Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: CellPro Multi4
PříspěvekNapsal: sob 10.01.2009 22:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
V týdnu mi dorazila s lehkym zpožděním nová verze nabíječky CellPro Multi4. Zatím se s nabíječkou seznamuji, přecen jen na ovládání jedním tlačítkem nejsem u nabíječky zvyklý :D

Vše se nastavuje přes Multi4 Charge Control Software (CCS)

http://www.fmadirect.com/new_applications/software/Multi4_software.html

jehož instalace není zrovna přímočará, tedy pokud používáte jiný browser než IE + kablík FUIM2 pro propojení s PC.

V manuálu je uvedena podpora nabíjení LiPol, LiIon, A123, LiMh, NiCd, NiMH a Pb, vše jsem v přednastavených volbách bez problémů našel.

Možnost nabíjení 3C není nikde defaultně pro LiPo nastavena, nicméně lze jí zapnout přes CCS. Při nabíjeních mých LiPo baterek Zippy a HiModel však nabíjecí proud stejně nepřekročil 1C.

Oproti původnímu ohlášení možnost vybíjení proudem 200mA v Multi4 chybí.

Rozdíly oproti původní verzi netuším, nikdy jsem neměl možnost srovnání.

Pokdu máte nějaké dotazy, sem s nimi :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.01.2009 19:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 6
Kdepak jsi kupoval a nakolik te vysla ?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.01.2009 19:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
přímo z online shopu FMA direct vloni v listopadu (pouze rezervace, jakmile přidali možnost platby paypal-em tak jsme i v prosinci zaplatil).

Cena jak je uvedeno, 80 USD + doprava do CZ 28 USD + kablík k PC + balanční konektory pro 2s/3s/4s


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.01.2009 20:18 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Bratislava, SVK
dik za info,
tiez sa chystam na tuto nabijacku.
s modelmi zacinam len od Vianoc (Jezisko urobil prvy krok a priniesol mi na "stare kolena" Cessnu 480 od Pelikana), ale hned som pochopil, ze s tou setovou (ci skor shitovou?) nabijackou by som baterie nemal nicit. zatial je zima, ale mam ju slubenu koncom januara.

ze musim kupit aj FUIM2 kabel, to mi je jasne (inak - preco nie je sucactou balenia nabijacky???). ale kto mi, prosim, vysvetli, ci a preco je nutne kupovat aj tzv. adaptery s roznymi konektormi? budem ho potrebovat aj ja, ked (zatial) chcem lietat vylucne so setovou Cessnou 480?

diky moc....a uz sa tesim, ked prestanu mrazy a ja pojdem rozbijat modely...:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.01.2009 21:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
Darkriser píše:
ze musim kupit aj FUIM2 kabel, to mi je jasne (inak - preco nie je sucactou balenia nabijacky???).


FUIM2 nebo FUIM3 kabel je nutný pouze pro propojení nabíječky a PC, pro vlastní nabíjení není nezbytně třeba. Na druhou stranu si nedokážu představit, jak rozumně nastavovat nabíjecí hodnoty jinak než přes PC. Kabel je obousměrný, dá se tedy přes jak nastavovat, tak číst hodnoty, např. graf při nabíjení

Darkriser píše:
ale kto mi, prosim, vysvetli, ci a preco je nutne kupovat aj tzv. adaptery s roznymi konektormi? budem ho potrebovat aj ja, ked (zatial) chcem lietat vylucne so setovou Cessnou 480?


standardně je k němu dodáván pouze konektor se dvěma nezakončenými kablíky. Adaptery jsou nutné pro připojení aku přes balanční konektor. Stačí ti pouze jeden adapter s tebou použitým servisním konektroem, tedy pokud litas v Cessne LiPo. Adapter pak má na sobě nekolik různých konektroů pro 2s/3s/4s aku.

Pokud nabíjíš pouze NiMH nebo NiCD, neni třeba balanční adapter. Na druhou stranu v totmo případě asi ani nebudeš potřebovat CellPro :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11.01.2009 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Vlastním Ultramat 12, u té mi vadí časové omezení 180min. při nabíjení NiCd, MiMH :( , hlavně při nabíjení malým proudem (přijímačovky). Plánuju si pořídit Multi4, hlavně kvůli Lipol a LiFe, ale přesto by mě zajímalo, jaký jde nastavit nejmenší nabíjecí proud pro NiCd,NiMH a zda taky má nějaké čas. omezení. Nebo jaké možnosti lze nastavit, díky moc za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.01.2009 7:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Na internetu jsem hledal a zatím nic, je to novinka. Tak budu moc rád, když se na to podíváš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.01.2009 12:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Bratislava, SVK
Jirak píše:
FUIM2 nebo FUIM3 kabel...

Aky je rozdiel medzi FUIM2 a FUIM3, prosim?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.01.2009 13:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
sramy píše:
Vlastním Ultramat 12, u té mi vadí časové omezení 180min. při nabíjení NiCd, MiMH :( , hlavně při nabíjení malým proudem (přijímačovky).


Z výroby jsou připravené dva dobíjecí plány pro NiMH/NiCd

* Fast Charge with Trickle - časový limit 4 hodiny, dobíjecí proud 1A

* 24 Hr Trickle Charge - časový limit 1 den, dobíjecí proud 100mA

limity lze softwarově změnit


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.01.2009 14:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
Darkriser píše:
Aky je rozdiel medzi FUIM2 a FUIM3, prosim?


rozdíl je hlavně cenový :D

FUIM2 má ještě mezi koncovkou do CellPro a USB převodník na seriový port RS232, zatímco FUIM3 jde přímo z CellPro do USB.

Další rozdíl bych viděl v přenosové rychlosti, ale ta se u CellPro uplatní asi jen při upgrade firmware.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.01.2009 14:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Díky moc, to jsou pro mě dobré zprávy, i otázka, kterou položil Darkriser, je důležitá. Už jen vyměnit Ultramata za Cellpro Multi4 :wink: . Ještě jedna otázka, pro připojení NiCd a NiMH jsou vestavěny zdířky na banánek?

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.01.2009 14:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
sramy píše:
Díky moc, to jsou pro mě dobré zprávy, i otázka, kterou položil Darkriser, je důležitá. Už jen vyměnit Ultramata za Cellpro Multi4 :wink: . Ještě jedna otázka, pro připojení NiCd a NiMH jsou vestavěny zdířky na banánek?


ne, nemá to vůbec žádné zdířky na banánky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.01.2009 15:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Mohl bys nafotit, jaký je na výstupu konektor, dík. Nejní mi jasný jak se připojují NiCd a NiMH. K tomu slouží nějaká redukce, jako k Lipol?

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.01.2009 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 659
Bydliště: Praha - sever, Kokořín
na výstupu je pouze jeden servisní konektor, na který se připojuje LiPo adapter nebo přímo NiMH. Protikus vypadá takto

http://www.fmadirect.com/detail.htm?item=2121&section=45

nicméně pro LiPo ho potřebovat nebudeš, tam je potřeba koupit přímo adapter. A pro NiMH/NiCd ti bude stačit jeden, který je k tomu standardně přibalen. Ten má pouze okrajové + a - drátky.

Pokud bys jich potřeboval víc, pak je lepší je rovnou při koupi objednat, u nás bude problém konektor sehnat. Je rozměrově podobný servisnímu konektoru JST-XH, ale rozteč mezi piny je jiná, 2mm.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.01.2009 18:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2007
Příspěvky: 4260
Bydliště: Praha-východ (Měšice)
Alebo ma napadá ešte možnosť si potrebné konektory vyrobiť napr. z lámacej lišty z GES-u. Je to za pár korún, zasmrštíš to a je to. Akurát to chce už pri objednávke vziať 2-3 tie "pigtaily" (na 2s, 3s a 4s LiPo), za 2 USD je to v pohode.


Jirak píše:
Pokud bys jich potřeboval víc, pak je lepší je rovnou při koupi objednat, u nás bude problém konektor sehnat. Je rozměrově podobný servisnímu konektoru JST-XH, ale rozteč mezi piny je jiná, 2mm.

_________________
Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz