Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: CellPro-PowerLab-8
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2010 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Byla mi dána čest a i radost stát se členem teamu betatesterů novinky která je nejenom naprosto nejvýkonnějším modelářským nabíječem na planetě, ale i zároveň nejsofistikovanějším.
Již velmi brzo začnu uveřejňovat informace u sebe na webu a těžko se bráním nadšení pro tuto novou nabíječku. Jsou sice lidé kteří toto nadšení těžce nesou, ale jejich názor mě nezajímá.
Pokusím se podávat všechny zjištěné parametry, informace, ale i zkušennosti z tohoto betatestování, kdy zjištěné chyby se přez rozšířené rozhranní (které mají jen lidé zapojeni do tohoto programu) posílám výrobci . Je to proto, že do vydání na trh..tzn začátek května musí být vše odladěno do dokonalosti.
Obrázek
Jako malá ochutnávka co vše tato nabíječka umí.
a)Je multiformát...tzn nabíjí všechny známé druhy baterií s tím, že jde nastavit i nabíjení jakého koli napětí článků které ještě ani nejsou známy.
b)Umí nabíjet, vybíjet, cyklovat a to výkony..
z 12V zdroje až 500W a z 24V až1KW. Tzn max 30A nabíjecího proudu.
Sama do sebe vybíjí 100W a rekuperací do baterie až 1kW.
c)Počet pamětí pro baterie je 75.
d) Umí fungovat i jako řiditelný zdroj proudu pro odporovou pilu na polystyren či EPP
e) Nabíjí max 8čl Lipol nebo až 9čl A123..poplatně i Nicd, NiMh, Lead battery atd.
f) umí nabíjet s balančním konektorem, bez něj, nebo jen přez něj.
g) měří napětí a vnitřní odpor v řádech přesnosti tisícin.
h) Možnosti nastavení jsou tak extremně bohaté, že pro to budu psát samostatný článek.Je toho tolik, že takové možnosti nemá žádný nabíječ !!! Ale nemusí se použít. V případě použití jen basic menu, je nastavení otázkou dvou kliknutí.
i)Již jsem nabíjel i 22A..baterii Xpower 3800mAh a je to zážitek,nabito za 13 minut
Obrázek
Více..až u mne na webu.
PS..nabíječ není nijak veliký. Vejde se mi do kufru spolu s Cellpro 10S a Pocketladerem.
Dalibor
Na jakékoli dotazy rád odpovím...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2010 22:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 2355
Bydliště: Bratislava
A to ma len jeden kanal ci???

_________________
EXTRA MX,EF extra 300 78"
http://adamweinzettl.webnode.sk/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2010 22:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.1.2009
Příspěvky: 1310
Bydliště: Zákupy
A cena?

_________________
FX-30
condor magic evo4, slipso 400 - stavi se, čmelák na 60ccm - ve stavbě


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2010 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Peppy píše:
A to ma len jeden kanal ci???

Ano je jednokanálová. Je tu ale možnost řetězení. Tzn dvě nabíječky jedou společně. Dokonce krabice nabíječky má na sobě rybynové závěsy pro další nabíječ. Takže zacvakneš dva do sebe a máš to např pro 2x8S nebo 1x16S.
Jen mi napadlo, že již neznám baterku v autě co utáhne 2kW. Takže prakticky tento výkon využiješ (pokud ho budeš potřebovat) jen ze síťového zdroje. Ty se dostatečně výkonné dělají.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2010 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
pdp7 píše:
A cena?

Zatím si můžeš vybrat..
Introductory price of $239.95 available until March 1, 2010 with online orders only. After March 1 the price will increase to $279.95. Introductory price may not be combined with any other special offer from FMA Direct.
EXPECTED MAY 1, 2010


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2010 22:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
pdp7 píše:
A cena?

Zde je odkaz na e-shop FMA.
http://www.fmadirect.com/products.htm?cat=89&nid=4


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2010 23:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.8.2008
Příspěvky: 656
Vyzerá to zaujímavo,som zvedavý na dalšie postrehy.
díky za info ;)

_________________
flyingislife@rcportal.sk
EF Slick (GP123) 2.6m.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 9:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Ústí nad Labem
Jestli Ti dobře rozumím, je možné si nastavit koncové napětí nabíjené aku bez ohledu na to, jakou baterku připojím ? Např. nabíjet LiPol na 4,15 V ?

Lze tedy říct, že se jedná o generačně novější TEMU ? Mám tím na mysli možnosti nastavení.

_________________
Rychlost, výška, myšlenka.Pro úspěšné létání je třeba mít alespoň dvě.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 9:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
Nevim, ja z ni moc natreseny nejsem. Pokud jsem to dobre pochopil, tak aby si mel max. vykon, tak to musis zivit ze 24V. Dalsi vec pouze jedna vetev, prijde mi, ze daleko lepsi varianta reseni je Raytronic C60.Na letisti obvykle nabijim 12S, pro cloveka s max 8S urcite dobra volba. Ale je pravda, ze po spatny¨ch zkusenostech Cellprem 10 mam odpor k temto nabijeckam


Naposledy upravil nostromo dne ned 14.02.2010 9:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 9:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
nostromo píše:
Nevim, ja z ni moc natreseny nejsem. Pokud jsem to dobre pochopil, tak aby si mel max. vykon, tak to musis zivit ze 24V. Dalsi vec pouze jedna vetev, prijde mi, ze daleko lepsi varianta reseni je Raytronic C60. Jen muj nazor


To se mi zdá jako trochu nepochopení situace. Krmit takový výkon z 12V je jako krmit 1kW z tříčlánku. Taky by to šlo, ale za cenu strašných proudů a všech problémů s tím spojených..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 9:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
JirkaA píše:
nostromo píše:
Nevim, ja z ni moc natreseny nejsem. Pokud jsem to dobre pochopil, tak aby si mel max. vykon, tak to musis zivit ze 24V. Dalsi vec pouze jedna vetev, prijde mi, ze daleko lepsi varianta reseni je Raytronic C60. Jen muj nazor


To se mi zdá jako trochu nepochopení situace. Krmit takový výkon z 12V je jako krmit 1kW z tříčlánku. Taky by to šlo, ale za cenu strašných proudů a všech problémů s tím spojených..


Ne, mne osobne je to jedno, protoze na letiste taham elektrocenralu, jen pro obycejne lidi, kteri nabijeji z 12V.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 10:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
nostromo píše:
Nevim, ja z ni moc natreseny nejsem. Pokud jsem to dobre pochopil, tak aby si mel max. vykon, tak to musis zivit ze 24V. Dalsi vec pouze jedna vetev, prijde mi, ze daleko lepsi varianta reseni je Raytronic C60.Na letisti obvykle nabijim 12S, pro cloveka s max 8S urcite dobra volba. Ale je pravda, ze po spatny¨ch zkusenostech Cellprem 10 mam odpor k temto nabijeckam

Ano je pouze jedno kanálová. Tím je to dané.
Popiš jaké špatné zkušennosti máš s CP10?
Ale prosím , né dojmy ale fakta. Já ji mám taky a jsem s ní velmi spokojený.
Používám ji na to na co je určena a chodí mi výtečně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 10:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
vitousek píše:
Jestli Ti dobře rozumím, je možné si nastavit koncové napětí nabíjené aku bez ohledu na to, jakou baterku připojím ? Např. nabíjet LiPol na 4,15 V ?

Lze tedy říct, že se jedná o generačně novější TEMU ? Mám tím na mysli možnosti nastavení.

Ano jde to jak nahoru, tak dolu a ve velkém rozsahu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 10:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
graup15 píše:
nostromo píše:
Nevim, ja z ni moc natreseny nejsem. Pokud jsem to dobre pochopil, tak aby si mel max. vykon, tak to musis zivit ze 24V. Dalsi vec pouze jedna vetev, prijde mi, ze daleko lepsi varianta reseni je Raytronic C60.Na letisti obvykle nabijim 12S, pro cloveka s max 8S urcite dobra volba. Ale je pravda, ze po spatny¨ch zkusenostech Cellprem 10 mam odpor k temto nabijeckam

Ano je pouze jedno kanálová. Tím je to dané.
Popiš jaké špatné zkušennosti máš s CP10?
Ale prosím , né dojmy ale fakta. Já ji mám taky a jsem s ní velmi spokojený.
Používám ji na to na co je určena a chodí mi výtečně.


Vydrzela mi doma presne 14 dni. Nekdy nechtela vubec zapnout nabiti a zacaly skakat erorry, v prubehu nabijeni vybehl error, ze baterie neni pripojena atd.. Dale nesla vubec pripojit k pocitaci pres original kabal. V prubehu nabijeni se z niceho nic vypla a od te doby mi nesmi nic od Cellpra domu. Dalsi nevyhoda, ze se neda zapnout jeden kanal a pak druhy, ale musi se oba soucasne, tim to ztraci vyznam dvoukanalu pri stridani baterek. Tim,ale nechci hanit, proste treba spatnej kus nebo jsme si nepadli do oka. Slozite nastavovani nabijeciho procesu bez kabelu


Naposledy upravil nostromo dne ned 14.02.2010 10:16, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.02.2010 10:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Tak to musel být nějaký vadný kus. Nic z toho co popisuješ jsem za cca rok co ji používám nezaregistroval.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 100 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz