudná, Berounsko
Obrázky: 5
No já nevim, ale mě to bez připojení hlavních kabelů na B6 nejde. Viděl jsem u někoho na nabíječce, jak nabíjí lipo jen přes balanční konektor, a měl u toho připojenej na nabiječku do hlavního +- výstupů skratovací konektor. Je to asi proto že tudy prochází nějákej hlavní obvod. Nevim jestli je to bezpečný, myslim že tam je digitální pojistka proti zkratu, a že když se to tak propojí tak to pujde jen přes balančák, ale nejsem si jistej. TOhle jsem viděl tušim na nějákym ultramatu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2013 13:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Burys píše:
.....jaký proud přenese balanční konektor a ten káblík k němu? Myslel jsem že max 1A, někdo píše že 2A a tady dokonce 4A, to už se mi zdá moc...


Přenese to i 4A. Otázka je jak dlouho a další věc je to, že nabíječ nesprávně vyhodnocuje nabíjení, protože přechodový odpor na konektorech a těch slabých kablíkách vyhodnocuje jako horší stav baterky.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2013 13:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.1.2012
Příspěvky: 133
Bydliště: Trnávka u Mošnova
Obrázky: 4
JMalik píše:
Přenese to i 4A. Otázka je jak dlouho a další věc je to, že nabíječ nesprávně vyhodnocuje nabíjení, protože přechodový odpor na konektorech a těch slabých kablíkách vyhodnocuje jako horší stav baterky.

Ok, takže řekněme že 3A jsou naprosto v pohodě? Mám obyč nabíječku Accucel 6.

_________________
Heli: CopterX 450, HCP100S
Letadla: F3K Fenix, Super Zoom 4D, Discus 2,6m, Albatros 4,5m. T9x+FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2013 14:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Burys píše:
...
Ok, takže řekněme že 3A jsou naprosto v pohodě? Mám obyč nabíječku Accucel 6.

Na Accucell bych zrovna nesázel, že si fintou odměří a eliminuje přechodové odpory...
Ale je to jedno, protože když se díky přechoďákům zvedne napětí na nabíječce (oproti napětí na aku těsně u nich), klesne proud a jediný průšvih co muže nastat, že to bude znatelně déle nabíjet hlavně ve fázi CV ... Určitě ale nenastane nic dramatického.
Rozhodně ale musíš udělat tu přechodku/rozdvojku balančák-silové na straně nabíječky, jinak s tebou nebude mluvit.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz