Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 13.11.2013 20:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2013
Příspěvky: 19
Obrázky: 2
blembondo píše:
Tedy budu se těšit že na příští sezonu se to podaří doladit a jen pro představu jak to má pípat.Přesně jako na videu pípá Variolog od P.Sysaly a ten je už cca 8 let starý.To by v tom byl čert aby se Vám to nepovedlo vytvořit.No a ještě malá poznámka.My si tady tykáme... :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=ux6w7W5GD2M


Ahoj, už déle tu nebyl žádný update, ale to neznamená že se nic neděje.

_________________
http://www.jataya.net


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 04.02.2014 19:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Ahoj, je tady mezi vámi někdo, kdo si to pořídil a má s tím již nějakou osobní zkušenost? měl bych pár dotazu, ale pokud se tu někdo najde, raději bych to probral tady, než bombardoval mejlama firmu.

že to nějak funguje předpokládám, já bych se ale rád informoval, jestli je možné mít přepinatelně připojený klasický mini jetobox-bluetoot-třeba nějakým přepínačem, nebo to takto jednoduše nejde a druhá věc, jestli je možné nějakým zpusobem promixovat hlášení systému a hudební nahrávky MP3--při létání poslouchám hudbu a jestli je možné při provozu vypnout zvonění telefonu--respektive jestli mohu použít třeba i mobil bez sim karty a pak ho mít jako pevné příslušenství pouze k vysílači.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.02.2014 17:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Kuba78 píše:
Projekt sleduji uz delsi dobu a mam par otazek. A jak se to zaintegruje kuprikladu do ds-16? Da se dat ten bt adapter nekam dovnitr, aby necouhala krabice ven?
Je v planu i verze programu pro ios?


Myslim, zu tu by to bolo zbytocne, vsetko potrebne mas vo vysielaci, v mobile sice farebne , ale na slnku aj tak nebudes nic vidiet.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.02.2014 20:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
podle mého to u jetáckého vysílače nemá příliš velké opodstatnění, snad jen ta možnost, že zaznamenaná data v mobilu mužeš pak po létání prolejzat pouze na mobilu--třeba v hospodě :oops:

jinak na systému jeti--vysílačový modul duplex, vysílač--u mě graupner 19 je podle mého pár duvodu,. proč raději počkat na droida frsky, teda alespon já se tak rozhodl,

problém vidím v nemožnosti současně provozovat na vysílači jak jetibox, tak i droida na mobil, bud jedno, nebo druhé, ale obojí najednou nedoporučují-- tady je pak ale zásadní problém,informace o přijímačovém napětí a síle signálu,tak jak je v základní telemetrii u duplexu nemuže droid-mobil zobrazovat, páč nejde o čidlové udaje, navíc pokud v demo verzi navolím na mobilu virtuální jetibox, tak se na telefonu vypne sluchátkový výstup, takže já se rozhodl počkat na frsky--řízení letadla duplexem standartně s jetiboxem-pípáním varia a mluvící-zobrazovací informace z mobilu přez frsky, zatím samostatně mimo krabici vysílače, pokud se ukáže, že mi to vyhovuje a není žádný problém, asi provedu zástavbu frsky rovnou do vysílače s možností u menších letadel používat i k řízení systém frsky.

prostě klasiky--minijetiboxu se vzdát nechci, ale vzhledem k tomu, že mám starý vysílací modul jeti bez ex a i přijímače ještě bez ex, tak mi cesta přez frzky přijde systémově a finančně podstatně jednodušší, v podstatě to samé, jako kdybych si pořídil na telemetrii profi jetibox, tady bych taky musel mít v letadle ještě další vysílací krabičku, tak podle mého stejné, jako když do duplexáckého přijímače připojím přijímač frsky a na něj navěším čidla a mimo pípajícího vária přez duplex--přez jetibox mě netrápí, že je frsky možná pomalejší a o dosažené výšce mě bude informovat o pul vteřiny později.navíc vybavit se čidly frsky, je o trochu jiném penízi, nežli u duplexu, takže já v tom mám naprosto jasno, snad nevyvstane nějaký problém, kuli kterému by to takto prokombinovat nešlo.

v každém případě se na to těším jako ratlík, tento týden jsem si hrál na mobilu s tou demoverzí a je to v pohodě přez mobil ovladatelné a uplný základ, jak ovládat zda to momentálně mluví--zobrazuje, nebo ne jde jednoduše tlačítkem mobilu--nejdřív se musí samozřejmě telemetrie aktivovat , pak už ji jde ale umlčet zmáčknutím tlačítka na mobilu a znovu aktivovat klepnutím na ikonku na obrazovce mobilu--droid, jediný problém , je potřeba změnit nastavení automatického uzamčení mobilu--třeba pokud mám nastavené 2 minuty, tak pokud droida vypnu tlačítkem, tak se moboil po dvou minutách uzamkne, pak ho musím tedy znovu nejdřív odemknout, ale rozjetá telemetrie je stále i po odemčení aktivní, není ji potřeba znovu navolit, no hlavu a patu to rozhodnšě má a je to v pohodě použitelné, za mě všechny palce nahoru, ale u systému duplex mi to přijde oproti frsky stejně muziky za podstatně víc peněz .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.02.2014 9:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Myšlenka určitě zajimavá.Spojit levnější telemetrii Frsky s Duplexem má určitě ekonomicky smysl.Ovšem asi ne pro všechny.Já bych počkal na výrobce DroidBoxu.
Tedy otázka na výrobce.Bude DroidBox zobrazovat i základní údaje jako napětí Rx a sílu signálu plus data z čidel?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.02.2014 9:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Kuba78 píše:
Projekt sleduji uz delsi dobu a mam par otazek. A jak se to zaintegruje kuprikladu do ds-16? Da se dat ten bt adapter nekam dovnitr, aby necouhala krabice ven? Je v planu i verze programu pro ios?

jozefbb píše:
Myslim, zu tu by to bolo zbytocne, vsetko potrebne mas vo vysielaci, v mobile sice farebne , ale na slnku aj tak nebudes nic vidiet.

Tak na moje otazky sem dostal odpoved jiz drive, nicmene dovolim si rozporovat tvoji poznamku. Myslim ze prave toto je zajimava funkce - po letu treba v klidu na velke obrazovce tabletu, primo na letisti prohlednout a analyzovat co potrebujes, za letu treba pomocnik muze sledovat prubeh telemetrie primo na tabletu (pokud je to treba nejaky zavodni let ci neco kde je opravdu treba takoveto pozornosti), zaznamy letu nosis s sebou v mobilu nebo tabletu (idealne obojim, pokud se data automaticky synchronizuji - jde to), proste pro technicke hracicky je tohle krasne reseni. A lepsi nez nejaka specializovana krabicka ala jetibox.
Kvalitni displeje nemaji na slunci zas takovy problem s pokud sevhodne zvoli pozadi a fǒnty bude to v pohode citelne.

Mno a pokud si nekdo mysli ze je to zbytecne, tak jednoducha rada - pokud nejaky vyrobce toto vyvine a bude prodavat, tak si to proste nekupujte..

_________________
Quis custodiet ipsos custodes?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.02.2014 18:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
blembondo píše:
Bude DroidBox zobrazovat i základní údaje jako napětí Rx a sílu signálu ?


v duplexu tak, jak je to na miniboxu nikdy, nejde to, páč základní telemetrie duplex jde nějakou jinou cestou, kterou nemuže droid zobrazovat, na přijímačové baterky by šlo pověsit čidlo, ale síla signálu je výsadou pouze jetoboxu, to je přesně ten duvod, proč to chci tedy oddělit uplně od vysílače, jestli dalším vysílacím modulem duplex, nebo frsky už je jedno, teda mimo toho, že když už je tam i to frsky, proč ho třeba nevyužít i přímo na řízení menších modelu, kam se tento systém už nebojím dát, v každém případě droid frsky asi hned tak nebude, v nějakém stupni vývoje to určitě mají,ale asi ne hned tak na vypuštění do světa, taky co jsem s nimi komunikoval, tak se pracuje na vylepšení ovládání již ted funkčního duplex droida--vylepšení vária které je zatím v beta verzi--to klasické váriovské hlášení kolísáním tonu a snad i nějak pořeší možnost variabilně si upravovat sám velikost symbolu reproduktorku u aktivovaných položek-čidel, páč ted alespon na mém piditelefonu to moc dobře nejde se na tu pidiikonku trefit a většinou najede plné menu ikonky, v které se pak vybírají volitelné funkce--mimo jiné i vypnutí-zapnutí právě hlášení, ale i tak, jak to funguje ted je to v pohodě použitelné, teda pokud na to někdo nepotřebuje během letu hrát jako klávesák a pořád něco vypínat-zapínat, no mě vzhledem k pultovému vysílači přijde zatím asi nejlepší ta varianta s frsky, páč na klasickém duplexu pak mohu mít stále v klidu pověšený minijetibox--takže sílu signálu a stav přijímačových baterek, navíc pro to plně oddělené použití GPS přez frsky podle mého hraje i ta věc, že pokud budu mít celý systém frsky včetně gps čidla v eru na samostatném napájení a nějaké desce, je nepoměrně větší šance, že se v případě závady modelu a jeho zřícení někam nepřeruší dusledkem rány vysílání z modelu, páč zvlášt nad nějakým udolím, kdy se model zřítí někde přez hranu, určitě dojde k přerušení informací, když bude model proti vysílači pod hranou, takže poslední gps data by nebyla z místa dopadu nikdy vysílána, pokud by došlo tou ránou k přerušení napájení--což teda předpokládám, ale u propojení--baterky-frsky přijímač-čidla a to vše na jedné desce která muže klidně vyletět po ráně z modelu tam podle mého ta šance nepřerušení spojení je podstatně větší.

no každý musí zvážit, kuli čemu a proč to případně chce, na mraky věcí je to zbytečný, pro některý opravdu docela dobrý.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2014 22:23 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2013
Příspěvky: 19
Obrázky: 2
Ahoj, nová verze RCDroidBoxu je na světě. Tady pár informací o novinkách:
Mapy:
- Přidány další typy map: Normální, Hybridní a Grid.
- Optimalizace pro výkon.
- Nová nastavení pro telefony s nižším výkonem a pamětí.

Vzhled:
- Možnost uživatelsky definovat vzhled obrazovky telemetrie.
- Možnost separace grafů (rozdělení grafu tak že každá veličiny zabírá pouze část grafu).

Protokol:
- Rychlejší detekce neznámého senzoru.
- Plná podpora EX protokolu (podpora čidel s více než 15ti měřenými hodnotami).

Triggery a Alarmy:
- Možnost přiřazení vlastních textů k JETI alarmům.
- Definice spouštěče pro Vario.

Optimalizace a opravy:
- Oprava senzoru GPSLog
- Čtení dat ze souboru nevyžaduje zaplý Bluetooth.
- Oprava chybného zobrazení pozice v mapách pokud byly souřadnice na západní polokouli.
- Optimalizace aplikace pro snížení paměťové náročnosti.
- a další ...

_________________
http://www.jataya.net


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2014 22:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
iOS stale neni ani v planu do budoucna?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2014 22:30 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2013
Příspěvky: 19
Obrázky: 2
Zde ještě pár upřesňujících informací k dotazům.

Co se týká síly signálu RX a napětí přijímačové baterie. Tyto informace nejsou z TX odesílány a tak s nima nemůže RCDroidBox nijak pracovat. Pokud nicméně nastavíte přes JETIBOX alarm na sílu signálu nebo stav baterie, můžete si tento alarm v aplikaci přepnout z pípání na přečtení jakéhokoliv textu (vyžaduje aktivní syntézu řeči).

Telemetrie Hitec a Frsky. Na těch nyní pracujeme a doufáme, že do začátku modelářské sezony alespoň jedna bude na světě (no mně se zdá, že už ta sezóna začala ale myslím tím začátek jako by byla normální zima)

_________________
http://www.jataya.net


Naposledy upravil JATAYA dne pon 17.02.2014 22:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2014 22:38 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2013
Příspěvky: 19
Obrázky: 2
Kuba78 píše:
iOS stale neni ani v planu do budoucna?


U iOS by bohužel musel být i úplně jiný HW takže zatím neplánujeme.

_________________
http://www.jataya.net


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2014 7:49 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2013
Příspěvky: 19
Obrázky: 2
pepin píše:
problém vidím v nemožnosti současně provozovat na vysílači jak jetibox, tak i droida na mobil, bud jedno, nebo druhé, ale obojí najednou nedoporučují

Jen upřesnění pro ostatní :

* V případě použití EX telemetrie paralelní JETIBOX *podporujeme*.

* V případě neEX telemetrie paralelní JETIBOX skutečně nepodporujeme. Tam ani tak velký smysl nemá, jelikož RCDB je v tu chvíli omezen s logováním pouze toho co může vidět na obrazovce JETIBOXu. http://www.jataya.net/cs/porovnani_duplex_vs_duplex_ex (Pro NeEX systémy nachází RCDB využití především pro vario.)

_________________
http://www.jataya.net


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2014 12:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
JATAYA píše:
U iOS by bohužel musel být i úplně jiný HW takže zatím neplánujeme.


sice neradostne zpravy, ale chapu. dekuji za odpoved a preji at se produktu dari.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.04.2014 20:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Ahoj, není tady mezi váma někdo, kdo se v té droidovské aplikaci hrabal a v tom demu zkoušel něco nastavovat?

Já si to zkoušel někdy hned po vánocích, jak se to tu objevilo a mám za to, že mimo varianty, kdy jsem aktivoval alarmy jetiboxu, tak mi šla současně pouštět z mobilu jak muzika z sd karty v mp3, tak mi to i hlásilo ty přednastavené informace a pípalo i nejetácké vário, sice nešlo nastavit poměr hlasitosti hudby oproti hlasitosti alarmu--hlášení, ale běželo mi to obojí najednou, pak jsem to odinstaloval s tím, že si počkám na systém frsky, ted jsem to pro duplex stáhnul znovu, ale at dělám co dělám, pokud zpustím k muzice ve sluchátkách telemetrii, okamžitě se muzika vypne a navíc mi to hlášení vubec nejde do sluchátek, ale i se sluchátky zapojenými do mobilu jede hlášení z reproduktorku mobilu a zaboha nemohu dohledat, kde dělám chybu, nebo jestli to tak prostě je a já se jen domnívám, že mi to puvodně běhalo přez sluchátka a muzika mi hrála možná pouze jen proto, že to demo dojelo už na konec, ale určitě si pamatuju, že mi hrála muzika a do toho šlo kecání--v kolika jsem metrech a podobně, podle toho, jaké jsem aktivoval hlášení, já už mám i pocit, že to bylo puvodně trochu jiné demo, páč jsem procvakal už co se dalo a nikam jsem se nepohnul, zapnu telemetrii, muzika zamrzne a hlášení jede z telefonu přímo z repráku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.04.2014 17:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Tak jsem si vyzkoušel demo a musím pochválit nastavení/pípání/ varia beta.To už je opravdu použitelné! :!: :wink: Měl bych pár dotazů.Kde se nastavuje četnost hlášení jednotlivých hodnot které pak hlasí "Iveta"?Pokud zvolím rozložení obrazovky bez grafu nebo i s grafem tak ikona repro pro zapnutí hlasu k jednotlivým hodnotám je na 4" displeji tak malá že je problem ji správně odklepnout.Většinou otevřu roletu nastavení-možnosti.Co třeba hlas spouštět rychlým dvojklepem míst ikony repro?Nebo ikonu repro zvětšit a posunout do pravého rohu?
Jěště se v tom budu chvilku šťourat ale určitě se stanu zákazníkem. 8)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz